Svaigā laima kūka

Svaigā laima kūka

Pēdējās dienās man ir uznākusi vēlme pamēģināt visu, pret ko man ir bijuši aizspriedumi virtuves jomā. Jūs pat nevarat iedomāties, cik ilgi es skatījos šķībi uz avokado svaigkūkām. Kāpēc? Jo es nevarētu teikt, ka esmu fascinēta, pagaršojot pliku avokado. Man vienmēr šķiet, ka tas ir mazliet par taukainu, ka metīsies šķērmīgi. Un tomēr – šis dārzenis ir fenomenāli veselīgs tieši šo tauku dēļ un nav arī maz cilvēku, kam tas patiesi garšo arī neapstrādātā veidā. Interesanti, ka nereti, to liekot receptēs, tas fenomenāli labi spēj pazaudēt savu “tipisko” garšu un pielāgoties ēdienam. Tā notika arī šajā reizē un beidzot izlēmu pamēģināt tik daudz kur šobrīd aktuālo avokado laima kūku.

Šī recepte, manuprāt, būs pietiekama, ja ir ne vairāk kā 5 ēdāji. Skaitlis var variēt atkarībā no izsalkuma un gaumes pakāpes, protams. 🙂 Tā derēs un ir viegli pielāgojama gan vegāniem, gan tiem, kuriem medus šķiet tuvāks par kļavu sīrupu vai agaves sīrupu. Cukura kandidatūra netiek apskatīta. 🙂

Recepte viennozīmīgi nevar tikt uzskatīta par mazkaloriju. Ak, pavisam noteikti nē – rieksti, žāvētas plūmes, avokado, kokosriekstu eļļa. BET, šī kūka ir fenomenāli laba, lai gūtu ķermenim nepieciešamās eļļas un, jā, visas šeit iesaistītās ir patiešām lie-lis-kas!

Kas nepieciešams (Man bija 17cm diametrs traukam)?

Pamatnei:

-80g mērcētu plūmju un dateļu mikslis (man proporcijas bija 1:1) (Mērcēju, lai dabūtu nost to drazu, kas ir apkārt šiem augļiem. Noteikti, ka visu neizdodas dabūt nost, bet vismaz prātā šķiet, ka tā ir labāk. Īpaši paskatoties, kāds ūdens paliek pēc mērcēšanas)

-kārtīga sauja mandeļu

-50g kokosrieksta skaidiņu

Virskārtai:

-2 Laimi

-1 ēdamkarote kokosriekstu eļļas

-3 mazi, mazītiņi avokado

-1 ēdamkarote ar kaudzi medus (man bija ciets medus). Lielākai daļai patīk saldāk, tad visdrīzāk 2 ēdamkarotes būs ok. Vegāniskie varianti – agaves vai kļavu sīrups. Derēs tik pat labi!

-5 krustnagliņas (iesaku pirms tam jau parūpēties,lai ir sasmalcinājušās)

Kas jādara?

1) Pamatnes sastāvdaļas liek S veida blenderī un maļ līdz viendabīgai masai. VISS. Ja garšo saldāks – var pielikt vairāk dateļu, plūmju vai, piemēram, agaves sīrupu vai medu. Masu kārto kūkas trauciņā vienmērīgi.

2) Iztīra blenderi

FotorCreated34

3) Liek blenderī avokado, 2 laimu sīki rīvētas miziņas un 1 laima sulu, pievieno kokosriekstu eļļu, saldinātāju. Maļ.

4) Kārto virsū virskārtai, liek ledusskapī uz pāris stundām. Ja diametrā kūka ir lielāka un biezāka, iesaku likt saldētavā VAI arī ievērojami palielināt kokosriekstu eļļas daudzumu (jo tā sacietē).

5) Priecājas par rezultātu.

IMG_4717