Receptes dvēselei un ķermenim: 6.diena, zemeņu kokteilis

Nedēļas vidū pateicību veltīsim kaut kam, kas nedēļas vidū jau varētu būt apnicis – darbam! Patiesībā spēja izjust pateicību par darbu ir milzīga prasme.

Kā gan iespējams, ka ir divi cilvēki, kuri uzsākuši vienu un to pašu karjeru, taču laurus plūc tikai viens no viņiem, bet otrs strādā kā zirgs un pie sasniegumiem kā netiek tā netiek. Ļoti iespējams ir arī citi apstākļi, kas var patraucēt, taču viens no iemesliem var būt sirds pateicība. Kāpēc sirds pateicība? Jo tā ir jāizjūt ar sirdi, nevis prātu. Lai sev piesaistītu panākumus, cilvēkam ir jāizjūt pateicība par to, kas viņam dots jau tagad.

Lai tiktu pie sasniegumiem vai darbā vairotu labo, piemēram, izdevīgas iespējas, paaugstinājumu amatā, naudu, lieliskas idejas, iedvesmu un atzinību, ir svarīgi izjust pateicību par savu amatu vai darbavietu. Jo pateicīgāks būsi, jo vairāk Tev būs, par ko pateikties! Nu jau būsi sapratis – lai dzīvē kaut ko vairotu, ir jāizjūt pateicība par to, kas pieder jau tagad! Tavs sniegtais pateicības daudzums atbilst tam, ko saņemsi pretim. Tu kontrolē saņemtā daudzumu tieši identiski savai pateicībai.

Ja Tev ir uzņēmums, tā vērtība augs vai kritīsies atkarība no pateicības jūtām. Jo lielāku pateicību izjutīsi par uzņēmējdarbību, par klientiem un darbiniekiem, jo vairāk viss augs un attīstīsies. Ja galvenā nodarbe ir rūpes par bērniem un mājas kopšana, tad meklē visu, kas šajā dzīves posmā ir pateicības vērts! Bieži vien tāda iespēja rodas vien reizi mūžā!

Darbs ir jāmīl, lai kāds tas būtu; katru dienu ejot uz darbu, ir jāpriecājas. Nesamierinies ar citādi situāciju. Ja pašreizējais darbs neizraisa šādas sajūtas vai nav Tavs sapņu darbs, pirmais solis, kā pie tāda tikt ir izjust pateicību par darbu, kas jums ir patlaban. 

Šodien iedomājies,ka Tev ir neredzams menedžeris, kura uzdevums ir pierakstīt Tavas domas un izjūtas, kas saistītas ar darbavietu. Iztēlojies, ka menedžeris, apbruņojies ar zīmuli un piezīmju grāmatiņu, jums sekos it visur. Ikreiz, kad darbā ieraudzīsi kaut ko pateicības vērtu, jūsu menedžeris to pierakstīs. Tavs uzdevums ir atrast iespējami vairāk iemeslu, par kuriem pateikties, lai dienas beigās menedžeris būtu izveidojis garu sarakstu. Jo garāks saraksts, jo vairāk vietas radīsi jauniem panākumiem, naudai un izdevīgām iespējām.

Domās apsver, kas darba vietā ir pateicības vērts. Pasakies, ka Tev vispār IR darbs. Iedomājies, cik daudzi būtu gatavi atdot daudz, lai dabūtu darbu vispār. Padomā, cik daudz laika darbā Tev ietaupa tehniskais aprīkojums – telefons, printeris, internets, dators. Padomā par kolēģiem, par to, kas jūs saista. Padomā par ļaudīm, kas atvieglo darba izpildi – sekretāri, asistentiem, apkopējiem, kurjeriem. Padomā par to, cik labi jūties, saņemot algu. Ikreiz, kad iedomājies kaut ko pateicības vērtu, liec savam neredzamajam menedžerim veikt šādu piezīmi:

“Esmu ākārtīgi pateicīgs par….. (ko?).”

Veselības recepte DVĒSELEI:

  1. Atkārto pirmā maģiskā vingrinājuma soļus – Uzskaiti savas dzīves Svētības. Izveido sarakstu ar 10 savas dzīves svētībām un uzraksti, kāpēc esi pateicīgs. Pārlasi un pēc katra punkta saki paldies, paldies, paldies, cenšoties izjust tik lielu pateicību, cik vien spēj.
  2. Kamēr esi darbā, iedomājies, ka Tev ir neredzamais menedžeris, kurš pieraksta visu, kas šķiet pateicības vērts. Šodien Tev darbā jāatrod iespējami vairāk iemeslu, par kuriem justies pateicīgam.
  3. Kad vien darbā ieraugi ko pateicības vērtu un jūties tik pateicīgs, cik vien spēj, liec neredzamajam menedžerim veikt šādu pierakstu. “Esmu ārkārtīgi pateicīgs par…..(ko?)…”
  4. Tieši pirms gulētiešanas satver rokā Maģisko Akmeni un izsaki vārdu paldies, pateikdamies par vislabāko, kas ar Tevi šīs dienas laikā ir noticis.

Veselības kokteiļa recepte ĶERMENIM:

Sastāvdaļas: Zemenes, auzu pārslas, mandeļu vai cits augu piens, banāns, ziedputekšņi

Kas jādara? Samet visu kopā blenderī un pēc 20 sekundēm baudām rezultātu! Var gan dzert, gan, ja ir biezākas konsistences (vairāk auzu, mazāk piena), likt bļodā un dekorēt ar ogām.

 

 almondmilk-strawberry-slushie