Vegānā omlete

Vegānā omlete

Klejojot pa Instagram plašumiem, uzgāju bildi, kas vēstīja, ka tā ir vegānu omlete. Ņemot vērā, ka man patīk paeksperimentēt un parādīt, ka var (ne obligāti vajag 🙂 ) citādāk, lūkoju, kas tas par zvēru, jo izskatījās tieši kā parasta omlete.

Izrādījās, ka tā veidota no turku zirņiem jeb precīzāk – turku zirņu miltiem! Ko es par to domāju?

Nu, negaidiet, ka tā garšos pēc olas. Nē, tā noteikti negaršo pēc olas, bet tā ir jauka alternatīva, ko pamēģināt, īpaši, ja cilvēks piekopj vegānu dzīvesveidu. Pluss ir tāds, ka “olas” maisījumu var turēt sagatavotu sausā veidā, līdz ar ko no rīta uzcept šo omleti aizņem vien minūtes 5as. Būtībā katrs pats ir savas omletes kalējs, tāpēc garšvielas un izmantotie dārzeņi ir pēc sirds patikas.

Derēs tiem, kuri nelieto glutēnu saturošus miltus. Redzēju, ka vairākās receptēs klāt ir cepampulveris un pat raugs. Tā kā man mājās tādi nebija, tad iztiku bez un sanāca tāpat viss, kā vajag.

Ko izmantoju es?

-100 g Turku zirņu milti

-3 ēdamkarotes svaigi maltas linsēklas (jā, obligāti maltas, jo tad tās pilda olas funkciju)

~200 ml ūdens

-garšvielas (es izmantoju kariju, sāli, mazliet cukura, muskatriekstu un gatavo sauso/kaltēto dārzeņu maisījums)

-dārzeņi pēc izvēles, es ņēmu tomātu, papriku, seleriju un zaļumus

-pa virsu kaisītas diedzētas redīsu sēklas

-olīveļļa

Kas jādara?

-Visi sausie maisījusi jājauc kopā un pēc tam jāpielej ūdens. Uzgaidām 2 min, lai ūdens paspēj uzsūkties (īpaši linsēklās).

FotorCreated

-Uz sakarsētas pannas, uz kuras uzlieta olīveļļa, liekam pirmo omleti. Iesaku taisīt ne pārāk biezu, jo citādi sanāks pasausi. Cep līdzīgi kā pankūkas! Kad mīkla uzlieta uz pannas, pa virsu uzberam izvēlētos dārzeņus un liekam pannu virsū, cepot uz nelielas uguns. “Omlete” ātri būs gatava. 🙂

-Apgriežam uz otru pusi, pacepjam 40 sekundes un liekam uz šķīvjiem. Dekorējam ar AdoreFood redīsu sēklām, kas izdiedzētas mājās 🙂

Priekā!

IMG_4541

 

Dalīties un sekot: