"Falafeli" jeb turku zirņu plācenīši Latvijas gaumē

"Falafeli" jeb turku zirņu plācenīši Latvijas gaumē

Ejot gar Austrumu virtuves ēstuvi, man degunā “iesitās” kādu brīdi nesajusts aromāts. Falafeli!

Falafeli ir turku zirņu bumbiņas vārītas eļļā. Oriģināli tie izskatās aptuveni tā –

http://finedininglovers.cdn.crosscast-system.com/BlogPost/l_1014_Falafel.jpg

Atzīšos – sākumā uz tiem skatījos skeptiski. Nebija ne jausmas, kas tur ir iekšā un tas darīja piesardzīgu. Šķita, ka jocīgas gaļas bumbiņas.  Bet, nē!

Tie ir tie paši mīļie turku zirņi. Jau iepriekš tos esmu lietojusi (sk., piemēram, uzkodu sadaļu) un tie mani  vienmēr ļoti iepriecina.

Tāpat nesenākajās receptēs esmu izmantojusi turku zirņu miltus. Kopumā varu teikt, ka šie pākšaugi ir priekš manis lielisks atklājums pēdējā gada laikā.

Savā receptē izvēlējos bumbiņas tomēr nevārīt eļļā… jā, tieši tā – pārāk traki eļļaini sanāk. 🙂 Taču sastāvdaļas ir visas tās pašas, kas klasiskajos falafelos.

Nu un, jā, recepte, protams, bez glutēna. 🙂

Tātad, kas ir nepieciešams?

-turku zirņi (tos sauc arī par auna zirņiem. Angliski – turkish peas, garbanzo beans) Ņemiet tik, cik varēsit apēst. Atzīšos – aizmirsu nosvērt, bet bildē varat gūt priekšstatu, cik tur daudz varētu būt. Kādas 4-5 lielas saujas. 🙂

-turku zirņu milti (derēs arī jebkuri citi, kas patīk)

-koriandra sēklas (svaigi maltas), sarkanie pipari, melnie pipari, garam masala garšviela (var iztikt, var vienkārši pielikt kariju vai ko citu pēc savas izvēles), sāls

-5 ķiploka daivas

-1 neliels sīpols

-pētersīļu saišķītis

-ja masa neturas kopā – ola, ja turas – var droši nelikt olu.

-200 ml ūdens.

-eļļa vai sviests

Kas jādara?

-atstājam zirņus uz nakti izmērcēties un piebriest. Lai tas notiktu, ieberam tos bļodā un bagātīgi pārlejam ar vēsu ūdeni.

-kad tas izdarīts, zirņus vāra līdz tie kļūst mīksti.

Fotor0618224143

-ņem visas sastāvdaļas, izņemot miltus un olu, un liek virtuves kombainā, lai visu samaltu putrā. Jā, sākumā es centos to izdarīt bez ūdens, bet mans kombains ir pārāk vājš. Nācās pieliet aptuveni 200ml un viss aizgāja ka smērēts.

-kad tas izdarīts, ņemam miltus un olu, lai iegūtu cepamu masu. Tik biezu, lai būtu ērti cept. Man nācās pielikt tomēr 1 olu, jo, lai arī bez olas cept un ēst varēja, tomēr man gribējās stingrāku masu.

Fotor0618224329

-liekam uz pannas ēdamkaroti zaļās masas (tiesa, attēlā neizskatās diez ko masa, tomēr dzīvajā pētersīļi dod ļoti patīkamu nokrāsu) un cepam no abām pusēm līdz brūni plācenīši. Protams, var arī veidot bumbiņas un vārīt eļļā. Garantēju – būs gardi. 🙂

Pasniegt var ar krējumu vai bezpiedevu jogurta-ķiploku mērcīti.

-Labu apetīti!

???????????????????????????????

Dalīties un sekot: