Higiēna - harmonijā ar dabisko

Higiēna – harmonijā ar dabisko

Higiēna jeb “šis tikai starp meitenēm runājot” raksts.  Šajā rakstā gribu padalīties ar savu pieredzi par produktiem, ko esmu izmēģinājusi un kas vienlaikus ir dabai un ķermenim draudzīgi. Šeit aprakstītie produkti ir pārbaudīti, droši un bez liekām ķimikālijām.

Intīmā higiēna

  • Menstruālā piltuve

Man nekad nav patikuši tamponi – vienmēr tos lietojot esmu kaut kā jutusi un tie ir likuši mikroflorai justies kairinātai. Sen jau metu acis uz menstruālo piltuvi un beidzot to arī esmu izmēģinājusi. Lietoju Biotēkā atrodamo Masmi zīmola piltuvi, kura ir ražota no hipoalerģiska materiāla menstruālā piltuve – ražota no medicīniska termoplastiskā elastomēra (TPE), kas ķermenim ir drošs. Šajā ziņā es neieteiktu pirkt lētos pakaļdarinājumus no Aliexpress, jo tā pa īstam mēs tiešām nevaram zināt, ko mums atsūta. Jāsaka, kā ir – ar piltuvi ir jāiedraudzējas, jāsaprot, kā to lietot. Manuprāt, būtiskākie ir 2 faktori –

1) atbilstoša izmēra izvēlēšanās

2) atslābināšanās, atbrīvošanās piltuves ievietošanas brīdī

Instrukcijā ir parādīts, kā šī piltuve ir jālieto, kā tā ir jāsaloka, taču neuztraucies, ja ar pirmo reizi viss nešķiet tik vienkārši kā gribētos. Savukārt piltuvi ievietojot vismaz es nejutu pilnīgi nekādu sajūtu – likās, ka nekā nav. Nekas arī netika sakairināts.

Tām dāmām, kurām pirmās dienas ir asiņu apjoma ziņā bagātas, varētu būt nepieciešama piltuves nomaiņa 1x pa dienas vidu, taču citām ievietošana var būt no rīta un izņemšana vakarā. Šis risinājums ir ne tikai ķermenim draudzīgs – jo ļauj visam elpot un ir samazināts iekaisuma rašanās risks (kas mēdz būt aktuāli ar tamponiem), bet ir arī dabai draudzīgs risinājums.

  •  Bio kokvilnas ieliktnīši

Savukārt, ja ar piltuvi nesanāk sadraudzēties, tad vērts izmēģināt arī Masmi ieliktnīšus, kas ražoti no tīras bio kokvilnas, līdz ar ko arī ir līdz minimumam samazinātas kairinājuma iespējas. Tās nesatur smaržvielas, viskozi; nav balinātas ar hloru vai dioksīnu.

Lietošana, protams, tāpat kā sintētiskajiem ieliktnīšiem. Efektivitātes ziņā – neko sliktu nevar pieminēt.

  • Intīmās zonas kopšanas līdzekļi

Esmu ar diez gan lielu pārliecību, ka mūsu ķermeņi radīti lielā mērā tā, lai mums palīglīdzekļus vajadzētu ļoti minimāli, ja vien ar ķermeni apejamies mīloši un draudzīgi. Šī iemesla dēļ uzskatu, ka ziepju lietošana intīmajā zonā var drīzāk dot negatīvu kā pozitīvu efektu. Vienlaikus ir pieejami arī ķermenim un dabai draudzīgi varianti šīs zonas kopšanai un higiēnai un šajā ziņā varu ieteikt Coslys intīmo želeju  Tā ir sertificēta dabiskā kosmētika un nesatur ziepes, SLS, kā arī antiseptiķus, līdz ar ko netiks traucēta dabiskā maksts mikroflora. Tā ir caurspīdīga, smarža ir ļoti patīkama, svaiga un pēc lietošanas nerodas diskomforts.

Dezodoranti

Ilgu laiku es pati biju viena no tām, kas mēdza pavīpsnāt par dabīgu produktu lietošanu. Man šķita, ka tas ir pārspīlēti un nereti droši vien ir arī… Līdz sajutu starpību uz savas ādas 🙂

Es ilgus gadus biju lietojusi Fa dezodorantu (rozā krāsā), kas pilnība apmierināja mani no savas funkcionālās puses – labs aromāts pat svīstot, ilga noturība. Nenoliedzami arī maciņam diez gan draudzīgs. Līdz vienā dienā pamanīju, ka niez paduse un ir iekaisusi sarkana. Jau sabijos – kas, ko, kā, kāpēc? Protams, viena no domām bija arī par to, ka dezodorants ir pie vainas. Taču likās jocīgi – esmu to lietojusi aptuveni 10 gadus, kāpēc lai pēkšņi kaut kas niezētu?

Jau pēc tam, kad dezodorantu nelietoju 1 dienu, kļuva labāk. Vēl paeksperimentēju un, jā, reakcija atkal parādījās. Ne pēc pirmās dienas, bet vēlāk gan. Sapratu, ka atpakaļ ceļa nav – jāiet ir dabīgo dezodorantu virzienā.

Šobrīd esmu pamēģinājusi:

  1. Dr.Hauschka salvijas piparmētras dezodorantu – atsvaidzinoša, ne salda smarža, kas bija dīvaina pārmaiņa pēc salkanā Fa. Āda pēc lietošanas jūtas perfekti, lietošana un konsistence ir patīkama, jo dezodorants viegli klājas un nav redzams. Protams, ko tur liegties – dabīgie dezodoranti nav tik noturīgi (vismaz līdz šim neesmu tādus atradusi) kā ķīmiskie, taču šis ir pamēģināšanas vērts, manuprāt. Dr.Hauschka filozofija un izejvielu kvalitāte vien liek gribēt izmēģināt šī zīmola produkciju.
  2. Ben&Anna dezodorantu (Pirku Dabas Stacijā) – Šis ir konsistences ziņā pilnīgi citādāks. Pretēji Dr.Hauschka produktam, kas ir šķidrs, šis ir cietas konsistences un iespējams var būt redzams pēc lietošanas.  Šiem dezodorantiem ir vairāki aromāti –  gan svaigi, gan saldi, bija grūti izvēlēties. 🙂
  3. DabasPērles Sausais dezodorants ar Citronzāli, IlangIlang un Ievzejām – pavisam nejauši ieraudzīju reklāmu un tā kā biju dzirdējusi labu par šo dezodorantu, nolēmu paķert. Tā kā bezmaksas piegāde bija no 30 EUR, ieķēru vairāk (#sievietes). Bet jāatzīst, ka nenožēloju! Dezodorantiem ir ļoooooti patīkama smarža – citronzāle ir ļoti citronīga, svaiga, IlangIlang ir salda smarža, taču Ievzejām ir ļoti neitrāla, viegli salkana smarža. Attiecīgi šādā secībā arī izvēlētos šos aromātus. Lielākais mīnuss ir lietošana – nu, protams, ka nav tik viegli uzklāt pūderveida masu kā rullīti. Taču cena pret doto rezultātu man ļoti patika – tiešām diez gan ilgu laiku nesajutu, ka lietotu dabisko dezodorantu. Ļoti pieļauju, ka šis šobrīd būs mans top produkts, bet joprojām esmu gatava eksperimentēt un pārbaudīt jau esošo produktu efektivitāti 🙂 

Kāda ir Tava pieredze ar dezodorantiem? Vai vari ko ieteikt? Joprojām esmu gatava izmēģināt un atrast labāko kombināciju starp efektivitāti un cenu, bet turpmāk noteikti tikai no dabīgā plaukta.

Pieminēšu, ka kritiskām situācijām joprojām esmu atstājusi ķīmisko dezodorantu mājās, taču pēdējo pāris mēnešu laikā esmu to lietojusi tieši vienu reizi un vairs arī tā neprasās, lai cik iepriekš liktos neiespējami no tā atteikties.

Dalīties un sekot: