Kartupeļu-brokoļu biezenis ar gaileņu mērci

Kartupeļu-brokoļu biezenis ar gaileņu mērci

Es tiiiik ilgi gribēju tikt pie gailenēm, bet kaut kā visu laiku nesanāca. Saņēmāmies doties kādā pieRīgas mežā paši un salasīt pilniem groziem, lai varētu izsalkušos vēderus piepildīt. Mums nesanāca. Salasījām tieši NEKO. 😀 Tad nu glāba Centrāltirgus un šeit varat redzēt rezultātu.

Ak, jā, nekad neesmu sapratusi aizspriedumus pret brokoli, kas, šķiet, radušies amerikāņu raidījumu iespaidā. Pēc konsistences tas ir līdzīgs puķkāpostam, tomēr brokolis man personīgi pat patīk labāk. Tad nu, lai kartupeļu biezenis nebūtu garlaicīgs, liku viņam klāt draugu – brokoli. 🙂

Ko vajag?

-4 kartupeļi

-brokoļa galva

-sviests (20g jeb vienkārši piciņa)

-piens 300 ml (mērcei un biezenim. Mērcei, protams, treknuma piekritēji var likt klāt saldo krējumu)

-sēnes, cik tik uziet

-rīsu milti (1 tējkarote) mērcei. Derēs, protams, arī kviešu milti, kam nav pret tiem iebildumu.

-sāls, cukurs (jā, man no omītes ir pielipis mantojumā likt šķipsniņu cukura visur klāt. Man gribas domāt, ka tieši ideālā sāls un cukura attiecība lika viņas ēdieniem būt TIK gardiem).

-2 sīpoli

-olīveļļā

Kā vajag?

-Novārām kartupeļus un atsevišķi vai kopā – brokoļus. Es vārīju atsevišķi.

-Kartupeļus, kad gatavi, sastampājam, brokoļus – sablenderējam vai kas nu virtuvē ir pa rokai, kas varētu likt brokolim pārvērsties biezenī.

Fotor0911114133

-Pievienoju mazliet piena tumīgumam (50-100g) + sviestiņa pikucīti sāta garšai. Man šķiet, ka bez šī sviesta kriksīša biezenis negaršo ne uz pusi tik labi.

Fotor0911114252

-Pievienojam, protams, sāli un šķipsniņu cukura.

-Paralēli uz pannas tiek olīveļļā viegli brūni apcepti sīpoli, kuriem pievienojam sagrieztas vai saplēstas (manā gadījumā) gailenes. Sautējam, sautējam, sautējam… kad gandrīz gatavs, pievienojam atlikušo pienu, cik nu gribas, lai tā mērce šķidra. Pie piena pievienojam karoti rīsu (vai kviešu) miltu, lai mērce kļūst tumīgāka. Sagaidām pāris burbuļus un voilā!

-Dekorējam un lutinām sevi ar dillēm, lociņiem un vēlams pētersīļiem. 🙂

Fotor0911114453

Re, arī sēnēm rudenī ir vēsi un gribas sasildīties, augot kopā. 🙂

Dalīties un sekot: