TOP ne-ikdienas produktu iepirkšanās vietas

TOP ne-ikdienas produktu iepirkšanās vietas

Ļoti bieži saņemu vēstules ar jautājumiem, kur nopirkt kādu konkrētu produktu. Vai arī, kur lētāk iegādāties riekstus vai kādas sēklas? Protams, runa nav par ļoti bieži izmantotiem ikdienas produktiem kā baltmaize, vistas fileja un krējums. Lai arī nevar salīdzināt šī brīža situācija ar to, kāda tā bija veikalos kaut pirms pieciem gadiem alternatīvo produktu iegādes ziņā, tomēr ir produkti, kuri jāmeklē ar uguni. Vēl ir produkti, kuri ir ļoti dārgi un gribētos atrast lētākas alternatīvas. :))
Te nu ir neliels uzskaitījums ar vietām, kuras man ir iekritušas acīs, sirdī vai prātā, un ko tajās salīdzinoši labu var nopirkt. Ceru noderēs arī jums! 🙂graphic_FoodServiceBorder2

1. Promo Cash&Carry

Promo Cash&Carry pēc būtības ir vairumtirdzniecības bāze, kura apkalpo arī privātpersonas. Lai sāktu iepirkšanos, ir nepieciešams paņem tādu kā kartiņu (pie ieejas), ko noskanēs tad, kad norēķināsities par pakalpojumiem. Kā jau bāzē, tur daudzas lietas ir patiešām lētākas, īpaši, ja pērkat vairumā. Tāpat jāseko līdzi ir īpašām atlaidēm, jo reizēm, tur iespējams ĻOTI izdevīgi tikt pie, piemēram, riekstiem. Tie tur tiek pārdoti 500g vai 1kg maisos. Pieejami arī lielie iepakojumi kokosskaidiņām. Ko vēl esmu tur iecienījusi pirkt? Konditorejas maisiņus, dažādus virtuves piederumus, āzijas ēdienu izejvielas (rīsu nūdeles, aso čili mērci), dažādās interesantas mērces. Tiem, kuriem patīk našķoties, tā būs lieliska vieta, kur tikt pie lielām cepumu kastēm, končām, šokolādēm, gumijas izstrādājumiem un vēl visādiem brīnumiem. Jā, arī ļoti plaša izvēle dažādiem saldētajiem našķiem!

2. Dabas Stacija

Plašas izvēles vegāniski produkti par saprātīgām cenām. Pieejami dateļu, kukurūzas, agaves, kļavu, rīsu, cukurbiešu, cidoniju un daudzi citi saldinātāju veidi, kas padarīs ikrīta putru interesantāku. 🙂 Patiešām, tik lielu sīrupu izvēli es citur neesmu redzējusi. Ir dažādi patiešām interesanti produkti, piemēram, sēņu, gurķu-paprikas, tofu pastētes, jūraszāles daudz un dažādās formās, liela alternatīvo pienu izvēle, dažādas siera alternatīvas, tofu, tempehs, augu majonēzes, bezglutēna produkti u.c. brīnumi. Te ir nopērkamas arī pēdējā laikā populārās rauga pārslas, ko var aizvietot ēdienos, kur nepieciešams rīvēts parmezāns. graphic_FoodServiceBorder2Noteikti  interesanta vieta, kur iegriesties, ja ir vēlme atsvaidzināt ēdienkarti un pamēģināt kaut ko jaunu!

4. PārtikasGrozs.lv

Pārtikas Grozs dod iespēju dzīvot pilsētā un ēst lauku labumus – tur atradīsi lielākoties bioloģiski sertificētus produktus, sākot no pļavu labumiem – kā svaigiem, tā kaltētiem, turpinot ar Latvijā augušiem dārzeņiem un augļiem, tāpat neiztrūkstoši ir arī gaļa, piena produkti un olas. Lai arī bioloģiskie labumi nav lēta “padarīšana”, tomēr varu teikt, ka pēc novērojumiem Pārtikas Groza uzcenojums ir patiešām neliels, līdz ar ko noteikti ērtāk būs iepirkties internetā, nekā medīt katru lauksaimnieku atsevišķi. Īpaši patīkamu iepirkšanos padara Inese, kura ir Pārtikas Groza projekta mamma un vienlaikus foršs cilvēks, kurš palīdzēs pakonsultēt par jautājumiem, kas radušies saistībā ar produktiem.

Un, jā, to vai saimniecība ir bioloģiska var redzēt Pārtikas Groza mājas lapā. Taču, ja papildus gribas “pazondēt” bioloģiskās saimniecības, to var izdarīt šeit.

5. Stockmann

Stockmanā patiešām izvēle dažādās produktu kategorijās ir īpaša un interesanta. Īpaši, ja runa ir par našķošanos – mērcēm, pesto, dažādiem konitorejas papildinājumiem. Tāpat ļoti izdevīgs ir arī rīsu papīra piedāvājums (pieejams lielās pakās un par labu cenu).

6. Centrāltirgus

graphic_FoodServiceBorder2Jau iepriekšējos rakstos, kas iekļāva Tirgus pētījumu gada griezumā, noteikti varēja noprast, ka uz tirgu dodos iepirkties itin bieži. Šeit var lasīt par tirgus cenām un tirgū pieejamiem produktiem gada griezumā (2014./2015.g.), kamēr šeit var lasīt par secinājumiem, kad radušies pēc pētījuma. 

TOP produkti tirgū, kuru cena ievērojami atšķiras no veikalu cenām ir 1. Banāni 2. Gaļa/Zivis 3. Zemenes 4. Zaļumi (baziliks, loki, dilles, salātlapas utt.). Noteikti ir vērts aiziet uz tirgu pasmelties iedvesmu, sekojot sezonalitātei. Varētu pat teikt, ka, ejot uz tirgu, ir tāda sajūta, ka eju medībās 🙂 Jo jāatrod ir labākais produkts par labāko cenu un ne vienmēr tas ir tik vienkārši. Tiesa, kas attiecas uz fantastiskajiem zaļumiem, tad jāatdzīst, ka ārā noteikti ir lētāk pirkt nekā iekšā paviljonā. Centrāltirgū, protams, diez gan pieņemamās cenās ir arī rieksti, sēklas, plūmes un tml. produkti.

7. Kalhoj

Kalhoj es redzu kā vietu, kur atrast dažādus nieciņus gardēžiem vai kādu lielisku dāvanu tiem, kuri to pratīs novērtēt. Pieejamas dažādas mērcītes, confiti, etiķi, vinegreti, dažādi patiešām neredzēti saldumnašķi, sīrupi, dāvanu grozi u.c.

8. Prisma/Rimi/Maxima

Prismā noteikti gribu izcelt augu pienu izvēli. Un ne tikai izvēli! Arī cenu. Prismā, piemēram, ir auzu piens par 1,39 EUR, kas, manuprāt, ir ļoti demokrātiska cena par laba sastāva produktu! Tāpat tur uz izķeršanu (uz izķeršanu, jo ļoti bieži ir izpirkts) ir kokosriekstu piens, kas maksā aptuveni 1 EUR.

Rimi graphic_FoodServiceBorder2ir atrodams sojas piens, kurš man garšo vislabāk. Tiesa, sastāvs nav ideāls, bet nav arī toksisks. 🙂 Ļoti garšo klāt…jebkam! Tāpat Rimi var iegādāties sojas gaļu. Labojiet mani, ja kļūdos, bet nevienā citā lielveikalā to nav izdevies atrast līdz šim. Tāpat man ļoti patīk Rimi kvalitāte, ja ir runa par svaigiem dārzeņiem un augļiem. Varbūt tā tieši ir paveicies, bet Rimi produkcijā vismazāk sanācis vilties.

9. Rudra

Lielisks veikaliņš tiem, kuri seko ajūrvēdiskam uzturam. Jāatzīst gan, ka cenas nav mazas, bet piedāvājums diez gan būtiski atšķiras no lielveikalu plauktiem. 🙂 Šī ir arī vieta, kur es pirmo reizi atradu tapiokas miltus. Jāatzīst gan, ka nebiju līdz galam sajūsmā par tiem, jo bija ļoti rupji, bet visā visumā te noteikti ir vērts iegriezties, ja meklē ko īpašu un neikdienišķu, sākot no indiešu garšvielām, beidzot ar dažādiem yogas aksesuāriem.

10. Biotēka 

Nevienam jau Biotēka vairs nav nekas jauns un tomēr – ja nepieciešama vegāna, veģetāra, bezglutēna pārtika vai arī vienkārši patīk sevi palutināt ar gardiem un kvalitatīviem produktiem, tad noteikti ir vērts doties arī uz Biotēku. Joprojām nevaru beigt sajūsmināties par Biotēkā atrodamo Kokosriekstu mannu (sviestu). Nejaukt ar kokosriekstu eļļu vai pienu! Sviests ir kaut kas debišķīgs – garšo kā paradīze… nu vai kā Raffaello. 🙂 Papildus iespējams iegādāties arī bioloģiski sertificētu un vegānisku kosmētiku.

11. Gemos

Kurš gan nezina, ka Gemos ir lielisks. Sākot no riekstiem, beidzot ar eļļām, saulē kaltētiem tomātiem un visiem iespējamiem virtuves pričendāļiem. Ja ir vēlme iekārtot savu virtuvi, domāju, ka Gemos ir viena no TOP izvēlēm. Piedāvājumā arī dažādas mērces, Āzijas virtuves produkti, augu pieni utt.

12. Berģu Bode

Tiem alternatīvajiem un apzinīgajiem ēdājiem, kuri dzīvo Juglas/Berģu/Baltezera rajonā noteikti neaizvietojama ir Berģu Bode, kurā pieejams plašs augu valsts pienu klāsts, vegānie sieri, cīsiņi, sojas produkti, vegburgeri u.c. Produktu klāsts ik pa brīdim tiek atjaunots, pētot klientu vajadzības un pieprasījumu. Tāpat ir arī piedāvājumi zvērinātiem galēdājiem un zivjēdajiem (ceturtdienās pieejamas svaigas zivis! ), kā arī ir pieejams plašs bezglutēna produktu klāsts. Šeit arī atrodami tik reti pieejamie ksantāna sveķi.

13. Kalnciema kvartāla tirdziņš

Šis, protams, arī nav nekāds jaunums. 🙂 Bet patiešām ir pārdevēji, kas tur arvien priecē ar savu produkciju! Ļoti esmu iemīļojusi kaņepju sviestu un kazas sieru, ko var iegādāties pie Latvijā dzīvojoša vācieša. Tāpat tur var tikt pie Sklandraušiem, diedzētām sēklām, dažādiem graudaugiem, pašceptas maizes, medus un tā produktiem, svaigiem un apstrādātiem dārzeņiem no bio saimniecības Silpurmašas un, protams, daudz un dažādiem saldiem našķiem.

 

 

Dalīties un sekot: