Grauzdēti turku zirņi

Grauzdēti turku zirņi

Ceļojot pa Eiropu esmu daudzviet pamanījusi grauzdētus turku zirņus… pie mums šī uzkoda ne tikai nav populāra, bet arī paši turku zirņi nevarētu teikt, ka veikalos ir plašā piedāvājumā. Turku zirņi arī ir viens no tiem produktiem, kas līdz galam nav novērtēti – tie ir veselīgi, satur daudz šķiedrvielu, vitamīnu un no tiem, atšķirībā no lielākās daļas pākšaugu, puncis nepūšas 🙂 Google noteikti Tev pastāstīs vēl stipri vairāk par šo zirņu lieliskajām īpašībām. Tāpat draudzīgi arī dāmām – maz kaloriju!

Turku zirņi, Garbanzo pupas jeb auna zirņi… sauc kā gribi, bet garšo lieliski 🙂 Aizmirsti par čipsiem uzkodu vietā!

Ko vajag?

  • 2 bundžas turku zirņu (400g katra bundža, pēc sagatavošanas katra porcija svēra tikai 90g…)
  • Var izmantot arī nesagatavotus turku zirņus. Pati labprāt tā būtu darījusi, bet Rimi nebija 😀
  • 2 ēdamkarotes eļļas
  • Sāļajai versijai – sāls, sarkanie pipari, karijs, oregano (protams, viss pēc iespējām un gaumes)
  • Saldajai versijai – ēdamkarote medus, ēdamkarote cukurs, pus tējkarote kanēļa

Kā vajag?

-Nolejam šķidrumu, noskalojam ar ūdeni, izliekam žāvēties. Es piepalīdzēju žāveties ar salvetēm. Noņēmu zirņu caurspīdīgos apvalciņus. Pieļauju, ka varēja bez tā iztikt, bet, manuprāt, tā viņi labāk izgrauzdējas.

Fotor0829210133

-Saldajai versijai: Sausus zirņus izklāju uz paplātes. 25 min grauzdēju ~180 grādos. Izņemu ārā, apleju ar medus-kanēļa-eļļas maisījumu. Fotor082921044010 minūtes pagrauzdēju, apberu ar cukuru. Voila!

-Sāļajai versijai: Sausus apviļāju eļļā, lieku cepties uz 25min. Pēc 25-30min tie ir gatavi apkaisīšanai. Izviļājam garšvielās un pildām vēderus.

-Lieliska īpašība ir tā, ka samērā neliels daudzums zirņu sagādā ļoti patīkamu sāta sajūtu! Un kas teica, ka uzkodām jābūt neveselīgām?

 

Crunchy-Roasted-Chickpeas-Bites-of-Bri

 

 

Dalīties un sekot: