Bierhaus Gastrofest ietvaros

Bierhaus Gastrofest ietvaros

Jau vairākus gadus Latvijā norisinās Gastrofest un izņēmums nav arī šogad! Laikā no 31. augusta līdz 11. septembrim pārtikas izstādes “Riga Food 2016” ietvaros norisinās Gastronomijas festivāls. Festivāls aizraus gan tos, kas gatavo, gan tos, kam patīk labi paēst. 🙂

Šogad festivāla ietvaros man bija tā iespēja iemēģināt (kā viņi paši sevi sauc) krogu/restorānu/alusdarītavu Bierhaus.  Ēdienkarte lielākoties sastāv no “vāciskiem” ēdieniem, kas patiesībā ir stipri tuvi tam, ko saucam arī par latviskiem 🙂 Vismaz mūsdienu izpratnē noteikti. Šajā vietā, kurai patiesībā biju simtiem reižu pagājusi garām un neiegājusi iekšā, ir patiešām visai plašas telpas un ļoti atbilstošs interjers nosaukumam “krogs” vai “alusdarītava”. Par izkārtni vai uzmanības piesaisti, gan vajadzētu padomāt, jo no malas var nepateikt, ka tur kas īpašs ir vai arī liksies kā tipisks Vecrīgas krogs priekš tūristiem, kas var nozīmēt mazas porcijas un dārgas cenas. Apkalpošana visai ātra un laipna, lai gan jāpiemin, ka zināja ka ieradīsimies :p (tiesa, bija diez gan tukšs), tualetes tīras, kārtīgas. Pieejams WIFI un ikdienā arī pusdienu piedāvājums par 5,50 EUR. Šo krogu atradīsiet Lāčplēša ielā 12, bet atceramies, ka pašreiz uz šīs ielas notiek intensīvi remontdarbi, ar auro novietni būs grūti, ja vēl vairāk gribēsiet pie maltītes nobaudīt kādu no piedāvātajiem īpašajiem alus dzērieniem izvēlaties Rīgas Satiksmi vai dodaties ar kājām, ja dzīvojam tuvu. Velo, šķiet, diemžēl nav, kur novietot ārpusē.

Gastrofest ietvaros Bierhaus piedāvā 5 (!) ēdienus par 30 EUR. Uzreiz saku – rekomendēju ņemt šo piedāvājumu priekš diviem cilvēkiem, jo vienam to apēst, manuprāt, ir patiešām grūti. Katrā ziņā, ja ne neiespējami, tad noteikti, ka apgrūtinoši! Ieteikums visiem festivāla apmeklētājiem, apmeklēt pasākumu nesteidzīgi, jo ēdiens ir daudz un, ja gribat apēst visu piedāvājumu, dariet to lēni, lai paspēj nosēsties 😉

Īpašās ēdienkartes ietvaros viss ir par un ap gailenēm. Un patiesi – ja kāds ir izslāpis pēc gailenēm, tad šis piedāvājums būs kā radīts. Uzreiz jāsaka, ka tas nebūs atbilstošs ne veģetāriešiem, ne vegāniem. Es nenoliedzami esmu absolūta sēņu fane, bet tas tikai nozīmē arī to, ka esmu pagaršojusi gan izcilus sēņu ēdienus, gan tādus, kas ne ļoti pie sirds. Nopietni, ja ēdienkartē  tiek norādītas gailenes, tad tās būs un daudz! Atminos savu maltīti Mārcienas muižā, kur gaileņu mērce aprobežojās ar trīs gailenītēm dekoram :/ (pavisam nopietni)

Sākšu ar pirmo un savu favorītēdienu – sēņu-siera zupa. Uzreiz jaātzīmē pozitīvais – sēnes ir patiešām ļoti daudz un absolūti netika žēlotas. Zupa patiesi garšīga un tāda, ko labprāt varētu izēst vēlreiz. 🙂 Krēmīgi, neuzbāzīga garša ar svaigu maizīti ar sviestu, kas nāk bonusā. Ja būtu iespēja, es ņemtu papildporciju 🙂

?????????????

Salāti – svaigi, atbilstoši pirmajam ēdienam, taču man traucēja pāris rūgtenās gailenes, kas bija trāpījušās. Salāti man dzīvē spēlē lielu lomu maltītēs. Ar salātiem drīkst spēlēties un eksperimentēt, bet ir lietas, ar ko būtu jāuzmanās un manai gaumei pavārs maaazliet pārcentās ar savu maģiju. Manā dzīvē ir viens cilvēks, par kura salātiem varētu stāvēt rindā un tas ir pavārs Roberts Ābrams.
?????????????

Zandarts ar sviesta pupiņām un gaileņu mērci – mans otrs favorītēdiens. Zivs mitra, pupiņas gardas. Patika, ka nebija uzmācīgu garšvielu un patīkamu aromātu deva arī grilētais citrons un tā sula. Zivs kvalitāte patiešām atbilst piedāvājuma cenai un ekspektācijām. Mums patika! Tik ļoti NEtika žēlotas gailenes, ka man pat sāka palikt neērti, jo pēc zupas likās , ka varētu būt gana.
?????????????

Ar gailenēm (kāds pārsteigums! 😀 ) pildīta vistas fileja ar dārzeņiem (cukini un burkāni), kā arī gaileņu mērce. Vista labi izcepta, nav sausa, man gan mazliet grilētā puse šķita par sāļu. Jāatzīst gan, ka sāli patiešām maz lietoju uzturā un man nekad neprasās “piebērt vēl”.  Atkal mazliet traucēja pāris rūgtenās gailenes, arī gailenēm būtu mazāk sāli likusi, jo šķita, ka mazliet pazūd to dabiskā garša un aromāts. Godīgi sakot pēc zivs, varbūt likās , ka būtu gana, bet nē. Vista sulīga un aromātiska un Tu jūties jau pilns, tādēļ ir gūtu izbaudīt jau kārtējo ēdienu.
?????????????

Saldais mmmm… izskatās ok, bet maksimāli, subjektīvs pasākums. Bija garšīgi, bet īpašam piedāvājumam labāk izvēlētos teju jebko citu un noteikti kaut ko daudz vieglāku un gaisīgāku.
?????????????

 

Vēl arī Tu vari paspēt izmēģināt gastrofest pats ar savām garšu kārpiņām! Nenokavē, jo festivāls ilgst vien līdz 11. septembrim! Priekā! 🙂

Dalīties un sekot: