Granola ar kokosriekstu mannu

Granola ar kokosriekstu mannu

Es patiesībā labu laiku skatījos uz kokosriekstu mannu ar lielu interesi, bet roka nebija tomēr pietiekami tālu aizstiepusies. Tad nu kādā saulainā jūlija dienā es tomēr pie tās tiku. Jā, mani sauc Annija un man garšo kokosrieksti.

Kas tad īsti ir kokosriekstu manna (kā to dēvē ražotāji)? Tas būtībā ir kokosriekstu biezenis jeb putriņā samalts kokosrieksts. Tam ir ļoti augsta kaloritāte, bet tas vienlaikus ir arī ārkārtīgi veselīgs un satur čupu brīnišķīgi veselīgu tauciņu. Pēc garšas tas patiesi atgādina raffaello pildījumu. Tikai mazliet treknāks 🙂

Mannu var lietot visdažādākajos desertos – kūkās, mušļos jeb kā tagad moderni teikt – granolā, var arī smērēt uz maizītes vai likt kokteiļos. Vienu varu teikt droši – daudz to ieēst nav iespējams, ātri aizsit dūšu. Bet garša ir patiešām debešķīga. Vismaz manām garšu kārpiņām.

To var uzglabāt ārpus ledusskapja un pirms lietošanas to ieteicams samaisīt, jo eļļa būs “uzcēlusies” uz augšu, apakšā atstājot gardo mīkstumiņu.

Šo recepti iesaku pamēģināt, ja nāk ciemiņi, bet nepieciešams kādu saldo likt galdā un kūku cept ir slinkums. Tad nu, lūk, kas nepieciešams! Uzmanību! Šī nu ir tā recepte, kurā var variēt bezgalīgi daudz ar sastāvdaļām, tāpēc nesanākt nevar, var tikai būt neatbilstoši katra indivīda garšu kārpiņām.

Recepte derēs vegāniem un tiem, kuri ietur bezglutēna diētu (protams, ar attiecīgām auzu pārslām).

Kas nepieciešams?

-auzu pārslas

-sezama sēklas, linsēklas

-ja ir vēlme, auzu klijas

-rieksti pēc izvēles (šoreiz liku klāt valriekstus, lieliski derēs arī Indijas rieksti, zemesrieksti u.c.)

-ja patīk un garšo, derēs klāt arī žāvētas plūmes vai aprikozes

-kokosriekstu manna (izmantoju un lietoju Nutiva produkciju no Biotēkas)

-IsolaBio Delice rīsu-mandeļu dzēriens (starp citu ļoti garšīgs! arī no Biotēkas)

Kas jādara?

-Liek uz pannas auzu pārslas, riekstus un sēkliņas – to visu viegli apgrauzdē.

-Kad visas sastāvdaļas viegli brūnas, uzlej pa virsu rīsu-mandeļu dzērienu.

-Ja ir vēlme, pievieno plūmes un aprikozes.

-Galu galā pārlej ar kokosriekstu mannu.

Manā gadījumā salkanumu deva rīsu-mandeļu dzēriens. Ja tomēr šķiet, ka nav pietiekami salds, protams, var pievienot medu, agavi vai jebko citu pēc saviem ieskatiem.

IMG_4868

Dalīties un sekot: