Sojas gaļa ar seleriju sautējumu

Sojas gaļa ar seleriju sautējumu

Tā kā mums ar draugu ir vēlme dažādot savu ēdienkarti un vienlaikus pasaudzēt savus asinsvadus, gaļu neēdot katru dienu, esam atraduši un vienojušies par tās aizvietotāju – sojas gaļu. Nopērkama paciņās pa ~120g ar demokrātisku cenu – 0,69 Ls. Pietiek 2 personām vismaz 3 ēdienreizēm. Nu aptuveni.

Tātad…

Ko vajag?

-Selerijas sakne

-šampinjoni

-paprika

-sarkanās pupiņas

-2 saujas miežu putraimu

-sojas gaļas gabaliņi

-buljona kubiņš/vegeta/garšvielas/asia chilli mērce

Kā vajag?

-Selerijas sakni iemet kombainā, lai tas dara savu darbu un sarīvē to. Sanāks vareni daudz selerijas saknes, no kuras galu galā paliks 3x mazāka masa. Vienkārši sautējam garšvielās līdz ir ievērojami zaudējusi savus apmērus.

-Sagriež šampinjonus, apcep, bet man patīk, ja viņi ir tādi pacieti nevis pļurīgi, tāpēc ar vāka likšanu uz tiem neaizraujos

-Sagriež papriku, pēc laika pievieno to šampinjoniem

-Uzvāra un uzbriedina miežus, ko pievieno selerijai

-Kad šampinjoni, paprika, mieži un selerija gatava, pievienojam sarkanās pupiņas (es lieku bez šķidruma)

-Pievienojam garšvielas pēc gaumes (es pieliku Asia Chili mērci) un gatavs 🙂

Sojas gaļu savukārt iemetu vārošā ūdenī, kam klāt pievienots buljons, paturu tur minūtes 5. Pēc 5min sojas gaļu uzlieku uz dēlīša, uzlieku pa virsu kaut ko plakanu, paceļu vertikāli un  notecinu lieko ūdeni. Ja ir vēlme, var gaļu izklapēt plānāku. Apvārtu garšvielās un lieku uz pannas apcepties. Pati, pirmo reizi pagaršojot, biju skeptiska un nobijusies 😀 Draugam, šķiet, ka garšo vairāk pat par mani, štopē iekšā bez problēmām. Man, godīgi sakot, pietiek ar 2-3 gabaliņiem, lai gan esmu lielu porciju piekritēja, jo sojas gaļa man vismaz dod sāta sajūtu ļoti ātri. Ak, jā, ļoti laba alternatīva tievētājām, jo sojas gaļa nesatur taukus, bet vienlaikus ir bagāta ar OBV.

IMG_1288 IMG_1289 IMG_1290 IMG_1293sojg2

Labu apetīti!