Sicīlijas vīna pasaulē

Sicīlijas vīna pasaulē

Sicīlija man bērnība saistījās ar kaut ko ļoti tālu un noslēpumainu (savukārt Portugāle, piemēram, man šķita, ka ir pasaules mala 🙂 ) un patiesībā, lai arī tā ir tikai pāris stundu lidojumā no šejienes, tajā patiešām mīt fantastisks noslēpums, kuru gan jāatzīst, ka jāprot ieraudzīt. Manā pieredzē skaistākais no Sicīlijas ir atrodams tieši nelielajās klinšaini vulkāniskās salas mazajās pilsētās. Tās paver skatu un uz plašo Vidusjūru un ļauj ik uz soļa nojaust par ļoti seno pagātni, kas ir klātesoša kā arhitektūrā un dabā, tā cilvēkos, viņu stāstos un dzīves uztverē.

Sicīliešiem nepatīk, kad viņus nosauc par itāļiem. Ar saviem kontinentālajiem radiniekiem viņiem ir principiāli saspringtas attiecības un jāsaka, ka arī paši cilvēki ir visai atšķirīgi Itālijas ziemeļos un dienvidos. Runājot par vīnu, arī šajā gadījumā droši vien korektāk būtu runāt par Sicīlijas, nevis Itālijas vīnu kopumā. Taču šajā gadījumā – ne tikai principiālu iemeslu dēļ. Sicīlijas vīna atšķirības lielā mērā slēpjas, nevis mafijas klātesamībā ( 🙂 ), bet gan bioloģiskajās atšķirībās, ko nodrošina vieglā miedziņā dusošā skaistule Etna. Patiesībā vulkāns ietekmē ik vienu jomu Sicīlijas dzīvē. Tas ir ne tikai ievērojamākais tūrisma objekts, bet arī lielākais bieds un vienlaikus lielāka dāvana ikvienam, kas dzīvo tam tuvumā. Lai arī varētu likties baisi dzīvot tik tuvu vulkānam, kas tikai retu dienu neizspļauj kaut pāris dūmu mutuļus, tomēr Etna ir katra sicīlieša svētais altārs. Un ne velti – Etna ar savu klātesamību nodrošina simtiem tūkstošu darba vietu.

Kas tad tieši ir tik īpašs Sicīlijas vīnā un kas nodrošina tā atšķirības?

Sicīlijas vīna tradīcijas ir vienas no senākajām pasaulē, ko apliecina ne tikai teikas un nostāsti, bet arī reāli arheoloģiskie izrakumi – vīna trauki, monētas ar vīnogulājiem, vīna apstrādes tehnika un tml. Pirmie pierādījumi par vīna izgatavošanu Sicīlijā ir atrodami no 6-9.gs. pirms mūsu ēras.

Jāsaka, ka Sicīlijai kā salai nav bijusi vienkārša vēsture – tai pāri gājusi Grieķu armija, vēlāk romieši, normandieši un iebrucēji no Pireneju pussalas. Šīs pārmaiņas uz salas ietekmējušas gan vīna ražošanu, gan popularitāti katrā periodā, tomēr nevar noliegt – vīns ir bijis nozīmīgs sicīliešu ikdienā vienmēr.

Sicīlijas vīnogu atšķirīgumu vislielākajā mērā nosaka ģeogrāfiskie apstākļi – vulkāniskā zeme un krasās temperaturas maiņas. Izvēloties autentiski sicīliešu vīnu, ieteikums skatīties, lai uz pudeles ir 3 burti – DOC, kas apzīmē to, ka vīna kvalitāte un pagatavošanas process atbilst reģiona prasībām.tramonto

Nenoliedzami, ka vīna mīļotāji nereti savu garšas kārpiņu baudījumam izvēlas konkrētas vīnogas. Tad un mazliet par Sicīlijas vīnogām:

Nero d’Avola ir vīni ar patīkamu rubīnsarkanu nokrāsu un ir visnozīmīgākā un īpašāka Sicīlijā atrodamā vīnogu šķirne. Krāsas intensitāte atšķiras atkarībā no vīna lauka un vīna vecuma. Garša var būt diez gan asa un izteikta. Labākie šīs šķirnes vīni var tikt nogatavināti pat vairāk nekā 10 gadus. Nero d’Avola vīnu pasniedz 15-18°C temperature kopā ar sarkanās galas ēdieniem vai nogatavinātiem sieriem. Nero d’Avola vīnogām labākā vieta augšanai  ir Sicīlijas dienvidrietumi (Noto, Pachino u.c.).

Nero-davola-wine-folly-guide

 

Cita ievērojama Sicīlijas vīnoga ir Inzolia, kas jāteic, ka aug ne tikai Sicīlijas reģionā, bet arī Sardīnijā un Toskānā. Šī šķirne ir ļoti izturīga arī sausos apstākļos – šīs šķirnes vīnogam ir ļoti maz lapu, kas attiecīgi prasa maz ūdens. No šīm vīnogām pagatavo baltvīnu un Sicīlijā tās atrodamas ikvienā reģionā.

Inzolia

Catarratto ir baltā vīnoga. To raksturo izteikts skābums un svaigums, kas padara to par spirdzinošu, taču diez gan izteikti sausu vīnu. Labākais Catarratto vīns tiek ražots Palermo tuvumā.

Cataratto

Grillo vīnogas ir DOC Marsala vīnu sastāvā. No grillo vīnogām tiek ražots fantastisks baltvīns, kas der gan ātrai baudīšanai, gan gadiem ilgai glabāšanai. Vīna krāsa ir iedzeltena un runā, ka vīna aromātā parādās ziedu un citrusu aromāts. Tas ir pasauss, taču nav pārlieku stiprs. Grillo vīnogas augstākajā kvalitātē atrodamas Marsala reģionā.

Grillo

Chardonnay vīnogas, šķiet, nevienam nav svešas. Arī chardonnay vīnogas aug Sicīlijas reģionā un no šīm vīnogām var iegūt vīnu ar samērā augstu alkohola saturu tajā. Noturētā chardonnay vīnā esot sasmaržojams kaltētu augļu un riekstu aromāts. Šīs vīnogas ir īpaši izplatītas Sicīlijas rietumos.

chardonnay

Syrah vai Shiraz ir sarkanās vīnogas, par kuru izcelsmi pastāv neskaidrības – vieni uzskata, ka tās nāk no Irānas, citi, ka no Sirakūzas (Sicīlijas pilsēta). No šīm vīnogām tiek ražots rubīnsarkans vīns ar violetām niansēm. Augļains, samērā maigs un atsvaidzinošs vīns. Šīs vīnogas atrodamas visa Sicīlijas reģionā.

Syrah

Cabernet Sauvignon vīnoga, šķiet, neprasa liekus paskaidrojumus. Šī vīnoga ir melna un atrodama pasaules populārākajos vīnos. Tāpat līdzīgi ir arī ar Merlot melno vīnogu, kas ir ne tikai plaši pārstāvēta vīnu ražojošās valstīs, bet ir iekarojusi arī stabilu pozīciju vīna cienītāju sirdīs.

Cabernet-Sauvignon-Grapes

 

Dalīties un sekot: