Receptes dvēselei un ķermenim: 4.diena, banānu saldējums

Receptes dvēselei un ķermenim: 4.diena, banānu saldējums

Šīs dienas pateicība būs veltīta veselībai. Veselība ir mūsu vislielākais dārgums, tomēr nereti tā tiek uztverta par pašsaprotamu. Lielākoties par to, cik forsi ir elpot, atceramies, kad ir iesnas vai, piemēram, cik labi, ka varam skriet, lēkāt, priecāties un našķoties, tad, kad ir piemeklējis vēdera vīruss. Itāļiem pat ir paruna ” Tas, kuram ir dota laba veselība, ir bagātnieks, bet pats to nezina”. Veselība ir tāda dāvana, kas jāsaņem un jāturpina saņemt katru dienu, lai mēs justos laimīgi. Lai veselība būtu ar mums, ir ne tikai jācenšas dzīvot veselīgi, bet arī jābūt pateicīgiem par veselību, kas mums ir dāvāta.

Pateicības jūtu pakāpe ir identiska tam, cik ļoti Tava veselība var uzlaboties un otrādi. Pasliktināta veselība nozīmēm, ka cilvēkam trūkst enerģijas un mundruna; imūnsistēma, domāšana, kā arī citas ķermeņa un prāta spejas ir novājinātas.

Veselības vingrinājums sākas ar to, ka izlasi turpmākās rindkopas par sava ķermeņa veselību. Ikreiz, kad izlasi rindiņu slīprakstā, aizver acis un centies izjust tik daudz pacietības, cik vien vari. Atceries, ka tad, kad domā, kāpēc esi pateicīgs, Tavas pateicības jūtas kļūst dziļākas un tādejādi ātrāk spēj just izmaiņas ķermenī.

Padomā par savām kājām, kas ir Tavs galvenais pārvietošanās līdzeklis. Padomā par visu, ko dari, izmantojot kājas. Tās noder, lai noturētu līdzsvaru, pieceltos, apsēstos, vingrotu, dejotu, kāptu pa kāpnēm, vadītu auto un galvenais – lai spētu staigāt. Ar kājām vari doties no veikala uz veikalu, pastaigāties pa ielu, gar pludmali. Spēja staigāt sniedz brīvību un ļauj baudīt dzīvi. Saki paldies par manām kājām un dari to no visas sirds.

Padomā par savām rokām, kā arī par visu to,ko pa visu dienu satver un turi. Rokas ir varenakais darba rīks, ko izmanto dienas laikā. Ar tām vari rakstīt, ieturēt maltīti, lietot telefonu, datoru, nomazgāties, apģērbties, izmantot labierīcības, turēt un satvert priekšmetus. Bez rokām būtu atkarīgs no apkārtējiem. Saki paldies par manām rokām, plaukstām, pirkstiem!

Padomā par savām maņām. Garšas sajūta dod daudz baudas mirkļu. Kad saaukstēšanās dēļ esi zaudējis garšu, aptver, ka zūd bauda, ko sniedz ēdiens un dzēriens. Saki paldies par manu lielisko garšas sajūtu!

Oža ļauj sajust skaistākos dzīves aromātus – smaržas, mīļotā cilvēka ādas smarzu, tīŗu palagu, vasaras gaisu, svaigi pļautu zāli, zemes smaržu pēc lietus. Saki paldies par manu ožu!

Ja nebūtu taustes, nespētu atšķirt karstu no auksta, maigu no asa, gludu no raupja. Ar tausti vari pieskarties mīļajiem, sniegt mierinošu apskāvienu. Spēja sajust otra pieskārienus ir vislabākais, kas vien iespējams. Saki paldies par manu brīnišķīgo tausti!

Paodmā par redzes brīnumu. Ar acīm vari raudzīties mīļotajā cilvēkā, lasīt grāmatas, vērot dabas skaistumu. Ja aizsietu acis kaut uz stundu, mēģinot darīt visu to, ko iepriekš, daudzkārt novērtētu savu redzi. Saki paldies par manām acīm, kas man ļauj redzēt pasauli!

Padomā par savām ausīm – ar tām vari sadzirdēt pats sevi un sarunāties ar citiem. Bez dzirdes nevar izmantot telefonu, klausīties mūziku vai savu bērnu balsi. Saki paldies par manu dzirdi!

Maņu izmantošana nebūtu iespējama, ja nebūtu smadzenes, kas apstrādā miljoniem ziņojumu pāris sekunžu laikā. Tieši smadzenes nodrošina spēju izjust un izbaudīt dzīvi. Saki paldies par manām smadzenēm un brīnišķīgo prātu!

Padoma par neskaitāmajām šūnam, kas nemitīgi 24/7 darbojas, uzturot ķermeni, Tavu veselību un dzīvību. Saki – paldies šūnas! Domā par orgāniem, kas uztur pie dzīvības, filtre, attīra, atjauno. Pie tam, tas notiek automātiski – par to pat nemaz nav jādomā. Saki – paldies, organi, ka jūs lieliski darbojaties!

Tomēr brīnumainākā par jebkuru maņu, organisma sistēmu, funkcijām vai orgāniem ir sirds. Jūsu sirds atbild par katra orgāna dzīvību, tā nodrošina dzīvības plūsmu ikkatrā orgānu sistēmā. Saki – paldies par manu specīgo un veselo sirdi!

Tad lasi tālāk kopējo dienas uzdevumu –

Veselības recepte DVĒSELEI:

 1. Atkārto pirmā maģiskā vingrinājuma soļus – Uzskaiti savas dzīves Svētības. Izveido sarakstu ar 10 savas dzīves svētībām un uzraksti, kāpēc esi pateicīgs. Pārlasi un pēc katra punkta saki paldies, paldies, paldies, cenšoties izjust tik lielu pateicību, cik vien spēj.
 2. Uz papīra lapas vai kartītes uzraksti vārdus VESELĪBA IR DĀVANA, KAS NODROŠINA MANU DZĪVĪBU.
 3. Papīra kartīti ar šo uzrakstu noliec tur, kur dienas laikā varēsi to bieži aplūkot. Ja strāda pie galda, noliec to sev acu priekšā. Ja esi šajā dienā mājās, noliec lapiņu tur, kur visbiežāk ej, piemēram, pie izlietnes.
 4. Šodien vismaz 4 reizes lēnām izlasi šo uzrakstu un par veselību, kas Tev ir dāvāta jūties TIK pateicīgs, cik vien spēj.
 5. Pirms gulētiešānas satver rokā Maģisko Akmeni un izsaki vārdu paldies, pateikdamies par vislabāko, kas ar Tevi šīs dienas laikā ir noticis.

Veselības saldējuma recepte ĶERMENIM:

Sastāvdaļas: vismaz 1 liels, nogatavojies banāns

Kas jādara?

 • Banāniem jābūt saldiem un mīkstiem. Tos sagriež gabalos (forma nav būtiska, bet būtu labi, ja līdzīga lieluma).
 • Ievieto banānus traukā vai maisiņā, ko drīkst saldēt
 • Saldē vismaz 2 stundas vai atstāj saldēties pa nakti
 • Ievieto banānus blenderī un sāc tos malt. Sākumā tie būs gabalaini un vajadzēs palīdzēt tiem nonākt nost no blendera malām. Pēc tam tie kļūs mīksti un krēmaini.
 • Brīdī, kad redzi, ka masa ir viendabīga, vari pievienot papildus piedevas (grauzdētu zemesriekstu gabalus, zemesriekstu sviestu, šokolādes krēmu u.c.)
 • Vari ēst saldējumu uzreiz vai arī likt atpakaļ kastītē, lai tas atkal sacietē un ēst pēc sacietēšanas.

banana-peanut-butter-ice-cream4

Dalīties un sekot: