Receptes dvēselei un ķermenim: 8.diena, ātrais šokolādes kēkss

Pateikties par maltīti pirms ēdienreizes – tā ir tūkstošiem gadu sena tradīcija, kuru aizsākuši senie ēģiptieši. Vairumā gadījumu 21.gs. straujais dzīves ritums licis aizmirst pateicību par maltīti. Tomēr tik ikdienišķas darbības kā ēšana un dzeršana var kļūt par cēloni pateicības jūtām, kas Tavā dzīvē ienesīs daudz laba.

Atminies tās reizes, kad esi bijis kārtīgi izsalcis. Atzīsti – ir daudz grūtāk racionāli spriest, pārņem vājums, iespējams drebuļi un slikta oma. Šādi iespējams jūties jau pēc dažām stundām neēšanas. Pārtika ir nepieciešama, lai dzīvotu, domātu un justos labi, tādēļ tai jāvelta milzīga pateicība!

Padomā, cik daudz ļaužu cītīgi strādājuši tādēļ, lai pārtika būtu pieejama! Lai Tu tiktu pie svaigiem augļiem, dārzeņiem, dārzkopjiem tie bija jāiestāda un jāaudzē, laistot un rūpējoties par tiem līdz ražas novākšanai. Jāpiemin arī ražas novācēji, saiņotāji, izplatītāji un piegādātāji, kas dienām un naktīm pārvar milzīgus attālumus, – šie ļaudis strādā roku rokā, nodrošinot svaigu augļu un dārzeņu piegādi cauru gadu.

Tāpat ar ūdeni. Tā ir īsta vērtība! Ūdeni izmantojam, lai gatavotu maltītes, dārzkopībā, vannas istabā. Ar to kopjam transporta līdzekļus, uzturam slimnīcas, nodrošinām kurināmā, izrakteņu ieguvi, apstrādes rūpniecību, piegādi, tāpat ūdeni izmantojam ceļu būvē, apģērba, patēriņa preču un ierīču ražošanā, plastmasas, stikla, metāla, dzīvībai svarīgu zāļu izstrādē utt.

Ja nebūtu ēdiens, nebūtu ne mūsu, ne ģimenes, ne draugu. Mums nebūtu ne šodiena, ne rītdiena.

Šodien, pirms ēdīsi vai dzersi, neatkarīgi no tā, kur grasies ieturēt maltīti, skaļi vai prāta izrunā vārdu paldies! Ja vari, patiesi izgaršo ikvienu kumosu. Tas ne tikai vairos baudījumu, bet ļaus arī izjust vairāk pateicības.

Ja sanāk aizmirst pateikt paldies pirms ēšanas, centies aizvērt acis un atmiņā atcerēties sevi pirms maltītes un domās pateikt paldies.

 

Veselības recepte DVĒSELEI:

 1. Atkārto pirmā maģiskā vingrinājuma soļus – Uzskaiti savas dzīves Svētības. Izveido sarakstu ar 10 savas dzīves svētībām un uzraksti, kāpēc esi pateicīgs. Pārlasi un pēc katra punkta saki paldies, paldies, paldies, cenšoties izjust tik lielu pateicību, cik vien spēj.
 2. Šodien pirms ēšanas vai dzeršanas mirkli aplūko to, ko grasies ēst vai dzert un prātā vai skaļi izrunā maģisko vārdu paldies!
 3. Pirms gulētiešānas satver rokā Maģisko Akmeni un izsaki vārdu paldies, pateikdamies par vislabāko, kas ar Tevi šīs dienas laikā ir noticis.

Cheatmeal recepte uz našķiem noskaņotam ĶERMENIM bez glutēna:

Sastāvdaļas: 

 • 2 ēdamkarotes maltu linsēklu
 • 5 tējkarotes kakao (nesaldināts)
 • 1 ēdamkarote brūnā cukura
 • ¼ tējkarotes cepampulvera
 • maza šķipsna sāls
 • 1 ola
 • 2 augu vai govs piena
 • ½ tējkarotes vaniļas ekstrakta

Kas jādara? 

 • Nelielā bļodā samaisi visas sausās sastāvdaļas. Pēc tam liec klāt olu, pienu, vaniļu un maisi līdz masa ir viendabīga.
 • Ieeļļo nelielu karstumu izturīgu bļodu vai krūzi un liec iekšā maisījumu.
 • Liec krāsnī uz 15 minūtēm vai mikroviļņu krāsnī (jā, jā, neatbalstu arī es tās krāsnis, bet vienreiz jau var 🙂 ) uz 35-40 sekundēm.  Pa vidu iekšā var iemest šokolādes gabaliņus vai papildināt ar riekstiem vai žāvētiem augļiem.
 • Ēd tāpat vai pasniedz ar vaniļas saldējumu.
 •  2-min-choc-flax-cake
Dalīties un sekot: