Bacalhau a bras jeb mencas sacepums

Bacalhau a bras jeb mencas sacepums

Bacalhau a bras ir ēdiens, ko iepazinu Portugālē kā viņu nacionālo maltīti. Bacalhau jeb kā vēlāk noskaidrojās – menca ir viņu viena no populārākajām zivīm, kas sastopama visdažnedažādākajās receptēs. Tiesa, zivis Portugālē vispār ir godā, tāpat kā lielas porcijas un vīns pie katras ēdienreizes. Lai arī saulainajā dienvidu mītnē biju pirms 3 gadiem pēdējo reizi, tomēr šis ēdiens nekad nav izgājis no galvas. Pie tam, mana jaunā apņemšanās ir lietot uzturā vairāk zivi, šis ir vienkāršs veids kā to izdarīt. 🙂

Ko vajag?

-1 menca. Iesaku ņemt mencas fileju, es paņēmu veselu, iztīrītu zivi, lai sanāk arī zupai. (500g fileja vai 1kg zivs)

-Kartupeļi – pēc ieskatiem

-sāls, pipari, pētersīļi

-2 sīpoli, pāris daiviņas ķiploka

-3 olas

-olīveļļa

-olīvas

Kā vajag?

-Lasīju, ka menca pirms tīrīšanas jāpamērcē aukstā ūdenī. Īsti nezinu, kāpēc 😀 Bet nu tā arī darīju.  Tiesa ūdens saduļķojās un zivs mērcēšana likās jēdzīgāka.

-Atdalām balto zivs gaļu no asakām un  ādas. Lai sanāk mazi zivs gabaliņi.

-Sarīvējam vai izlaižam caur kombainu nomizotus kartupelīšus, notecinām sulu. Jo labāk nosusināti kartupeļi, jo gardāk tie, manuprāt, sacepjas. 🙂

Fotor0930175253

-Sacepam smalki sagrieztu ķiploku un sīpolu. Pievienojam tiem zivi un mazliet pasautējam. Zivi, pēc manas pieredzes, pārāk ilgi termiski apstrādāt nav labi, jo tā kļūst aiz vien stīvāka. Kad zivtiņa pāris minūtes apcepta un ieguvusi savu nepieciešamo – balto krāsu, pievienojam kartupeļiem un cepam kopā.  Pievienojam garšvielas.

-Piesitam 3 sakultas vai nesakultas olas, samaisām visu kopā.

Fotor0930175432

-Sacepam līdz ola gatava. Dekorējam ar sagrieztiem pētersīļiem (tie ir obligāti īstajā portugāļu receptē) un olīvas (arī šīs ir obligātas :P).

-Labu apetīti jeb kā portugāļi teiktu – bom apetit! 🙂

???????????????????????????????

Dalīties un sekot: