Riga Food 2014 - no vīngliemežiem līdz rūpniecības tehnikai

Riga Food 2014 – no vīngliemežiem līdz rūpniecības tehnikai

Preses relīzēs noteikti varēs lieliski izlasīt par izstādi skaitļos, vērienīgumā un kolorītumā. Es rakstīšu par to, kas iepriecināja tieši mani (vai vismaz palika atmiņā) ! Tiesa, vēlreiz un vēlreiz pierādījās tas, ka uzrunā tie stendi, pie kuriem ir starojošākie cilvēki. Lai nu kā, bet pozitīva enerģija ir veiksmes atslēga daudziem tirgotājiem, kas palīdz vienādiem produktiem tikt atšķirtiem vienam no otra.

1) 2013. gadā viesojoties izstādē ar lielu sajūsmu redzēju Balticovo stendu, kurā solījās, ka drīzumā tiks pārdoti olu baltumi atsevišķās kanniņās. Gads gāja… gāja… olu baltumu kanniņas kā neieraudzīju veikalu plauktos, tā neieraudzīju. Šogad solījās, ka pavisam, pavisam drīz jau būšot! Vairumtirdzniecības cena ir 1,45 EUR litrā, kas nozīmē, ka veikalos, lai arī būs dārgāk, tomēr vajadzētu būt maciņam pieejami. Nevaru sagaidīt, kad varēs cept bezē kūkas! 🙂

2) Iespējams izbaudīt visdažādākajos agregārstāvokļos gan smiltsērķšķus, gan medu, gan dažādas citas žāvētu ogu un augļu kombinācijas. Konkurence šajā jomā, manuprāt, tik liela kā nevienā citā, tāpēc uzvarētājs ir tas, kuram asinīs rit pārdevēja asinis. 🙂 Pati arī uzķēros un tiku pie brīnišķīga lūpu balzāma ar smiltsērķšķiem un ghī sviestu.

IMG_3696

 

3)Plaši pārstāvēti arī sieri. Tiesa, man nedaudz pietrūka ekskluzivitātes un inovāciju šajā jomā. Biju gaidījusi kādu pārsteigumu, bet tāpat bija ļoti patīkami redzēt, ka vietējie ražotāji lieliski tiek galā ar gardu produktu ražošanu. No importa, ekskluzīviem sieriem tika piedāvātas variācijas par Čedaras sieru (nopērkams Elkor), taču lielākā daļa bija Latvijas tradicionālie ražojumi kā no govs, tā kazas piena.

Fotor0904163940

4) Plaši bija pārstāvētas arī dažnedāžādas maizītes un bulciņas. Pie tām gan nekavējos ilgi, jo neesmu mērķauditorija. Beeeeet šī noteikti ir tā joma, kur niša vēl nav līdz galam pilna. Lai arī šogad daudz vairāk jau tiek apzināts, kas ir glutēns un ka ir cilvēki, kas ar to nesadzīvo, tomēr produkcijā tas vēl neatainojas. Ir, kur augt! 🙂

5) Pieejami arī dažādi produkti, ko pievienot ēdienam garšu buķetes uzlabošanai. Piemēram, ogu kečups, kas lieliski ies kopā ar gaļu (RICBERRY produkcija), tāpat lietuvieši ir lieliski pacentušies veidojot dāžadus džemus, ievārījumus, vīriešu zaptes un sēklu maisījumus (uzņēmums Gerove – bildē krāsainā bundžiņu kaudze). Protams, ar savu klātbūtni pagodināja arī Pūre, no kuriem iegādājos gardo pikanto mērcīti ar medu. Ar jauniem produktiem klajā nākusi arī Milda, jo plauktus papildinās jauns produkts – pikantas pupiņas ar malto gaļu. Patiešām garšīgi un arī sastāvs diez gan labs 🙂

Fotor0904165911

 

6) Acis priecēja arī konditoru konkursa darbi par tēmu “Kūkas kā kleitas, kleitas kā kūkas”. Nenovērtējami liels darbs tajā ieguldīts un apbrīnojama pacietība… Patiesi iesaku steigties ievērtēt to savām acīm!

Fotor090419139

7) Bagātīgs bija arī pašbrūvēto vīnu klāsts, taču uzmanību vairāk piesaistīja bezalkholiskie dzērieni un ļoti plašais augļu sīrupu klāsts. Bija sastopamas gan igauņu Kadarkurbiku svaigās suliņas, daudz un dažādi ūdeņi (ar piedēvētām īpašībām 🙂 ), Pūres un citu ražotāju sīrupi. Grūti pat visus uzskaitīt, bet krāsas košas un garšas tāpat! Īpaši interesants pēc dizaina šķita ūdens, virs kura ir izveidots konteiners, kurā koncentrētas atrodas dažādas vielas (sīrupi, šķīstošā kafija, vitamīnu šķīdumi (izotoniskajam dzērienam) u.c.).

Fotor0904191838

 

8) Brīnišķīgi bija arī saldējumi. Acu priekšā ar slāpekļa palīdzību tika veidots saldējums no saldā krējuma, piena, plūmju sulas un piparmētru sīrupa, vienlaikus patīkami pārsteidza arī Skrīveru mājas saldējums un citi. Īpaši interesants šķita Skrīveru kartupeļu saldējums ar siltu tomātu mērci. Goda vārds garšīgi 🙂 (attēlā apakšā pa labi)

983785_174478112738454_7300168793039223579_n

 

9) Čupām atrodami arī gaļas un konservu ražotāji. Pagaršoju vīngliemezi. Tiem, kuriem garšo, tiem noteikti patiks, bet mani jau kuro reizi pārliecinos, ka vīngliemeži sajūsmu neizraisa. :)) Lai nu kā, atradīsit arī dažādus kūpinājumus, desas u.c. brīnumus.

 

Godīgi sakot, būtu, ko rakstīt vēl un vēl, bet gribas tomēr, lai kāds arī līdz beigām tiek. Šie noteikti bija spilgtākie iespaidi, bet iesaku arī Tev doties un gūt savus spilgtākos, gardākos, aromātiskākos iespaidus pašam! Būs noderīgi gan tiem, kuri meklē sadarbības partnerus, gan tiem, kuri vēlas iegūt izglītību pārtikas jomā, gan tiem, kuri vienkārši grib panašķoties un papildināt virtuves plauktus ar lieliskiem produktiem! Priekā! 😉

Dalīties un sekot: