Ēģipte - ko ņemt līdzi?

Ēģipte – ko ņemt līdzi?

Dzīvošanu kūrortā droši vien nav tipiskākā vārda “ceļojums” interpretācija, taču tas nemaina faktu, ka lērums latviešu katru pavasari, ziemu un rudeni steidz papildināt saules staru daudzumu savā organismā. Ēģipte noteikti ir viens no populārākajiem gala mērķiem un tāds tas ir arī man pašai. Tomēr nereti rodas dažādi jautājumi, īpaši, ja ceļo ar bērnu. Un īpaši jautājumi par pārtiku. Tad nu nolēmu padalīties arī pati un priecāšos, ja komentāros dalīsities arī jūs, ja būs kas piebilstams. Arī man pašai bija bažas un jautājumi, (īpaši tāpēc, ka šoreiz ceļoju ar zīdaini), tāpēc gribu dalīties ar “must have” lietām, ko ievēroju pati un kas ir nepieciešams, braucot uz Ēģipti:

Ēģipte

1) Antiseptiskās salvetes

Nav noslēpums, ka lidosta nav tīrākā vieta uz zemeslodes, tāpat pilnīgi skaidrs ir, ka mazās rociņas grib apčamdīt visu un vienmēr. Tāpēc par skādi nenāks, ja pa rokai turēsit salvešu paku. Jāpiemin, ka Ēģipte ir slavena ar savu no Eiropas atšķirīgo baktēriju klāstu, tāpēc jābūt mazliet uzmanīgākiem, lai baktērijas neizraisītu saindēšanos. Pieminēšu, ka, lidojot atpakaļ, Ēģiptes lidostas darbinieki palīdzēja atbrīvoties no roku dezinfekcijas līdzekļa (gēls pudelītē), paskaidrojot, ka tas ir uguns nedrošs. Tai pat laikā Tax Free zonā tiek pārdotas smaržas, uz kurām ir tāda pati atzīme – uguns nedrošas. :)) Tāpēc lai vai kā – salvetēm ir jābūt. Antiseptiskās pirku tieši aptiekās, nevis kur citur.

2) Apdrošināšana

Tas šķiet pašsaprotami (vismaz man), taču zinu sabiedrības daļu, kam tā nešķiet. Nu, ceļojot ar bērnu un īpaši uz valsti ārpus Eiropas, tas ir vairāk nekā obligāti. Ēģipte noteikti nav izņēmums. Eiropas ietvaros var mēģināt izlīdzēties ar EVAK karti. Arī manam mazajam diemžēl noderēja apdrošināšana, jo visdrīzāk strauju temperatūras maiņu dēļ (kondicionieris, karsts gaiss-baseins-jūra), dēls uz 3 dienām tika pie temperatūras un sāpoša kakla. Taču uz vietas esošais dakteris profesionāli nokonsultēja un palīdzēja tikt galā.

3) Aptieciņa 

Lai arī uz vietas ir ārsts, iesaku ņemt līdzi arī savu aptieciņu. Manā aptieciņā bija paracetamola svecītes bērnam (noderēja), biogaia (noderēja un jebkurā gadījumā ir labi profilaktiski palietot, jo lidojumi daļēji nogalina labās vēdera baktērijas mainīgā spiediena ietekmē. Paldies Ancei no topivesels.lv par šo info). Vēl ņēmu arī tavegilu, iesnu atsūcēju, faringospray, oglīti, smectu, antiflat un termometru. Gribu gan teikt, ka riktīgas Ēģiptiešu saindēšanās gadījumā nelīdz ne ogle, ne Smecta. Tas drīzāk ir tāds kā līdzi paņemts mierinājums. 🙂 Esmu Ēģiptē bijusi 5 reizes, no kurām vienu reizi saindējos, tāpēc diemžēl zinu, par ko runāju. 🙂 Taču tam noteikti nebūtu jābūt iemeslam, lai nebrauktu. Ēģipte tiešām ir lielisks gala mērķis.

4) Stiprs alkoholisks dzēriens

Vienīgajā reizē, kad saindējos, nebiju dzērusi ne piles. Protams, tā var būt un droši vien ir sakritība, bet, lai palīdzētu vēderam tikt galā ar svešo vidi, 50g Jagermeister pēc vakariņām varētu nenākt par skādi.Ēģipte

5) Saules aizsargkrēms un citi ādas kopšanas līdzekļi

Atrodoties tiešos saules staros ar mērķi gūt iedegumu, zīdainim es izmantoju Bioderma krēmu (pasūtīt internetā ir divreiz lētāk), sev izmantoju veco labo Dzintaru. Taču jārūpējas noteikti par mitruma uzturēšanu ādā arī pēc sauļošanās un vēlams arī par acu ādu, kurā veidojas grumbiņas no acu sažmiegšanas spilgtā gaismā. Šim nolūkam šoreiz izmantoju Herbalife SKIN sēriju. Tajā ir gan mitrinošs dienas krēms ar SPF 30, gan kosmētika ādai ap acīm, gan citi ādu kopjoši līdzekļi, kas pilnībā nodrošina ādas vajadzības. Kas tad īsti ir SPF un ko tas parāda? Uz pretiedeguma krēmiem rakstītais SPF (sun protection factor) ir mērvienība, kas norāda, cik ilgi cilvēks drīkst pavadīt tiešos saules staros, negūstot apdegumu.  Bez aizsargājošā krēma āda kļūst sārta pēc 12 minūtēm, bet ar krēmu, kuram, piemēram, SPF ir 12, sauļoties var 144 minūtes. (12×12).

6) Viesnīca

Ieteikums rezervēt tiešām labu viesnīcu. Ēdiena kvalitāte acīm redzami atšķiras atkarībā no viesnīcas zvaigžņu daudzuma. Tāpat noteikti ir vērts pievērst uzmanību atsauksmēm par ēdienu un tīrību. Lai arī tas neizslēdz saindēšanos, tomēr samazina risku.

7) Par pārtiku zīdainim

Protams, pārtika atšķirsies atkarībā no zīdaiņa vecuma. Varu pateikt, kā darīju es un ko novēroju no apkārtējiem.

Ūdeni paņēmu 1,5l no mājām un pārējo ūdeni, ko lietoju zīdainim, pirku veikalā. Pirku starptautisku zīmolu, lai nodrošinātu standartu (Nestle manā gadījumā) . Zinu, ka ir mammas, kas deva parasto pudeļūdeni un arī viss bija kārtībā. No krāna dzert kategoriski nedrīkst. To normālā variantā nedara arī vietējie. Arī zobus sev un bērnam tīrīju ar pudeļu ūdeni. Ūdens ir viegli pieejams gan aptiekās, gan veikalos. Mums numuriņā katru dienu atstāja 1,5l ūdens pudeles, citās viesnīcas var būt cita kārtība.

Pārtika, kā jau minēju, būtiski atšķiras pa mēnešiem jeb no bērna vecuma. Ar krūti barojošām mammām ir vieglāk, jo nav jādomā, kur uzvārīt ūdeni un kā nosterilizēt pudelītes. Labās viesnīcās tējkanna numuriņā ir norma. Arī mums tā bija. Ja nav, var lūgt, lai recepcijā iedod. Kas atteicas uz biezeņiem – iesaku paņemt līdzi, ja bērns ir izvēlīgāks. Pati ņēmu līdzi sūcamos biezeņus (tādus nemanīju tur… bet varbūt bija). Burku biezeņi, protams, ir pieejami arī uz vietas, bet jārēķinās, ka vietējie var gribēt pavilkt uz muļķi ar cenām un bērnam var negaršot. Ja bērns nav izvēlīgs un dzīvosit tuvu lielveikalam (piemēram Senzo mall Hurgadā), tad jāuztraucas nav un var pirkt pārtiku uz vietas. Tur ar cenām arī nekrāpsies. 🙂

Ēģipte

 

Dalīties un sekot: