Ēdamo kastaņu pagatavošana

Pirmo reizi ar ēdamajiem kastaņiem iepazinos pirms aptuveni 5 gadiem, kad biju Lisabonā, kur pēc ceptiem kastaņiem smaržo vai ik uz stūra. Nevarētu teikt, ka cepti kastaņi ir kaut kas pārdabiski garšīgs, bet man visnotaļ iet pie sirds. Ļoti iespējams tāpēc, ka atsauc atmiņā brīnišķīgo Lisabonu. Tiesa, kastaņi lieliski aug arī Itālijā, Spānijā, Turcijā un citur, bet ne vienmēr sanāk kastaņu cepējus noķert uz ielām (Turcijā gan ir “pa pilno”). Laba uzkoda, lai “aizsistu dūšu” vai lai vienkārši panašķotos. Lielākoties kastaņi sastāv no ogļhidrātiem un kopumā ceptos kastaņos ir ap ~220 kcal 100 gramos. To garša man personīgi atgādina saldu kartupeļu garšu.

Jāatzīst, ka kastaņi nav no lētākajiem arī valstīs, kurās tie aug. Šobrīd dienvidos ir sākusies kastaņu sezona un tie ir nopērkami no 4 (maziņi) – 8 (lieli, skaisti) EUR kilogramā. Šosezon Latvijā kastaņus vēl neesmu veikalos manījusi, bet, godīgi sakot, sevišķi arī neesmu meklējusi. Kastaņus visbiežāk ēd kā vienkārši uzkodu, taču mēdz likt arī zupās un biezajās zupās. Tiesa, pati neesmu mēģinājusi.

Pagatavošana:

Tos iespējams cept krāsnī, uz pannas vai uz grila (grils, protams, dos patīkamāko aromātu), tāpat tos iespējams arī vārīt. Vārītus kastaņus gan nav nācies pagaršot.

Pirms cepšanas ieteicams tos aptuveni stundu mērcēt aukstā ūdenī, lai čaula kļūst mīkstāka. Pēc tam tos nosusina un ievelk diagonālu krustu pāri apaļajai vai gludajai kastaņa daļai (kā kuram ērtāk). Krustam jābūt pietiekoši lielam (labāk lielāku nekā mazāku). Ja krusts netiek ievilkts, liela iespēja, ka kastanis sasprāgs vai lidos nezināmā virzienā. To taču mēs negribam?

  1. Kad tas izdarīts, kastaņus liek uz cepešpannas un cep ~200 grādos līdz čaulas ir atvērušās un kastaņi sāk kļūt brūni. To pašu var darīt arī  uz pannas. Pašam kastanim (nevis čaulai) jākļūst tik mīkstam, lai ar nazi var tajā viegli iedurt.
  2. Runā, ka kastaņu pagatavošana var notikt arī mikroviļņos ar aptuveni 850w jaudu. Jāieliek uz 2-3 minūtēm. Tā kā mikroviļņu krāsns reizēm šķiet neparedzama, labāk nekur tālu neatiet un vēl labāk lietot vienkārši krāsni. 🙂
  3. Var arī vārīt sālsūdenī 10-12 minūtes, taču pēc atsauksmēm ir dzirdēts, ka trūkst kastaņiem raksturīgā aromāta un tos esot viegli pārvārīt.

IMG_5131

Vai esi ēdis kastaņus?

Dalīties un sekot: