Kabaču sautējums jeb augusta guru (:

Kabaču sautējums jeb augusta guru (:

Lieliem soļiem pie mums brien augusts, līdz ar ko klāt ir kabaču laiks! Pavisam elementārs, veselīgs sautējums, kad vakariņās prasās ko pavisam vieglu. Variācijas, protams, var būt čupām, te būs manējā –

Ko vajag?

Sautējumam:

-kabači

-sviesta pupiņas

-2 tomāti

-6 ķiploka daivas

-svaigs baziliks

-2 sīpoli

-garšvielas (sāls, pipars, ko nu kurš liek), man neatņemama sastāvdaļa bija Turcijas pipari  un karijs ( tie paši, kas šeit – http://aannija.wordpress.com/2013/06/10/kukuruza-plava-jeb-turcijas-iedvesmota/ )

-parmezāna siers

-zaļumi

Akniņām:

-liellopa aknas

-karijs

-piens

-olīveļļa

-sāls/pipari

Kā vajag?

– sacepam ķiplokus un sīpolus (abi sagriezti ripiņās)

-sagriežam kabačus, sautējam. Kā var redzēt bildē, kabači pamatīgi “sakritās”, tāpēc nav jābaidās, ja nelien katliņā. Kad gatavojamies vārīt vēl kādas 10 minūtes, pievienojam sagrieztas sviesta pupiņas. Pašā nobeigumā – sagrieztus, vēlams blanšētus tomātus.

Fotor0728171557

-pievienojam nepieciešamās garšvielas – kā jau minēju karijs un Turcijas pipari klāt gāja ideāli. Pievienojam apceptos ķiplokus un sīpolus.

-Akniņām: apcepam sagrieztas aknas olīveļļā, pievienojam kariju, piparus, sāli (?). Kad gandrīz gatavs, pievienojam pienu/krējumu/saldo krējumu un pasautējam. Ar saldo krējumu noteikti sanāk visgaršīgāk :))

Fotor0728171416

-Kad sautējums gatavs, liekam bļodiņā sautējumu (man sanāca ar daudz šķidruma, to pēc gaumes – likt vai nelikt). Pa virsu lieku sasmalcinātas bazilika lapiņas (burvīgs aromāts). Uzberam parmezāna sieru, dilles. Pa virsu kārtojam aknu gabaliņus ar mērcīti.

Labu apetīti 🙂

Fotor0728171820