Recepte dvēselei un ķermenim: 1.diena, spinātu smūtijs

Recepte dvēselei un ķermenim: 1.diena, spinātu smūtijs

Manās rokās pirms vairākām dienām nonāca grāmata, kas pēc virsraksta ir tik klišejiska, cik vien var būt – Maģija. Nosmīkņāju un domāju – ehh, kārtējais komerciālais virsraksts, lai piespiestu cilvēkus paņemt un nopirkt to grāmatu. Bet kā jau man tas nereti notiek, arī šoreiz apstākļi lika man domas mainīt. Kaut kas man lika tomēr pašķirstīt šo grāmatu un sākt lasīt. Grāmata ir par maģiju, par maģiju, kas ir mūsu visu rokās. Un ziniet, kas ir šī maģija? Pateicība! Nolēmu, ka arī man vajag īsumā ar jums šīs grāmatas saturā vismaz pastarpināti padalīties.

Sākumā droši vien šķiet:”Bet es taču vienmēr pasaku paldies, ja man kāds kaut ko dod vai palaiž durvīs pa priekšu! Tātad esmu pateicīgs!”. Bet, nē, šīs grāmatas ietvaros pateicība ir daudz dziļākā līmenī. Pateicība par rūpēm, kas bijušas par mums bērnībā, pateicība par gaisu, ko elpojam, pateicība, ka varam doties, kur vēlamies ar divām, skaistām mums piešķirtām kājām. Pateicība par iespēju raudzīties uz pasauli ar acīm, redzot tās košumu un krāšņumu. Pateicība par vecākiem, par cilvēkiem mums apkārt, par draugiem, ēdienu, sauli, rīcības brīvību… par tik daudz ko!

Šīs grāmatas ietvaros ir 28 dienu cikls, kuru laikā ir jāizpilda dažādi ar pateicību saistīti uzdevumi. Gluži kā tāds neliels izaicinājums un 28 dienu ilga meditācija. Pastāv uzskats, ka tas, kurš ir pateicīgs un novērtē to, kas viņam ir, saņems vairāk, savukārt tas, kurš saka, ka viņam nekā nav un nenovērtē esošo, tam tiks atņemts. Tādu domu graudu kaldina grāmata. Lai nu kā, es to vēlos pārbaudīt un metos izaicinājumā ilgi nedomājot. Grāmatā tiek pausta doma, ka pēc šīm 28 dienām pateicība ir gluži vai automātiska, pašsaprotama un normāla.Un galu galā, pat, ja kontā neieripo miljons eiro un pie Tevis neatjāj princis baltā zirgā, vai tad nav skaisti ik dienu būt pateicīgam par to, kas Tev ir? Tieši spēja būt pateicīgam dod iespēju būt laimīgam tieši šajā pašā brīdī. Tieši TAGAD, negaidot ne mirkli!

Šobrīd rit mana sestā izaicinājuma diena un nevaru sagaidīt, kad uzzināšu, kas jādara jau rīt.  Varbūt arī Tu vēlies izmēģināt būt pateicīgs ik dienu? Ja tā, tad ievietošu blogā katras dienas darāmo.

Neliels citāts no grāmatas: ” Ja Ņūtona likumam piesaista pateicības ideju, iznāk, ka ikreiz, kad pateicaties, jūs izraisāt pretdarbību un saņemat. Saņemtais allaž atbilst sniegtās pateicības daudzumam. Jo patiesāk un spēcīgāk izjūtat pateicīgu, jo vairāk saņemsit.

Ik rītu ceļoties, sakiet paldies par rīta gaismu, par dzīvību un spēku. Sakiet paldies par savu ēdienu un dzīves sparu. Ja neredzat iemeslu pateikties, vaina mīt vien jūsos pašos
Tekumzē (1768-1813)

Domājot tādas domas kā “Man nepatīk mans darbs”, “Man nepietiek naudas”, “Es nevaru atrast savu ideālo partneri” , “Mana dzīve ir īsts juceklis” , “Viņš vai viņa mani nenovērtē” utt., Tu aizvien vairāk piesaisti šādu gadījumu. Taču, domājot par visu, par ko esi pateicīgs – “Man ir labs darbs”, “Man bija brīnišķīgas brīvdienas”, “Es šodien jūtos lieliski”-, un patiesi izjūtot pateicību, saskaņa ar pievilkšanās likumu Tu piesaisti vēl vairāk šādu gadījumu. Tāpat kā metālu pievelk magnēts, arī Tava pateicība ir magnētiska un, jo pateicīgāks esi, jo vairāk pārpilnības sev piesaisti. Tas ir Visuma likums! Noteikti esi dzirdējis parunas “Dots devējam atdodas”, “Ko sēsi, to pļausi” un “Kā sauc, tā atskan”. Šīs parunas raksturo vienu un to pašu likumu, kā arī dižā zinātnieka sera Izaka Ņūtona atklāto Visuma pamatprincipu. ”

Pirmās dienas DVĒSELES recepte:

  1. No paša rīta izveido sarakstu, kurā minētas desmit dzīves svētības, par kurām esi pateicīgs.
  2. Uzraksti, kādēļ esi pateicīgs par katru no savas dzīves svētībām
  3. Pārskati sarakstu un izlasi to domās vai skaļi. Pēc katra punkta izlasīšanas trīsreiz atkārtojiet maģisko vārdu – paldies, paldies, paldies – un izjūti pateicību cik stipri vien spēj!
  4. Atkārto šo vingrinājumu turpmākās 27 dienas.
  5. Ja būs vēlme – publicēšu arī 2. dienas uzdevumu!
  • Pateicība jāraksta šādi “Esmu pateicīga par ____, jo ___”, ” No visas sirds pateicos par____, jo___” .
  • Pateikties var par – veselību & ķermeni, darbu & panākumiem, naudu, attiecībām, aizraušanos, laimi, mīlestību, dzīvi, dabu, par materiālām vērtībām u.c.
  • Ideāli, ja priekš pateicību rakstīšanas iekārto nelielu blociņu vai citu vietu, kur rakstīt arī nākamo dienu svētības.
  • Pasakot par svētībām, ir spilgti jāiedomājas un jāiztēlojas tas, par ko pasakāties.

Pirmās dienas ĶERMEŅA recepte:

spinachgingerdetoxsmoothie

Sastāvdaļas: gurķis, spināti, citrons, ingvers, ābols, banāns

Kas jādara? Jāsablenderē 🙂