Riga Food 2013

Riga Food 2013

Kā jau kārtīgai gardēdei (man nepatīk īsti lietot vārdu gurmāne), man šķita kā svēts pienākums doties izpētīt, ko šogad piedāvā Riga Food. Starp citu rīt vari paspēt visu apskatīt vēl savām acīm! Manuprāt, bija to vērts. Iekritu kā akā uz 2,5h un devos prom tikai tāpēc, lai nenokavētu savu pirmo skolas dienu. RTU studentiem ieeja tikai 1Ls, studentiem, pensionāriem 2,5Ls, citiem – 3Ls.

Puiši noteikti svētīgi jūtas AutoExotica, caciņām BalticBeauty Expo, man noteikti Riga Food bija mazā šodienas paradīzīte. 🙂

Tātad uzreiz pastāstīšu, kas man pietrūka pirms sāku stāstīt, cik daudz dažādu foršu lietu ieraudzīju skrienot cauri stendiem.

-Pietrūka kazas piena produkti. Varbūt neatradu, bet tiešām nemanīju pilnīgi nevienā vietā. :/

-Redzu, ka pamazam sāk domāt par dažādām alternatīvām arī cilvēkiem, kas nepanes glutēnu, bet tiem, kuri slimo ar celiakiju izstādē ļoti daudz gardumu iet gar degunu. Protams, visiem neizpatiksi, taču šķiet šī niša vēl ir patukša un ir vieta izaugsmei. 🙂

Kas patika?

-Vizuāli efektīgākais bija stends ar sauso ledu. Man nebija īsti laika iedziļināties kāpēc un ko ar to var darīt. Čalis pie stenda pasniedza man ūdeni ar sausā ledus gabaliem, kas veidoja ārkārtīgi skaistu efektu ar baltiem kūpošiem garaiņiem.  Noteikti kāds spečuks man varētu pastāstī, ko ar to skaistumu var iesākt īsti.

Dry-ice-2-940x626

-Izstādē vēlreiz varēju pati sevi apliecināt to, ka pērku 50% produktu, 50% to, kurš šo produktu pārdod. Daži stendi, kur produkti man patiesi interesēja, lika novērsties to gumzīgo seju un īgnās attieksmes dēļ. Es, protams, saprotu, ka cilvēki noguruši no izstādes dienām, taču lielākā daļa tika galā, manuprāt, lieliski – bija atsaucīgi, dāsni, labprāt visu paskaidroja un palīdzēja.

-Izdevās nogaršot daudz un dažādus gardumus. Kliju spilventiņi ar ogām un piparmētrām (nemaz nebiju pamanījusi tādus veikalā), Pūres šokolādes kalni, ievārījumi un mērces, DanSukker banānu kūciņas, NatVia cepumi (par NatVia  būs vesels cits stāsts), Rundāles gardā produkcija, dažādi Igauņu sieri (ārkārtīgi daudz piena produkti no kaimiņu puses), mīdijas, kvinoja, dzērvenes šokolādē un pūdercukurā (tur gan stenda dāmas nebija diez ko laipnas), pesto, balzāmetiķi, olīveļļas, sukādes, marmelādes u.c. gardumi. Bija iespējams nogaršot arī ļoooooti plaša klāsta desas, gaļas, medījumus, konservus utt.

-Jā, kvinoja, starp citu, cik pagaidām esmu atklājusi vislētāk nopērkama ir Gemosā (2 ar kko Ls), citur esmu redzējusi pa 3 un pat pa 4Ls (500g).

-Liels bija mans pārsteigums par stendu, kurā pārdeva pannas, katlus un silikona formiņas un “paklājiņus” (bildē zilais). Prasīju vīrietim, kur var iegādāties šos paklājiņus, lai nav mūždien jāgraiza cepampapīrs. Līdz šim, lai arī nevarētu teikt, ka sevišķi iespringu un paklājiņa meklēšanu, taču nekur to nebiju manījusi. Viņš man atbildēja, ka konkrēti viņu uzņēmums vairs Latvijā nepārdos, jo neesot pieprasījuma. Tas mani patiešām izbrīnīja. Nav pieprasījuma vai arī ir vāja komunikācija ar potenciālajiem klientiem? Man šķiet, ka ne tikai silikona kūku un kūciņu cepšanas formas mazliet atvieglo dzīvi, bet arī šis paklājiņš. Tad nu izdevās man iegādāties pēdējo paklājiņu, kas tika izmantots kā paraugs par sevišķi draudzīgu cenu (aptuveni 3x lētāk kā veikalos). Tas laikam šīs dienas lielākais gandarījums. :))

???????????????????????????????

-Stends, kas piesaistīja manu uzmanību bija NatVia stends. Kas ir NatVia? Nē, tā nav nepareizi uzrakstīta Latvia. Tas ir vēl viens cukura aizvietotājs, par kuru man nebija ne jausmas. Par tā sastāvu un ienākšanu tirgū pastāstīšu nākamajā rakstā. Šobrīd tas jau ir nopērkams šur tur Latvijā, bet viņi ir ar lielām cerībām iekļūt arī lielajās pārtikas ķēdēs.

cukurs

– Vēl viens foršs stends bija BalticOvo. Tur dāmas cepa pankūkas (no rīsu miltiem starp citu, ļoti gardas viņām sanāca. Droši vien tāpēc, ka lika klāt saldo krējumu 🙂 ).  BalticOvo plāno savu produkciju paplašināt un ieiet pēc mēneša lielo veikalu ķēdēs ar, piemēram, olu baltumiem vai olu dzeltenumu iepakojumiem. Tas noteikti īpaši vērtīgi būs sportistiem un dāmām, kuras skaita kalorijas. 🙂

???????????????????????????????

Kopumā emociju daudz un noteikti priecājos, ka tur aizgāju. Tie bija mani gastronomiskie svētki 🙂

Ja rīt ir brīvs laiks un interesē šādas lietas, vari paspēt aiziet. 🙂 Ne visos stendos degustējamie produkti ir pārdošanā, taču tur, kur ir, cenas ir ievērojami lētākas kā veikalā! Iespējams tikt pie dažādiem labumiem par tiešām ļoooti labām cenām! Man gan īsti nepalika skaidra to stendu motivācija, kur nebija iespēja viņu degustējamo produktu iegādāties. Mans maisiņš noteikti būtu bijis smagāks 🙂

Sanāca dikti sasteigti un bez gariem skaidrojumiem izstāstīt, bet nu centos tā, lai arī tie, kuri ir palaiduši garām, ka ir šāda izstāde vai tie, kuri gribēja zināt, vai ir vērts, paspētu izlasīt un aiziet. 🙂

Ņam, ņam, ņām…. 🙂