Novembra atklājumi 2017

Lupīnu kafija – lielisks līdzeklis kā atradināties no kofeīna (sevi mazliet apmuļķojot), jo lupīnu dzēriens pilnībā atgādina kafijas garšu (to apliecināja arī mana mamma, rūdīta kafijas dzērāja). Sagatavojot dzērienu, krūzītes augšā pat parādās smukas putiņas kā kafijai. Cena par 500g kaut kas ap 6 eur (ļoti sakarīgi, manuprāt, ņemot vērā kafijas cenas!). Lietošana – aptuveni 2 tējkarotes jāizšķīdina kafijas tasītē. Nopērkama veikalā Dabas Stacija (Lāčplēša iela UN Panorama plaza veikalā).

Herbalife SKIN krēmu līnija – pie manis nonāca Herbalife SKIN līnijas krēmi. Patīkams ir atklājums, ka līnija nodrošina pilnu ādas kopšanas rituālu (tīrītājs, tonizētājs, mitrinošs krems, acu gels utt.). Tā kā man ir pienācis brīdis, kad sāk pastiprināti interesēt ādas kopšana ap acīm, priecē, ka šī līnija to pilnībā nodrošina. Kopumā āda jūtas labi, svaigi. Nav savelkoša sajūta, lietojot šos produktus. Jāpiemin,  ka priecē, ka dienas kremam ir arī SPF 30 aizsardzība, kas ir īpaši būtiska saulainajā laikā.

Zobu kopšanas kociņi (miswak, sewak, siwak) – Raksturīgi austrumu zemēs, kur šo kociņu izmanto gan zobu, gan smaganu veselībai. Tas uzlabo arī elpu. Būtībā šis kociņš ir dabiskā zobu birste. Lietošana pavisam vienkārša – kociņu rīvē pret zobiem un smaganām. Zobi ļoti ātri iegūst gludu sajūtu. Labs variants, ja nav iespējams iztīrīt zobus tajā brīdī ar zobu birsti uzn zobu pastu. Pirku Ēģiptē par vienu dolāru, Rīgā iespējams iegādāties par aptuveni 3 eur.

Tapiokas ciete – Ilgu laiku Latvijā bija nopērkamas tikai tapiokas cietes bumbiņas, no kurām var gatavot gardus desertus, taču tagad pieejami arī milti! Ok, droši vien kaut kur bija arī pirms tam (vai varbūt tomēr nē?), bet man nebija izdevies atrast. Tapiokas ciete ir īpaši populāra Dienvidamerikā, kur no tās gatavo arī dažādus sāļos ēdienus. Lai vai kā, ārzemju receptēs tapioca starch ir bieži pieminēta sastāvdaļa un tagad ir iespējams to iegādāties par pieejamu cenu – 2,50EUR (Dabas Stacija). Apakšā bildē redzama viena no receptēm, ko var pagatavot ar šo cieti. Bezglutēna (!) brazīlijas siera bumbiņas. Garšo tiešām lieliski!

Dalīties un sekot: