
12 Olu krāsošanas IDEJAS!
Nenoliedzami krāsošana ar sīpolu mizām, zariņiem, mazām lapiņām un dažādiem ornamentus veidojošiem graudiņiem ir Nr.1 olu krāsošanas metode. Un tomēr… tad, kad iedvesma ir atnākusi un izlēmusi ievilkt savā varā, var sanākt sagribēt pamēģināt ko jaunu. Ja nu trūkst idejas, tad te, klejojot pa interneta plašumiem, esmu apkopojusi savā prātā interesantākās! Sevišķi detaļās nevēlos iegrimt, jo tas prasītu to, ka pati pamēģinu katru no metodēm, kas savukārt nozīmē ārkārtīgi daudz izšķiestu olu. 🙂 Bet ceru, ka jums idejai un iedvesmai noderēs!
1. Dabas materiāli – šis, protams, piederas jau pie minētās sīpolu mizu kategorijas. Iespējams, ka puķes vāzē, kas jau ir “aizstāvējušās” nemaz nav jāmet ārā, bet gan jāliek lietā. 🙂 Neapšaubāmi nevajag aprobežoties vien ar sīpolu mizām toņa iegūšanai. Lielisko noderēs arī bietes, turmeriks, spināti, mellenes, sarkanais kāposts u.c. produkti. Kafiju gan neieteiktu izmantot, jo sanāks tikt pie ļoti “veikalīga” paskata olām t. i. vienkārši brūnām. :))
Pieminot sarkano kāpostu, lieliku efektu iespējams panākt, ja pievieno zelta “putekļus” ar otiņu (attēls apakšā). Dažādi šādi un citi brīnumi pieejami hobiju un mākslas veikaliņos (es parasti dodos uz to, kas uz Dzirnavu ielas starp Birznieka upīša un Marijas ielu, bet iespējams citur ir lētāk vai labāk).
2. Dekupāžas metode ir vēl viena ļoti jauka, koša un vienkārša metode. Ņem salvetes augšējo slāni un klāj virsū ar ūdeni atšķaidītu PVA līmi. Ieteiktu izvēlēties baltas olas, jo uz brūnām olām fons spiedīsies cauri un raksts nebūs tik košs. Dekupāžu pati esmu mēģinājusi un patiesībā ļoti patīkams un meditatīvs process. Galvenais, lai ir skaista salvešu izlase un lielisks noskaņojums.
Šajā gadījumā gan ir ne gluži dekupāžas metode bet gan vienkārši krāsaini salvešu gabaliņi un līme.
3. Gleznošana ar akvareļu krāsām. Ok, godīgi sakot, man šķiet, ka lai šeit kaut kas skaists sanāktu, ir jābūt mazliet mākslinieciskam talantam. Baidos, ka manis krāsotās olas izskatītos it kā man abas rokas būtu kreisās. Bet kopumā ideja patīk un rezultāts varētu būt ļoti labs! Pirmajā gadījumā rezultāts amatierisks, otrajā attēlā jau teiktu, ka diez gan profesionāli un ar iemaņām.
4. Vecās, labās (?) pārtikas krāsas. Patika šī doma par pirkstu nenoķēpāšanu, tāpēc varbūt kādam noder! Bet vēl vairāk patika nākamais attēls ar smailijiem. Dzeltenā pārtikas krāsviela, flomāsteri vai guašas, smalka otiņa un voila! Gatavs! Jāatzīst gan, ka cilvēkam, kas gatavojis sejiņas tomēr visdrīzāk arī abas rokas nav kreisās, jo izskatās patiešām labi.
Bruņurupuču Ņindzju variants īpaši feins varētu šķist puisīšiem. Tikai es aizdomājos… vai mūsdienu mazie puisīši vispār zina šos multfilmu tēlus? 🙂 Sajutos veca!
Vienlaikus olas var kalpot kā skaists dekors Lieldienu nedēļā.
5. Olu māksla ar zīda šlipsēm. Šķiet, ka šī metode klīst apkārt jau gadiem. Ārkārtīgi patīk un ļoti gribētu pamēģināt, bet, lūk, nav mājās man tādu lieku zīda kaklasaišu. Ļoti gribētu redzēt rezultātu kādam, kurš šo paveic. Neaizmirstam, ka krāsa labāk turēsies ar etiķi un beigu rezultātu vēlams pavisam viegliņām iesmērēt ar eļļu, lai spīd.
6. Olu māksla ar nagu lakām. Tā kā parastās nagulakas, šķiet, vairs nav modē, tad visdrīzāk mājās dāmām ir padsmit pusizlietotas nagu lakas, kas gaida izmešanu. Ja nu tā tiešām ir, tad ir iespēja pamēģināt marble tehniku (google var pameklēt kā nail polish marble). Ideja īsumā ir sekojoša – paņem ūdens trauku (jāpiešaujas, lai būtu pareizā temperatūra, jābūt aptuveni istabas temperatūrai), sāk pilināt ūdeni nagu lakas un veidot ar zobu bakstāmo dažādus ornamentus. Pēc tam zīmējumā mērc iekšā olu (klasiskā variantā – nagu) un iegūst skaistu zīmējumu (vai manikīru). Ūdens temperatūra ir būtiska, lai laka pārāk ātri nesacietētu vai tieši pretēji – švaki veidotu zīmējumu.
7. Šīs metodes saucas “ups, aizmirsu, ka olas taču jākrāso!” Nepieciešams tik vien kā melns flomītis (tas, kurš nesmērējas) vai balta guašu krāsa. Un kāpēc gan lai kādu gadu nevarētu arī tā? 🙂
9. Spīdumiņu līmēšāna virsū. Labi, būšu godīga. Izskatās diez gan glīti, bet man asociējas ar to, ka tie spīdumi būtu pielipuši visur izņemot pie olas. Īsumā – baigā ķēpa. Beeeet… varbūt tikai man tā šķiet un Tu savukārt saproti, ka tieši tādas Lieldienu olas vēlies. Īpaši glīti, ja apakšā jau ir pārtikas krāsu spilgtais tonis.
10. Olu krāsošana ar… putukrējuma vai skūšanās krēma palīdzību! Šo patiešām nebiju nekad iepriekš ne redzējusi, ne dzirdējusi, ne iedomājusies. Varbūt interesanti būs arī Tev! Re, pievienoju linku uz skaidri saprotamu pamācību angļu valodā. Manuprāt, ļoti interesanti un tiešām feini. Iesaku tomēr krāsošanu veikt ar putukrējumu, lai olas 100% būtu ēdamas. 🙂
11. Olu krāsošana ar krītiņiem. Uzreiz pievienoju arī linku uz pamācību, kas man šķita noderīga.
12. Papildus te ideja priekš bērniem, lai viņi jau laikus var sākt krāsot olas. Šeit vajag tik vien kā printeri un baltu lapu. Lūk, pāris linku uz krāsojamām lapām –