Avokado maize

Avokado maize

Reaton profesionāļu dienās bija tas prieks uzklausīt Inu Poliščenko, kura 2015.gadā kļuva par Latvijas gada pavāri (Restorāns 3, 3 Pavāru Restorāns). Viņa dalījās ar savu viedokli, uzskatiem un pieredzi ar avokado un viena no receptēm, ko pat bija pagatavojusi, bija avokado maize.

Nenoliedzami, banānu maize ir jau savā slavas zenītā bijusi un joprojām ir iecienīta saimnieču virtuvēs (arī manā 🙂 ) Tomēr ir gadījušās reizes, kad mājās ir palikuši avokado, kuri “iet uz otru pusi” jau vai arī gluži vienkārši gribas izcept ko jaunu, nebijušu un… zaļganu 🙂

Pati cepu divas reizes, tāpēc recepte būs ar komentāriem. Atkarībā no tā, kādu maizīti pašam gribas, tik lielā mērā arī komentāri jāievēro. Recepte ir Inas Poliščenko sagatavota ar maniem komentāriem. 🙂

Kas nepieciešams?
-sviests 175g (pirmajā reizē cepu vispār bez taukvielām, bet mīklas “mitrumam” pielēju 50ml augu piena. Ar sviestu sanāks slapjāka, bet neapšaubāmi arī kalorijām pilnāka maizīte)
-cukurs 250g (ieteicams Muskovado vai brūnais cukurs, pati liku apmēram 25g brūnā cukura un 40g kukurūzas sīrupa)
-2 olas
-3 avokado (vidēja izmēra, ~300g avokado)
-rieksti 100g (liku lazdu riekstus, bet derēs arī valrieksti vai jebkādi citi, papildus liku klāt žāvētas, mazgātas plūmes)
-milti 300g (pati lietoju pilngraudu kviešu miltus)
-cepamais pulveris – 2 tējkarotes

Kas jādara?
-Bļodā puto sviestu ar cukuru/sīrupu. Pievieno olas un turpina putot. Klāt pievieno mīkstu avokado un sablenderē līdz vienmērīgai masai.
-Masai klāt iesijā miltus un cepamo pulveri. Pievieno riekstus (un žāvētas plūmes, ja ir vēlme).
-Cep 190°C ~1 stundu. Taču uzmani maizīti, jo atkarībā no krāsns īpatnībām tā var būt gatava ātrāk. Pārbaudi pirmo reizi pēc 25 minūtēm, iebāžot maizītē sausu sērkociņu.
-Mazliet atdzesē un griež gabaliņos. Ja gatavosi pēc Inas receptes, maize sanāks pat kā kēkss jeb labu labais saldais ēdiens, ko iesaku pasniegt, piemēram, ar vaniļas mērci. Ja ievērosi iekavās rakstīto, tad maizīte lieliski derēs brokastīs ar mandeļu vai pistāciju krēmu (kā attēlā). Krāsai vajadzētu sanākt viegli zaļai. 🙂

IMG_5349

?????????????

Šī ir Inas gatavotā maizīte Reaton profesionāļu dienās.

Dalīties un sekot: