Rūpes par sevi gada aukstajā laikā

Rūpes par sevi gada aukstajā laikā

Droši vien, ka ikviens pēc sava nosalušā deguna ir pamanījis, ka ātriem soļiem ir atnācis gada aukstais laiks. Sliktā ziņa ir tā, ka tas te grasās palikt vēl teju pus gadu (ja tā padomā, iepriekšējā ziema varbūt nemaz tā pavisam neaizgāja, ņemot vērā auksto vasaru?). Lai vai kā, vēsajā laikā noteikti ir jādomā, kā par sevi parūpēties gan no iekšpuses, gan ārpuses. Padalīšos ar to, ko un kā daru es.

Rūpes no iekšpuses:

  • Tā kā man ir bērniņš, kuru joprojām pati baroju, īpaši rūpējos par to, lai netrūktu nekādu uzturvielu. Papildus lietoju vitamīnus: D vitamīnu (kas man teju vienmēr ir mazliet zem normas, tā pat kā 85% pārējiem Latvijas iedzīvotājiem), kalciju, zivju eļļu un vitamīnus matiem un nagiem. Citā gadījumā lietotu vien D vitamīnu un zivju eļļu.
  • Cenšos uzņemt labos taukus arī citos veidos, īpaši ar riekstiem un sēklām. Pati esmu vairākkārt pārbaudījusi, ka tauki ir ārkārtīgi nepieciešami gan ādas labam izskatam, gan hormonālai sistēmai, gan citiem procesiem.
  • Imunitātei cenšos uzturā lietot svaigus augļus un dārzeņus, cik nu tas sezonāli ir iespējams. Galvenais šobrīd ir stiprināt ķermeni ar C vitamīnu, ko lūkoju darīt ar citrusaugļiem. Imunitātes stiprināšanas nolūkam papildus lietoju Citrosept – dabīgs imunitātes stutētājs. Padārgs, bet šķiet, ka diez gan labs.
  • Reizēm lietoju arī ķiploku kapsulas. Starp citu tās man ieteica lietot ārsts, kad cīnījos ar kuņģa sāpēm un ļoti labi palīdzēja.
  • Centrālā apkure, kas mājās gaisu padara īpaši sausu, neļauj aizmirst par pietiekamu šķidruma uzņemšanu. Tas, ka nav vasara un tik daudz nesvīstam, nenozīmē, ka ādai nav nepieciešams ūdens.

Rūpes no ārpuses:

  • Nav noslēpums, ka ādai nepatīk ne daudz un tieši saules stari, ne arī aukstums. Aukstuma rezultātā ādā kļūst jutīgāka un var kļūt apsārtusi. Var sākt izjust diskomfortu – niezēšanu, nepatīkamu jutīgumu un raupjumu, tai pieskaroties. Kopjot ādu, jāizmanto silts, bet ne karsts ūdens. Nav vēlamas sārmainas ziepes, ādas tonizēšanai jāizmanto kosmētiku, kas nesatur alkoholu. Starp citu, lasīju, ka izmantojot toniku pirms sejas krēma uzklāšanas, sejas krēma iedarbība palielinās par ~38%!
  • Pati šobrīd izmantoju Herbalife SKIN līnijas krēmus, jo tie satur antioksidantus, C un E vitamīnus un kopumā manai ādai ļoti patīk. Protams, būtisks faktors ir arī tas, ka tie nesatur parabēnus un ir dermatoloģiski pārbaudīti un pierādīti. (Ir pieejami gan krēmi dienas kopšanai, gan vakara kopšanai un, jā, arī acu krēmi, kas arī man nu jau kļuvuši aktuāli)
  • Vienmēr pievērs uzmanību tam, ko tevis izvēlētie kosmētikas produkti satur – to sastāvā meklē alveju, Makadamijas eļļu, sezama sēklu eļļu vai olīveļļu, kas palīdzēs nodrošināt nepieciešamo ādas mitruma līmeni, neskatoties uz ārējiem vides apstākļiem (SKIN līnija tos satur).
  • Pieminot atkal centrālās apkures faktoru, gribu pieminēt, ka arī pret sauso gaisu mitrinošs krēms ir labs līdzeklis, papildus izmantoju gaisa mitrinātāju.
  • Vēl viena lieta, ko man patīk izmantot tieši rudens un ziemas laikā, ir aromātiskās eļļas. Favorīti šobrīd ir saulainais apelsīns un nomierinošā lavandas eļļa.

 

 

Dalīties un sekot: