Krēma mīkstie kraukšķi

Krēma mīkstie kraukšķi

Kādā siltā vasaras dienā ienāca prātā, ka vēlos pamēģināt uztaisīt vārīto krēmu pa savam t.i. šoreiz – ar rudzu miltiem.

Sapratu, ka nepietiks vien ar krēma pagatavošanu, ir jāizdomā arī, kur to likt. Atcerējos, ka saldētavā jau kādu laiku stāv spring rolls mīklas lapas. Tās nopērkamas RIMI un vienā iepakojumā ir patiešām padaudz, ja nemaldos maksāja kaut kas ap 2-3Ls. Eksperimentiem – noder lieliski.

Kāpēc tik pretrunīgs nosaukums – mīkstie kraukšķi? Jo augša ir burvīgi kraukšķīga un deserta apakša – maiga un mīksta.

Ko vajag?

Spring rolls lapas (kā attēlā)

-Piens (~ 3 glāzes)

-3 ēdamkarotes karotes rudzu miltu

-1 ēdamkarote kartupeļu cietes

-cukurs (manā gadījumā – stēvija) (domāju, ka lieliski derētu arī iebiezinātais piens)

-žāvēta plūme (var, protams, aizstāt ar da-jeb-ko)

-kanēlis

-sviests

-3 olas

Kā vajag?

Fotor0704210653

-sakuļu olas ar miltiem, kartupeļu cieti, cukuru

-pa to laiku tiek vārīts piens līdz pirmajam burbulim. Kad tas izdarīts, palēnām mazā strūklā leju to klāt olas-miltu masai (pusi). Rūpīgi samaisu masu. Atlikušo masu ieleju atpakaļ katliņā un turpinu visu kopā vārīt līdz sabiezē. Pievienoju ~50g sviesta masai.

-Atkausēju spring rolls mīklas lapas, ievietoju tās formiņā kā parādīts attēlā. Katrā formiņā ielieku 3-4 ēdamkarotes vārītās krēma masas, pa vidu plūmi un vēl vienu nelielu karotīti krēma. Daudzums, protams, pēc vēlmēm un sirds patikas. Kad katra lapa ir “uzpildīta”, katru sainīti aiztaisa ciet vienkārši saspiežot mīklas maliņas kopā (man ļoti labi turējās, nebija nepieciešamas nekādas papildus darbības).

-Kad tas izdarīts – liekam cepeškrāsnī uz 180-200 grādiem uz 15 minūtēm. Pēc tam apleju sainīšus ar kanēļa-cukura-sviesta glazūru (uz katru sainīti pa karotītei). Iekšā cepeškrāsnī vēl uz 10 min. Pēc tam izliekam ārā atdzist un sacietēt. Ja ņem ārā no formiņas karstu, tad var gadīties, ka mīkla apakšā saplīsīs un krēms tecēs ārā.

Rezultāts – augšējā daļa ir fantastiski kraukšķīga un aromātiska. Kanēlis dod ļoti patīkamu aromātu īpaši šajā receptē. Noteikti labi ietu klāt arī vaniļa (kur gan tā neiet klāt). Apakša savukārt ir mīksta un veido ļoti patīkamu piena krēma un plūmes garšas buķeti. Godīgi sakot, pašai nu ļooooooti garšoja. Iesaku pamēģināt!

Fotor070421127

Dalīties un sekot: