Bezglutēna biskvīts/maize/picas pamatne

Ok, es atzīšos. Šī recepte vispār nebija ne mazākajā mērā domāta šādi. Vakar vakarā pēc garas darba dienas biju izlēmusi taisīt falafelus (ceru to izdarīt šovakar). Ņēmu izmērcētos turku zirņus un tajā vietā, lai tos liktu katliņā izvārīt, visus sablenderēju zaļus… kopā ar kabaci. Nu tā tas galīgi nebija domāts sākotnēji. Tad nu domāju, ko no tā varētu pagatavot. Tā kā, lai varētu samalt, biju pielējusi ūdeni, masa bija maaaaazliet par šķidru… Nācās to mazliet uzlabot un pagatavot sāļo biskvītu.

Galu galā rezultāts ļoti foršs 🙂

Kas nepieciešams?

-250g “zaļi” turku zirņi

-1 kabacis

-100g rīsu miltu

-2 olas

-garšvielas pēc izvēles – kādu nu savu biskvītu vēlies cept! Es liku majorānu, timiānu, kariju, kurkumu, ingveru, sāli un maltu koriandru. Var iecept iekšā arī kādas sēkliņas vai riekstus, vai piemēram, pievienot sarīvētu sieru masai.

Kas jādara?

-sablenderējam pāris stundas izmērcētus turku zirņus kopā ar zaļu, nemizotu kabaci. Var nākties pievienot mazliet ūdens, lai viss sablenderētos. Var liet klāt arī kefīru/krējumu, ja gribas kreptīgāk. Pievieno izvēlētās garšvielas un kārtīgi samaisa.

-Pievieno gribētās biskvīta sastāvdaļas – riekstus, rīvētu sieru (iesaku tādu, kam ir spēcīga garša), sēkliņas

-Kad masa viendabīga, iemaisa 2 olas un rīsu miltus, lai masa kļūst viendabīgāka, mazliet sabiezē.

Fotor082795650

-Lejam veidnē un liekam cepties. Mana cepeškrāsns karsē tikai no apakšas, iesaku likt režīmu, kur karsē no abām pusēm. Cepu aptuveni 50 min 170 grādos. Augšiņa joprojām bija zaļi dzeltena, kamēr apakšiņa smuki brūna 🙂

-Pārkaisām vēl ar rīvētu parmezānu un zaļumiem. Var izmantot arī kā picas pamatni.

-Ļaujam atdzist un izdalīt lieko mitrumu. Kad biskvīts ir atdzisis, tas nejuks ārā, neplaisās un būs viegli sagriezt.

Fotor08279584

Lai nu kā pielietojums plašs – vai biskvītu izmantot kā daļu no kārtainas sāļās kūkas,picas pamatni vai vienkārši maizes substitūtu – tas jau ir katra paša gaumes lieta. 🙂

IMG_3625

Labu apetīti 🙂

Dalīties un sekot: