Vārītas olas

Vārītas olas

Jā, šīs olas patiešām ir vārītas, lai arī izskatās pēc omletes. Visa “sāls” slēpjas pagatavošanas veidā. Jāatzīst, ka recepte pavisam primitīva un nebūt neatvērs acis uz jaunu, nebijušu virtuvi, bet gan vienkārši iespēja pamēģināt to pašu produktu pagatavot citādāk.

Ar ko šāds pagatavošanas veids ir labāks kā omleti gatavojot uz pannas? Nenotiek cepšanas process un nav jāpievieno eļļa. Tāpat ir iespējams iegūt interesantāku un, iespējams, vēl nebijušu formu jau ierastam ēdienam. Garšas ziņā būtiskas atšķirības uzskatu, ka nav.

Starp citu, gatavošana ar plastmasas maisiņiem jeb sous vide ir pēdējos gados kļuvusi ļoti populāra. Tiesa, visbiežāk šādā veidā gatavo nelielā temperatūrā salīdzinoši ļoti ilgu laiku. Tas nodrošina to, ka ēdiens ir vienmērīgi termiski apstrādāts un līdz ar ko, piemēram, gaļas iekšpuse vairs nav jēla, kamēr ārpuse nav vēl paspējusi pārgatavoties. Tāpat, šāda veidā produkta garšas netiek pazaudētas, jo tās gluži vienkārši paliek tur pat maisiņā iekšā, nevis aiztek prom. Neapšaubāmi, šis ir tikai primitīvs raksturojums sous vide metodei, patiesībā tā ir vesela māksla un iespējams pat būs jāsagatavo atsevišķs raksts tikai šai metodei vien. 🙂

Kas nepieciešams?

Gluži tas pats, kas parastai omletei.
-~2 olas
-Piedevas pēc gaumes – siera gabaliņi vai rīvēts siers, paprika, sagriezta mazos gabaliņos, mazos gabalos sagriezts tomāts (bez sēkliņām), mazliet sīpola vai loku, ja ir vēlme, derēs arī svaigs vai apcepts šķiņķis, sēnes vai teju jebkas cits, ko parasti pievienojat omletei.
-Sāls un pipari
-Termiski apstrādājams zip-lock maisiņš (kā attēlā).

Kas jādara?

-Bļodiņā sajauc/sakuļ kopā visas sastāvdaļās un lej maisiņā. ja ir vēlme, var arī neko nekult un vienkārši samest maisiņā, bet tad ir “risks”, ka dārzeņi “neiegrims” olas masā.
-Vāra ~7-12 minūtes atkarībā no konsistences vēlmēm. Lai arī no ārpuses ola izskatīsies gatava jau ātrāk, tomēr iekšā vēl var nebūt līdz galam izvārījusies masa. Ja pieturamies pie klasiskās sous-vide metodes, tad ieteicams uz nelielas uguns vārīt salīdzinoši ilgu laiku, piemēram 25-30 min. Ak, jā, iesaku izmēģināt arī šo olu vārīšanas kalkulatoru – var noderēt!
-Izņem no maisiņa un pasniedz ar zaļumiem!

IMG_5346

Dalīties un sekot: