Receptes dvēselei un ķermenim: 3.diena, biešu-burkānu sula

Receptes dvēselei un ķermenim: 3.diena, biešu-burkānu sula

Sveicināti trešajā pateicības maratona dienā! Grāmata stāsta, ka saskarsme ar apkārtējiem dzīve ienes prieku, sniedz tai jēgu un nolūku. Tādēļ attiecības dzīvi ietekmē vairāk nekā jebkas cits. Lai piepildītu sapņus, ir svarīgi apzināties, kā attiecības ietekmē Tavu pašreizējo dzīvi, kā arī aptvert, kā tas kalpo par visspēcīgāko pateicības avotu. Pastāv uzskats, ka ik vienai negatīvajai īpašībai ar tuvajiem cilvēkiem ir jābūt atspēkojamai ar 10 pozitīvām, lai attiecības nepasliktinātos. Īpaši, ja ir runa par laulību.

Pateicība liek attiecībām plaukt. Neatkarīgi no tā, kāds patlaban ir Tavs raksturs, pateicības jūtas padarīs Tevi pacietīgāku, saprotošu, līdzjūtīgu. Ja no sirds un spēcīgi izjūtat pateicības jūtas, tad aizkaitināmībai vairs nav vietas un nevēlaties šo cilvēku pārmainīt pēc savas stabules.

“Mūs var atzīt par dzīviem vien brīžos, kad sirdī aptveram, kādi dārgumi mums pieder.”
Torntons Vailders (1897-1975)

Vārdi ir ārkārtīgi spēcīgi, tāpēc, kad žēlojies par kādu cilvēku, Tu nodari pāri sev. Saskaņā ar pievilkšanās likumu, it visu, ko domā par citiem, Tu piesaisti sev. Šīs dienas vingrinājums liks pateikties par citiem, kādi viņi ir un Tu šos cilvēkus, pat, ja Tev jau ir labas attiecības ar viņiem, ieraudzīsi vēl mirdzošākā gaismā un sapratīsi, cik svarīgi viņi Tev ir.

Priekš šī uzdevuma būs jāizvēlas 3 cilvēki, ar kuriem saista visciešākās attiecības. Var izvēlēties sievu, dēlu, tēvu, biznesa partneri, māsu, labāko draugu, vecmāmiņu, onkuli utt. Vienīgais nosacījums, ka ir jābūt pieejamām viņu fotogrāfijām. Izvēloties šos cilvēkus, padomā, kas šajos cilvēkos ir vislielakās pateicības vērts. Kas Tev viņos patīk vislabāk? Kādas ir viņu labakās īpašibas? Tās varētu būt, piemēram, pacietba, prasme uzkzlausīt, kāds viņa talants vai spēks, saprāts, gudrība, humora izjūta, smaids, labā sirds utt. Vari pateikties par visu, ko kopā darāt vai kad šis cilvēks ir palīdzējis.

Kad esi par šo padomājis, lasi šīs dienas pilno uzdevumu:

Veselības recepte DVĒSELEI:

  1. Atkārto pirmā maģiskā vingrinājuma soļus – Uzskaiti savas dzīves Svētības. Izveido sarakstu ar 10 savas dzīves svētībām un uzraksti, kāpēc esi pateicīgs. Pārlasi un pēc katra punkta saki paldies, paldies, paldies, cenšoties izjust tik lielu pateicību, cik vien spēj.
  2. Izvēlies 3 cilvēkus, ar kuriem Tevi saista visciešākās attiecības un atrodiet viņu fotogrāfijas (der arī internetā).
  3. Turot priekšā foto, uz lapas vai datorā ierakstiet 5 šī cilvēka īpašibas, par kurām esi visvairāk pateicīgs.
  4. Katru teikumu sāc ar maģisko vārdu paldies, uzrakstiet šī cilvēka vārdu un to viņa īpašību, kas liek izjust vislielāko pateicību. “Piemēram, paldies, Jāni, ka vienmēr mani sasmīdini.” , “Paldies, mammu, ka palīdzeji man skolas laikā.”
  5. Paņem līdzi fotogrāfijas un noliec tur, kur varēsi bieži apskatīt. Dienas laikā aplūko vismaz 3 reizes un, raudzīdamies uz cilvēku, izrunā vārdu paldies. “Paldies, Kristap!”
  6. Pirms gulētiešānas satver rokā Maģisko Akmeni un izsaki vārdu paldies, pateikdamies par vislabāko, kas ar Tevi šīs dienas laikā ir noticis.

Veselības kokteiļa recepte ĶERMENIM:

Sastāvdaļas: bietes, burkāni, pāris piles olīveļļas

Kas jādara? Izspiež sulu no svaigiem burkāniem un bietēm, piepilina pāris olīveļļas.

Olīveļļa ir nepieciešama, lai labāk spētu uzsūkties taukos šķīstošie vitamīni. Nereti tiek stāstīts, ka tauki ķermenim ir kaitīgi, taču svarīgi ir saprast, ka tauki ķermenim IR nepieciešami. Jautājums ir tikai par to, kādus taukus izvēlēties uzņemt savā ķermenī. Par labiem tauku avotiem tiek uzskatīt:

  • zivju eļļa,
  • rieksti
  • sēklas (ķirbju sēklas, saulespuķu sēklas)
  • tādi dārzeņi kā avokado un olīvas.

Labie tauki ir tie tauki, kur ir nepiesātināti. Tie piedalās bioloģiski aktīvu vielu veidošanā (gan, piemēram, hormonu, gan imunitāti veidojošu vielu veidošanā). Veido membrānas šūnām un šūnu sastāvdaļām. Polinepiesātinātās taukskābes ir omega-3, omega-6. Šīs taukskābes samazina slikto holesterīnu asinīs, tādēļ palīdz ārstēt sirds asinsvadu slimības, ir profilaktisks līdzeklis dažu audzēju, infekcijas slimībām, var mazināt pat depresiju, uzlabot smadzeņu darbību.

Sliktie tauki jeb piesatinātie tauki ir lielākoties dzīvnieku izcelsmes produktos – sviestā, krējumā, gaļā u.c.

 

Beetroot-juice-final-image

Dalīties un sekot: