Debešķīgā burkānkūka

Es jau tik sen gribēju pamēģināt, bet kaut kā visu laiku nesanāca. Varbūt tāpēc, ka pati neticēju, ka var būt TIK laba! Pēc manas gaumes – nopietns konkurents siera kūkai. Tikko notiesāju pēdējo gabaliņu un jau domāju par jaunas cepšanu. 🙂

Ko vajag?

-Burkāni apm. 700g.

-Rīsu milti apm.250 g. jeb kamēr izveidojas klājama masa

-2 ēdamkarotes kokosriekstu eļļas (var jau likt arī citu, bet man ļoti patīk aromāts, ko tā dod ēdienam. Var likt arī sviestu!)

-2 ēdamkarotes krējuma

-1 citrons (tā miza)

-2 šķipsnas malta muskatrieksta

-1 sauja valriekstu, 2 saujas rozīņu. Šeit, protams, pēc gaumes un vēlmes variēt.

-2 paciņas vaniļas pudiņa. Nu, godīgi sakot, vienkārši gribēju beidzot to izmantot, bet negribēju taisīt pudiņu. :)) Var aizvietot ar vaniļu, 1 karoti kartupeļu cietes, bet var arī iztikt pavisam bez.

-3 cukura tējkarotes vai kāda cita saldinātāja. Man personīgi vairāk neprasījās, bet tas, protams, atkal pēc gaumes.

-3 olas

Fotor01020130420

Kā darīt?

-Sarīvē burkānu. Man ir diez gan rupjš malums, ja baidās, ka redzēs burkāna struktūru, tad labāk sīkāk maliet, bet mani tas nebiedēja :)) Burkāns nekraukšķēja un garšoja lieliski arī ar rupju malumu.

Fotor01020130523

-Pievienojam 3 olas, 250 g miltus, krējumu, muskatriekstu, cukuru, pierīvēto citrona mizu (es rīvēju veselu, bet kādam varbūt liksies par daudz),  pievienoju mazus valriekstu gabaliņus, ābolu etiķūdenī nomazgātas rozīnes (pavērojiet, kas paliek pāri, kad tās pamērcē šādā ūdenī…), vaniļas pudiņu (kā attēlā).

-Gribēju iztikt ar mazāk miltiem, noteikti, ka būtu varējusi, bet gribēju būt droša, ka viss sanāks kā iecerēts. Ar šādu daudzumu nebija “pārmiltota” sajūta, bija tieši kā vajag, manuprāt.

-180 grādos uz 45 min.

-Kad gatavs, liekam uz šķīvja ar apakšējo pusīti. Man tāda cepeškrāsns, ka prasās apgriezt otrādi, jo augšiņa tik smuka nesanāk. Mans degustētājs bija skeptisks pret burkāniem kūkā (viņam šķiet, ka burkāni jāēd sāļos ēdienos), bet atsauksmes bija ļoti labas. Ne tik vien, ka vienkārši garšīga kūka, bet arī ļoti interesanta garša. 🙂 Labā nozīmē interesanta. :))

-Labu apetīti! 🙂

IMG_2619