Stēvija

Stēvija

Vispirms par to, kas ir stēvija-

cukura aizvietotājs, kas ražots no dabīga auga, ko sauc par stēviju. Ja izskatām cukura aizvietotājus, tad stēvijai noteikti ir priekšroka un aspartāmu pat nevajadzētu izskatīt kā alternatīvu tā “fantastisko”  īpašību dēļ (ak, Zero Cola)

Kāpēc to lieto, ja ir cukurs? Domāju, ka lielākā daļa atbildēs, ka iemesls ir nulle kcal! Tāpat diabēta slimniekiem stēvija ir īpaši draudzīga. Stēviju pārdod dažādos agregātstāvokļos un arī ļoti atšķirīgā kvalitātē. Tā ir šķidra, tablešu veidā, pulvera veidā kā arī vienkārši kaltētu lapu izskatā.

Kas jāņēm vēra, pērkot stēviju ne-zaļā veidā?

-sastāvs, jo mazāk sastāvdaļu, jo labāk. Daudzām stēvijām, piemēram, ir klāt maltrodekstrīns, kas pats par sevi nav nekas slikts, taču liek zaudēt stēvijas jēgu – tas ir cukura paveids, kuram IR kalorijas. Tāpēc pirms pērkam, paskatāmies “ingredients” un kaut vai iegūglējam, kas tās par vielām. Tāpat paskatāmies kaloritāti.

-cena… stēvija nav lēta, tāpēc es pati iegādājos to iherb.com. Tāpat jāpiemin, ka tur ir tiešām plaša izvēle. Vairāki lietotāji pie dažādiem produktiem raksta, ka stēvijas pulveris mēdz būt rūgts un ar sazin kādu piegaršu. Man palaimējās izvēlēties produktu, kuram nekas tamlīdzīgs nav.

Attēlā redzama stēvija, ko iegādājos es. Nesaku, ka tā ir labākā un vienīgā, bet mani apmierina, vīlusies neesmu. Pieļauju, ka labi meklējot var atrast lētāku/labāku variantu.

sweet_leaf_stevia_powder

Piemetināšu, ka, lai arī neesmu izpētījusi visus iespējamos veikalus, kuros varētu būt stēvija, tomēr tik, cik papētīju, piedāvājums mani neapmierināja. Vispirms jau cenas dēļ. 🙂

Atšķirības no cukura

Stēvija ir tiešām ļooooooooti salda. Ja parasti tējai liek klāt 1-2 tējkarotes cukura, no kurām esmu veiksmīgi atradinājusies un sākusi novērtēt tējas dabisko garšu, tad stēviju vajag pavisam mazu kripatiņu. Tik, cik uz naža gala. Katram pašam jāatrod priekš sevis ideālās dozes.

Interesanti, ka, berot stēviju, paceļas smalkas daļiņas uz augšu un elpojot vien var sajust saldu garšu mutē. Vēl viena atšķirība no cukura ir..hmmm… grūti paskaidrot. Saldums ir tik intensīvs, ka to sajūt žokļa aizmugurē. Es nezinu, vai kāds saprot, par ko es runāju, bet to laikam sauc vienkārši par ļoti intensīvu garšu.

Stēvija au natural (stevia rebaudiana)

Gribot izzināt šo augu vairāk, vēlējos iegādāties to stāda veidā. Pašlaik mans mazais ir pie manis tikai nedēļu, un nomērdējusi vēl neesmu, taču esmu lasījusi, ka pārziemošana un audzēšana vispār nav no tām vieglākajām stēvijai. Kur to nopirkt? No kāda puiša biju dzirdējusi, ka viņš pircis par 2Ls Āgenskalna tirgū. Kad gāju tur interesēties, sievietes teica, ka vai nu nezina, kas tas ir, taču tās, kas zināja, teica, ka stēvija nemaz salda neesot un tās esot muļķības. Negribēdama padoties, gāju lūkoties to Centrāltirgū. Atradu! Nopirku par 1,50Ls un, ja kāds pateiktu, ka mana mazā zaļā nav salda, es noteikti paskatītos uz viņu stipri dīvaini. Lapa ir pat ļoooti salda.  Tur pat blakus stēvijai atradās līpija, kas esot stēvijai līdzīga pēc savām īpašībām. To vēl neesmu izpētījusi, taču noteikti grasos to darīt. 🙂

Vēl vienīgais, ko varu piebilst par stēviju dabīgā veidā ir tas, ka tā dzer ūdeni malkiem. Ielejot trauciņā ūdeni tas pazūd acu priekšā. Laikam vajag dikti daudz, lai to “cukuru” saražotu.

Stevia-rebaudiana-total

Ne viss ir tik balts kā izskatās?

Lai arī stēvija šķietami varētu būt Karlsona mīļākā puķe, tomēr parasti nav labuma bez ļaunuma. Centos papētīt, kādas ir stēvijas negatīvās īpašības, ko uzreiz pamanīt nevaram. Jāteic, ka nav pārāk daudz ticamu, vērtīgu pētījumu, jo stēvijas izmantošana pati par sevi, cik saprotu, nav nekāda senā. Un nav arī skaidrs, vai uzskaitītās blakus parādības ir pārdozējot vai vienkārši lietojot… un cik galu galā skaitās pārdozēta stēvija? Godīgi sakot, tiešām grūti iedomāties, ka stēviju var apēst daudz, jo pat tādai saldumu mīlei kā man, salduma pietiek arī no mazas kripatiņas.

Daži it kā fakti par stēvijas ietekmi:

1) Steviosīds, viela, kas atrodas stēvijā, it kā esot droša 1500mg robežās.

2) Pazemina asinsspiedienu

3) Var būt slikta dūša, vēdera uzpūšanās, muskuļu sāpes, dullums (nav teikts, cik daudz ir jāapēd)

4) Var izraisīt alerģiju (kā jau jebkas)

5) Dažos pētījumos ir pierādīts, ka stēvijai piemīt auglību bremzējošas īpašības, citi pētījumi, savukārt, to apgāž. (patiesība ir kaut kur ārā) Tieši tādi paši secinājumi izdarīti par vēzi.

Atcerēsimies, ka pat C vitamīnu pārdozējot ir nāvīgās blakus parādības un riski, tāpēc pieļauju, ka stēvijas sakarā zinātniekiem vēl ir, ko pētīt un pasvīst.

Šeit var palasīt par esošajiem pētījumiem – http://natural-fertility-info.com/does-stevia-cause-infertility.html

Lai nu kā, noteikti katram būs interesanti pagaršot. Savās iepriekšējās receptēs jau esmu šo brīnumpulveri izmantojusi un kā kūkās, tā citos saldajos tā savu darbu dara lieliski!