Augusta produkti

Augusta produkti

 

Sapratu, ka ir iekrājušies daudzi produkti, par kuriem gribu jums pastāstīt. Šajā rakstā iekļāvu tikai dažus. Šajā un citos rakstos ir minēts mans personīgais viedoklis, kas netiek cenzēts un kontrolēts, tāpat par to netiek arī maksāts. 😉 Dalos ar jums, jo man ir, pirmkārt, prieks, ka ir pieejamas aiz vien vairāk veselībai un garšu kārpiņām noderīgas alternatīvas, otrkārt, man ir prieks atbalstīt uzņēmumus, ar kuriem man ir līdzīgs domu gājiens, treškārt, jo ceru, ka jums noderēs.

1. Stēvijas pilieni

Šos pērku jau kādu gadu un esmu sajūsmā. Tiem ir krietni maigāka salduma garša nekā citiem stēvijas produktiem, ko esmu garšojusi t.i. ir grūtak atšķirt garšu no īsta cukura. Stēvijai, kā zināms, nav kalorijas un katra pudelīte ir tiešām diez gan ilgam laikam (protams, atkarīgs no paradumiem). Tā kā esmu riktīga saldummīle un ne pavisam negribu atradināties no šīs atkarības, tad stēvija ir ļoti laba alternatīva, lai nemocītu savu ķermeni ar rafinēto cukuru. Pieejama stēvija ar dažādām garšām. Pagaidām esmu lietojusi ar vaniļu un karameli – abi labi, bet karamelei noteikti ir jaudīgāks aromāts. Tas, vai tas ir labi, atkarīgs no gaumes.
Cena: 4,85 eur
Kur: Dabas stacija

2.Smiltsērkšķu, cidoniju un aroniju sīrupi no bioloģiskiem augļiem, kas auguši Latvijā

Man liels prieks, ka aiz vien vairāk produktu ir ar bioloģisko marķējumu un vēl lielāks prieks, ka tie ir auguši Latvijā. www.bcitrus.lv ir pieejami sīrupi un žāvēti augļi, kas lieliski der kā veselīgs našķis bērniem, limonāžu taisīšanā, desertu gatavošanā un vienkārši vitamīnu uzņemšanā.
Cena: Aroniju, cidoniju, smiltsērķšku sīrupi 500ml ~ 3,60 EUR
Sukādes 250g ~5 EUR
Kur: Bcitrus.lv

3. RAW ābolu etiķi – bez garšām un ar kurkumu&ingveru 

Biotēkas dāvanu maisiņā atradu šos etiķus. Lai gan salātiem ābolu etiķi izmantoju reti, tomēr ābolu etiķa izmantošanas iemesli ir dažādi. Man patīk to pievienot ūdenim tukšā dūšā no rīta, lai atmodinātu ķermeni. Ābolu etiķim piemīt antibakteriālas īpašības, cukura līmeni pazeminošas īpašības u.c. Zinu, ka nereti to izmanto arī, lai samazinātu svaru, taču šo es nevaru rekomendēt, jo visa pamatā, manuprāt, jebkurā gadījumā ir sabalansēts uzturs.

Šo etiķi gatavošanas laikā nesilda un nepasterizē, tāpēc tas ir saglabājis it visus nepieciešamos fermentus, kā arī pilnvērtīgu garšu un dabīgu, patīkamu smaržu.

Cena: 3,90 Eur (500ml)
Kur: Biotēka

4. Kokosmus kokosriekstu biezenis

Biju jau ēdusi tādu tikai cita ražotāja. Tagad, kad tas atkal nonāca manās rokās… ak vai. Kalorijas tur ir ļoti daudz (ap 750 uz 100g), bet katra ir tā vērta. 🙂 Biezenis sastāv tikai un vienīgi no bioloģiski audzēta kokosrieksta un ir garšo kā rafaello iekšējais krēms. Nu riktīga ņamma. Var likt klāt desertos, bet man šķiet, ka vislabāk ar karoti no burciņas.

Cena: Kaut kas pāri 3 eur. Precīzi neatceros
Kur: Dabas Stacija

5. Griķu spaghetti makaroni (jā, un arī lēcu makaroni, griķu makaroni utt)

Es nevaru vien izteikt prieku par to, ka ir pieejams tik plašs klāsts alternatīviem makaroniem. To cena, protams, krietni pārsniedz kviešu makaronu cenu, un, manuprāt, galīgi nav nepieciešams pavisam no tiem atteikties. Tomēr, ja bērns ir izteikts makaronu ēdājs, tad ir jauki, ja izdodas ēdienkarti dažādot… Liela priekšrocība šiem makaroniem ir tas, ka lēcu un zirņu makaronos ir vairāk olbaltumvielu nekā kviešu makaronos. Aptuveni par 10g vairak uz 100g produkta. Daļa makaroni ir 100% no alternatīvā graudauga, citi ir miksēti ar rīsu miltiem vai tiem pašiem kviešiem. Jāskatās, kas uz paciņas rakstīts. Attēlā redzami griķu makaroni, kuri ir 100% no griķiem.

Cena: Kaut kas ap 4 eur.
Kur: Dabas Stacija

 

Uz senākiem citiem atklājumiem. 

Dalīties un sekot: