Aprīļa ķirbja kūka

Aprīļa ķirbja kūka

Mājās kopš oktobra bija aizkavējies ķirbis. Mamma solījās izcept savu kūku… pus gadu. :))) Tad nu izdomāju, ka ķirbim šitā var iedzīt mazvērtības kompleksus, ka neviens viņu negrib un izlēmu izmantot pati. Bonusā vēl bija kliedzošs Mascarpones derīguma termiņš un graudainais biezpiens arī lūdzās sevi izmantot. Ņemot vēl vērā, ka laika apstākļi vairāk atbilst oktobrim kā aprīlim, izlēmu, ka kūkas cepšana ir obligāta. Kas nepieciešams?

-~350 grami Mascarpone (noteikti der arī visādi citādi svaigie, treknie)

-graudainais biezpiens ~300g (noteikti der arī normāls biezpiens 🙂 )

-iebiezinātais piens 4 tējkarotes

– ķirbis (pēc vēlmēm, man sanāca sagriezt pilnu katliņu, bet beigās ļoti sakritās un domāju, ka vajadzēja uzvārīt vēl. bet nu tāpat labi sanāca)

-auzu pārslas 3-4 saujas.

-kviešu klijas – 1 sauja

-cukurs (es liku kādas 7-8 karotītes)

-kanēlis

-olas (2-3)

-citrona miziņa

-krējums (3-4 tējkaroties)

1. Liek ķirbi vārīties ar 3/4 glāzi ūdens + -, jāskatās tā, lai gluži nerauj klāt, bet arī lai sāk viņi jukt ārā un šķīst. Pieber cukuru, pāris šķipsnas kanēli, pierīvē mazliet citrona miziņas. Sautē, sautē kamēr ķirbji pavisam mīksti un ūdens tik pat kā izsautējies.

2. Sagatavo pamatnīti – samaļ auzu pārslas un klijas, pieliek krējuma devu, mazliet iebiezināto pienu, olu/olas (jāskatās pēc masas, bet domāju, ka lielākoties pietiktu ar vienu). Visu sakuļ un ieklāj pannā. Kamēr ķirbis sautējās, ieliku masu apvilkties krāsnī 5-10min ~180 grādos, lai nav vairs tik šķidra, kad liešu kūkas masu.

3. Kad ķirbis izsautējies, pielieku biezpienu, mascarponi, vēl mazliet cukura, 1-2 olas. Sakuļu kopā un priecājos par garšīgo maisījumu. Ļoti gards sanāca arī “jēls” 🙂

4. Kad mīkla apvilkusies un masa sakulta, lejam vienu otrā un liekam krāsniņā uz ~ 200 grādiem 20 minūtes. Noteikti jāskatās individuāli pēc trauka biezuma un krāsns īpatnībām.

5. Pēc tam noteikti jāļauj atdzist, lai kūka sacietē.

6. Mājinieki sajūsmā un ķirbis bez mazvērtības kompleksiem. :))

ImageImageImageImageImageImageImage

Dalīties un sekot: