Annijas virtuvē http://www.voila.lv Thu, 23 Apr 2020 07:08:15 +0000 lv-LV hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.16 http://www.voila.lv/wp-content/uploads/2016/01/cropped-voila-logo-150x150.jpg Annijas virtuvē http://www.voila.lv 32 32 Higiēna – harmonijā ar dabisko http://www.voila.lv/2020/04/16/higiena-harmonija-ar-dabisko/ http://www.voila.lv/2020/04/16/higiena-harmonija-ar-dabisko/#comments Thu, 16 Apr 2020 08:16:12 +0000 http://www.voila.lv/?p=3476 Higiēna jeb “šis tikai starp meitenēm runājot” raksts.  Šajā rakstā gribu padalīties ar savu pieredzi par produktiem, ko esmu izmēģinājusi un kas vienlaikus ir dabai...

The post Higiēna – harmonijā ar dabisko appeared first on Annijas virtuvē.

]]>
Higiēna jeb “šis tikai starp meitenēm runājot” raksts.  Šajā rakstā gribu padalīties ar savu pieredzi par produktiem, ko esmu izmēģinājusi un kas vienlaikus ir dabai un ķermenim draudzīgi. Šeit aprakstītie produkti ir pārbaudīti, droši un bez liekām ķimikālijām.

Intīmā higiēna

 • Menstruālā piltuve

Man nekad nav patikuši tamponi – vienmēr tos lietojot esmu kaut kā jutusi un tie ir likuši mikroflorai justies kairinātai. Sen jau metu acis uz menstruālo piltuvi un beidzot to arī esmu izmēģinājusi. Lietoju Biotēkā atrodamo Masmi zīmola piltuvi, kura ir ražota no hipoalerģiska materiāla menstruālā piltuve – ražota no medicīniska termoplastiskā elastomēra (TPE), kas ķermenim ir drošs. Šajā ziņā es neieteiktu pirkt lētos pakaļdarinājumus no Aliexpress, jo tā pa īstam mēs tiešām nevaram zināt, ko mums atsūta. Jāsaka, kā ir – ar piltuvi ir jāiedraudzējas, jāsaprot, kā to lietot. Manuprāt, būtiskākie ir 2 faktori –

1) atbilstoša izmēra izvēlēšanās

2) atslābināšanās, atbrīvošanās piltuves ievietošanas brīdī

Instrukcijā ir parādīts, kā šī piltuve ir jālieto, kā tā ir jāsaloka, taču neuztraucies, ja ar pirmo reizi viss nešķiet tik vienkārši kā gribētos. Savukārt piltuvi ievietojot vismaz es nejutu pilnīgi nekādu sajūtu – likās, ka nekā nav. Nekas arī netika sakairināts.

Tām dāmām, kurām pirmās dienas ir asiņu apjoma ziņā bagātas, varētu būt nepieciešama piltuves nomaiņa 1x pa dienas vidu, taču citām ievietošana var būt no rīta un izņemšana vakarā. Šis risinājums ir ne tikai ķermenim draudzīgs – jo ļauj visam elpot un ir samazināts iekaisuma rašanās risks (kas mēdz būt aktuāli ar tamponiem), bet ir arī dabai draudzīgs risinājums.

 •  Bio kokvilnas ieliktnīši

Savukārt, ja ar piltuvi nesanāk sadraudzēties, tad vērts izmēģināt arī Masmi ieliktnīšus, kas ražoti no tīras bio kokvilnas, līdz ar ko arī ir līdz minimumam samazinātas kairinājuma iespējas. Tās nesatur smaržvielas, viskozi; nav balinātas ar hloru vai dioksīnu.

Lietošana, protams, tāpat kā sintētiskajiem ieliktnīšiem. Efektivitātes ziņā – neko sliktu nevar pieminēt.

 • Intīmās zonas kopšanas līdzekļi

Esmu ar diez gan lielu pārliecību, ka mūsu ķermeņi radīti lielā mērā tā, lai mums palīglīdzekļus vajadzētu ļoti minimāli, ja vien ar ķermeni apejamies mīloši un draudzīgi. Šī iemesla dēļ uzskatu, ka ziepju lietošana intīmajā zonā var drīzāk dot negatīvu kā pozitīvu efektu. Vienlaikus ir pieejami arī ķermenim un dabai draudzīgi varianti šīs zonas kopšanai un higiēnai un šajā ziņā varu ieteikt Coslys intīmo želeju  Tā ir sertificēta dabiskā kosmētika un nesatur ziepes, SLS, kā arī antiseptiķus, līdz ar ko netiks traucēta dabiskā maksts mikroflora. Tā ir caurspīdīga, smarža ir ļoti patīkama, svaiga un pēc lietošanas nerodas diskomforts.

Dezodoranti

Ilgu laiku es pati biju viena no tām, kas mēdza pavīpsnāt par dabīgu produktu lietošanu. Man šķita, ka tas ir pārspīlēti un nereti droši vien ir arī… Līdz sajutu starpību uz savas ādas 🙂

Es ilgus gadus biju lietojusi Fa dezodorantu (rozā krāsā), kas pilnība apmierināja mani no savas funkcionālās puses – labs aromāts pat svīstot, ilga noturība. Nenoliedzami arī maciņam diez gan draudzīgs. Līdz vienā dienā pamanīju, ka niez paduse un ir iekaisusi sarkana. Jau sabijos – kas, ko, kā, kāpēc? Protams, viena no domām bija arī par to, ka dezodorants ir pie vainas. Taču likās jocīgi – esmu to lietojusi aptuveni 10 gadus, kāpēc lai pēkšņi kaut kas niezētu?

Jau pēc tam, kad dezodorantu nelietoju 1 dienu, kļuva labāk. Vēl paeksperimentēju un, jā, reakcija atkal parādījās. Ne pēc pirmās dienas, bet vēlāk gan. Sapratu, ka atpakaļ ceļa nav – jāiet ir dabīgo dezodorantu virzienā.

Šobrīd esmu pamēģinājusi:

 1. Dr.Hauschka salvijas piparmētras dezodorantu – atsvaidzinoša, ne salda smarža, kas bija dīvaina pārmaiņa pēc salkanā Fa. Āda pēc lietošanas jūtas perfekti, lietošana un konsistence ir patīkama, jo dezodorants viegli klājas un nav redzams. Protams, ko tur liegties – dabīgie dezodoranti nav tik noturīgi (vismaz līdz šim neesmu tādus atradusi) kā ķīmiskie, taču šis ir pamēģināšanas vērts, manuprāt. Dr.Hauschka filozofija un izejvielu kvalitāte vien liek gribēt izmēģināt šī zīmola produkciju.
 2. Ben&Anna dezodorantu (Pirku Dabas Stacijā) – Šis ir konsistences ziņā pilnīgi citādāks. Pretēji Dr.Hauschka produktam, kas ir šķidrs, šis ir cietas konsistences un iespējams var būt redzams pēc lietošanas.  Šiem dezodorantiem ir vairāki aromāti –  gan svaigi, gan saldi, bija grūti izvēlēties. 🙂
 3. DabasPērles Sausais dezodorants ar Citronzāli, IlangIlang un Ievzejām – pavisam nejauši ieraudzīju reklāmu un tā kā biju dzirdējusi labu par šo dezodorantu, nolēmu paķert. Tā kā bezmaksas piegāde bija no 30 EUR, ieķēru vairāk (#sievietes). Bet jāatzīst, ka nenožēloju! Dezodorantiem ir ļoooooti patīkama smarža – citronzāle ir ļoti citronīga, svaiga, IlangIlang ir salda smarža, taču Ievzejām ir ļoti neitrāla, viegli salkana smarža. Attiecīgi šādā secībā arī izvēlētos šos aromātus. Lielākais mīnuss ir lietošana – nu, protams, ka nav tik viegli uzklāt pūderveida masu kā rullīti. Taču cena pret doto rezultātu man ļoti patika – tiešām diez gan ilgu laiku nesajutu, ka lietotu dabisko dezodorantu. Ļoti pieļauju, ka šis šobrīd būs mans top produkts, bet joprojām esmu gatava eksperimentēt un pārbaudīt jau esošo produktu efektivitāti 🙂 

Kāda ir Tava pieredze ar dezodorantiem? Vai vari ko ieteikt? Joprojām esmu gatava izmēģināt un atrast labāko kombināciju starp efektivitāti un cenu, bet turpmāk noteikti tikai no dabīgā plaukta.

Pieminēšu, ka kritiskām situācijām joprojām esmu atstājusi ķīmisko dezodorantu mājās, taču pēdējo pāris mēnešu laikā esmu to lietojusi tieši vienu reizi un vairs arī tā neprasās, lai cik iepriekš liktos neiespējami no tā atteikties.

The post Higiēna – harmonijā ar dabisko appeared first on Annijas virtuvē.

]]>
http://www.voila.lv/2020/04/16/higiena-harmonija-ar-dabisko/feed/ 1
Saglabāt mieru nemierā http://www.voila.lv/2020/03/13/saglabat-mieru-nemiera/ http://www.voila.lv/2020/03/13/saglabat-mieru-nemiera/#comments Fri, 13 Mar 2020 11:25:50 +0000 http://www.voila.lv/?p=3464 Par 2020. gada potenciālo krīzi runāja jau sen un, taisnību sakot, skatoties uz ekonomikas rādītājiem īpaši Eiropā viss liecināja par sloubalizāciju (Slowbalisation) jeb starptautiskās ekonomikas...

The post Saglabāt mieru nemierā appeared first on Annijas virtuvē.

]]>
Par 2020. gada potenciālo krīzi runāja jau sen un, taisnību sakot, skatoties uz ekonomikas rādītājiem īpaši Eiropā viss liecināja par sloubalizāciju (Slowbalisation) jeb starptautiskās ekonomikas tempu samazināšanos, fokusa mainīšanos no globālas uz reģionālu tirdzniecību, piesardzību investīcijās un ar tendenci arī  investīcijas novirzīt tuvāk mītnes valstij, nevis otrā pasaules malā. Taisnību sakot, sloubalizācijas tendences ir vērojamas jau kopš globālās pasaules finanšu krīzes 2007. gadā, taču īpaši aktualizējusies tieši pēdējos 2 gados.

Tomēr droši vien retais varēja paredzēt, ka globāla ekonomikas krīze šogad varētu nākt caur vīrusu jeb nu jau mums visiem labi pazīstamo Korona vīrusu. Man ļoti patīk ārzemju blogera ievērotā analoģija par to, ka šobrīd planēta ir izvēlējusies izmantot ļoti viedu ieroču arsenālu pret klimata pārmaiņām: bioloģiskos ieročus. Un pati zeme šobrīd cilvēkam rāda to, ko cilvēks ir tai darījis pēdējos ~140 gadus kopš industriālās revolūcijas sākuma – smacējis. Esam mēģinājuši planētu nosmacēt CO2 izplūdes gāzēs un tagad planēta smacē mūs, palaižot respiratoru patogēnu. Vai tas nav (v)ironiski?

Un tomēr nav vietas panikai. Valsts ietvaros reakcija ir bijusi ātra un, manuprāt, efektīva. Tomēr ko šis notikums mums māca? Kam tas liek pievērst uzmanību? Šis notikums manā skatījumā lieliski parāda mūsu pašu iekšējo pasauli – to, cik ilgi esam rīkojušies neuzņemoties atbildību par savas rīcības sekām, to, cik mūsos iekšā ir baiļu, to, cik viegli pakļaujamies masu psihozei, panikai. Tā mums visiem ir iespēja apstāties, ieraudzīt un atzīt, ko sevī nesam – cik daudz baiļu (kas vada mūsu ikdienas lēmumus, ieskaitot manus), cik daudz aizvainojumu, dusmu, cik ļoti cenšamies ar aizņemto dzīves ritmu aizbēgt no katra mirkļa, aizbēgt no sevis. Visi grib pozitīvas pārmaiņas, bet reti kurš grib patiesi, dziļi mainīties. Kādu brīnumu no ārpasaules mēs gaidām? Ko esam gatavi dot no sevis pasaulei (līdzcilvēkiem) ? Vai esam ņēmēju vai devēju pozīcijā?  Vienlaikus šis, manuprāt, ir laiks, lai censtos vairot pozitīvo – pateicību par to, kas ir, mīlestību pret sevi un apkārtējiem, mieru, kad apkārt cilvēki ir uztraukušies un pazemību par to, ka nekas mums šeit nepieder un viss ir dāvana, kas iedota lietošanā uz laiku.

Es ticu un pati ļoti labi izjūtu, ka bez ieslēgtas apziņas ir ļoti viegli savienoties ar masu psihozi un paniku. Ķermeni pārņem stress un tas daudz vieglāk ir spējīgs saķert, ja ne Covid-19, tad vienkārši parastu saaukstēšanos, ziņojot, ka – ēēē, stop!

Ko mēs varam darīt?

 • Mums vienmēr ir izvēle, jo katru brīdi, katru sekundi mēs kaut ko radām, neatkarīgi no tā vai mēs to apzināmies vai nē. Es gribētu ticēt, ka gan šobrīd, gan vienmēr daudz vērtīgāk  ir radīt prieku, nevis bailes. Un prieks, tāpat kā bailes, arī ir lipīgs. 😉 Kas Tev sagādā prieku?
 • Būt mierīgiem. Starp citu elpa ir “ātrā palīdzība”, kas vienmēr ir ar mums. Tā normalizē sirds darbību, samazina stresa hormonu izdalīšanos, līdz ar ko nomierina nervus. Dziļa, lēna ieelpa – dziļa, lēna izelpa un izelpai jābūt ilgākai par ieelpu.
 • Dzert daudz šķidruma.
 • Ēst kvalitatīvu ēdienu. Un nepieciešamības gadījumā papildināt to ar uztura bagātinātājiem. Mans pēdējo gadu top līdzeklis ir Citrosept, ko lietoju pati un dodu arī bērnam. Papildus lietoju arī D vitamīnu. Taču vēl ne mazāk svarīgs imunitātes turētājs ir prieks un citas augstās vibrācijas, kuras varam radīt paši – pie tam pieejamas bez receptēm un bez maksas.
 • Atcerēties, ka statistika par citām slimībām ir vēl biedējošāka. Pēc statistikas katru gadu 11 miljoni pasaules iedzīvotāju mirst tāpēc, ka nav adekvāts uzturs (un šajā gadījumā nav runa par badu). Kāpēc nav panika par to, ko mēs paši sev izvēlamies? Vai panika par smēķēšanas veicinātajām saslimšanām? Kāpēc nav panika par to, kā mēs paši pret sevi izturamies – cik nemīloši, nerūpīgi, neapzināti? Par vīrusu ir panika, jo mēs to nekontrolējam. Bet ja tā padomā – vai vispār ir kaut kas, ko mēs varam šajā dzīvē kontrolēt? Vai tā reāli mēs jebkad varam nokontrolēt saslimšanu vai nesaslimšanu? Mūsu rokās ir tik vien kā izvēlēties, ar kādu iekšējo kvalitāti mēs dzīvojam tieši šo brīdi, jo nekas cits mums nepieder. Savukārt nemīlestību, ko raidām sev, Visums dos iespēju ieraudzīt caur dažādiem simptomiem vai caur cilvēkiem, kuri caur nepatīkamu attieksmi mums šo nospoguļos.
 • Izvairīties no lidojumiem – ne tikai tāpēc, ka gala mērķī var sagaidīt vīruss, bet tāpēc, ka lidojumi ievērojami samazina imūnsistēmas veiktspēju. Lidojumi ietekmē mūsu gremošanas sistēmu un tajā skaitā zarnas, kurās dzīvo liela daļa mūsu spēja uzturēt veselu imūnsistēmu jeb zarnu mikrobioms.
 • Neizpirkt visus griķus un tualetes papīru, lai paliek arī tiem, kuriem tiešām šīs preces ir beigušās. 🙂
 • Uzticēties dzīvei.
 • Iet āra pie dabas svaigā gaisā un pēc tam droši pilnībā bez vainas sajūtas paskatīties filmas un seriālus, kas “skriešanas dēļ” ir tā arī palikuši neredzēti. 🙂
 • Būt labsirdīgiem, saprotošiem, cilvēcīgiem, izpalīdzīgiem, nevis kritiskiem un ļauniem. Nevēlēt ļaunu tiem, kuri vēl šobrīd piedāvā lētus ceļojumus un apmeklē veikalus – mēs nezinām viņu pašreizējo stāvokli, sajūtas un mums nav tiesību nosodīt. Ļauna vēlēšana ir iznīcināšanas programmas sūtīšana pašam sev – mēs visi esam viens vesels – katrs cilvēks un cilvēka izpausme, kas rezonē, ir atspulgs kādai no mūsu iekšējām šķautnēm. Nosodīt citu nozīmē nosodīt daļiņu no sevis. 

Atrast mieru nemierā ir tas, ko es mācos katru dienu, kārtu pa kārtai cenšoties vilkt nost tos slāņus no sevis, kas no šī miera attālina. Lai mums skaists un galu galā iekšējo mieru nesošs šis nevienkāršais pārmaiņu periods! <3

Ja vēlies, vari man sekot un sazināties ar mani arī Instagram platformā.

 

The post Saglabāt mieru nemierā appeared first on Annijas virtuvē.

]]>
http://www.voila.lv/2020/03/13/saglabat-mieru-nemiera/feed/ 2
Ceļš uz veselīgām attiecībām ar sevi http://www.voila.lv/2020/03/11/cels-uz-veseligam-attiecibam-ar-sevi/ http://www.voila.lv/2020/03/11/cels-uz-veseligam-attiecibam-ar-sevi/#respond Wed, 11 Mar 2020 10:41:57 +0000 http://www.voila.lv/?p=3452 Ceļš uz veselīgām attiecībām ar sevi ir tas, kas manā skatījumā ir patiesa iespēja savienoties ar prieku un mieru, kas nav atkarīgs no tā, vai...

The post Ceļš uz veselīgām attiecībām ar sevi appeared first on Annijas virtuvē.

]]>
Ceļš uz veselīgām attiecībām ar sevi ir tas, kas manā skatījumā ir patiesa iespēja savienoties ar prieku un mieru, kas nav atkarīgs no tā, vai ēdiens ir pārāk sāļš, no tā, vai priekšnieks nav uzbļāvis un vai šodien līst āra lietus vai spīd saule. Manā pieredzē veselīgu attiecību veidošana ar sevi ir priekšnoteikums jebkurām veselīgām attiecībām turpmāk, taču tas nav un nevar būt ātri. Ja lielāko daļu mūža to vien darām kā ejam prom no sevis, tad skaidrs, ka ceļš ir gana garš.

Šoreiz sajutu iedvesmu padalīties ar savām sajūtām par veselīgām attiecībām ar sevi uztura kontekstā un savu pieredzi un ceļu šajā visā. To var iedalīt divos posmos un abos ir bijušas ārkārtīgi vērtīgas atziņas, kuras iespējams noderēs arī kādam no jums. Ēdiens ir mūsu iespēja barot un lolot ķermeni ar tām nepieciešamajām vielām, taču tas, kā un ko mēs ēdam, kā arī kādas sekas tas atstāj ļoti daudz var pastāstīt par mūsu iekšējo pasauli. Manuprāt, modernās jeb tradicionālās medicīnas problēma ir tā, ka nereti ķermenis netiek skatīts kā kopums t.i. kā vienots veselums, kur ir būtiski apskatīt ne tikai bojāto orgānu, bet prāta un ķermeņa procesus kopumā. Pieminot prātu, nereti var just skepsi – tas taču nav nekas sataustāms. Jā, smadzenes ir sataustāmas, bet ne jau pats prāts, mūsu domas un emocijas, ko tas rada. Taču vai ir uz pasaules kaut viens, kurš nav pieredzējis, ka no stresa rodas vēdergraizes? 🙂 Ja prāts pāris minūšu vai stundu laikā var izdarīt šo, tad kāpēc lai tas nebūtu saistīts arī ar citiem ķermeņa procesiem?

Problēmas ar ēdienu kā iespēja ieraudzīt sevi

Jāsaka, ka manas attiecības ar ēdienu kopš bērnības bija nevienkāršas – pirmajās klasītēs man sākās mežonīga alerģijas, kas izpaudās kā nātrene pa visu ķermeni. Karsti, niezoši pleķi pāris minūtes vai stundas pēc tam, kad bija apēsts aizliegtais auglis. Es nedrīkstēju lietot piena produktus, kviešus, neko sarkano, nekādus citrusa augļus, medu, šokolādi un vēl lērumu produktu, kuru nepanesība tika noteikta laboratoriski. Tajā laikā aplausi jo īpaši manai vecmāmiņai, kura vienmēr rūpīgi centās pārdomāt, kā mani barot, lai es gūtu visu ķermenim nepieciešamo. Tas bija laiks, kad vēl nebija pilni plaukti alternatīvo pienu – bija tieši viens Alpro un tam laikam, protams, neadekvāti dārgs.

Alerģijas apkarošanai lietoju pretīgas un mazāk pretīgas zāles, tiku vesta pie dakteriem, tika pārlieta manis pašas plazma asinīs un likās, ka nebeidzamais riņķa dancis patiešām nekad nebeigsies. Tagad alerģija no produktiem priekš manis ir vēsture, taču mans skatījums uz to, kas ar mani tobrīd notika, ir pilnībā mainījies. Es joprojām reizēm uz ķermeņa dabonu nātrenes izsitumus… bet kā tas iespējams, ja alerģija no produktiem nav?

Izejot cauri diez gan smagam periodam dzīvē, es sāku meklēt atbildes iekšpusē un nonācu pie redzējuma, ka arī mana alerģija bija manas iekšējās pasaules atspoguļojums. Tās bija milzīgas dusmas vai pat naids, ko bērnībā izjutu un, pazūdot “kairinātājam”, pazuda arī alerģija. Tomēr šī nātrene ir tikai simptoms, tā ir iekšējā procesa izpausme un dusmu enerģijai krājoties tā atkal var nākt uz augšu. Tā bija iespēja ieraudzīt manu pretestību, kas kā enerģētisks veidojums krājās un vairojās manā ķermenī. Alerģijas viens no psihosomatiskajiem skaidrojumiem pēc Luīzes Heijas ir “Kuru cilvēku jūs neciešat? Savu spēku noliegums.”  Lai rastu ieskatu slimību psihosomatiskajos cēloņos, es varu ieteikt izmantot 3 resursus, kur informācija pēc būtības ir savstarpēji līdzīga, tomēr katram var šķist labāks viens vai cits resurss:

 • Luīzes Heijas grāmatu “Tu vari izdziedināt savu ķermeni”, kas ir tabulveida grāmata ar konkrētiem simptomiem un to emocionālajiem cēloņiem. Elektroniskā versija (nepilnā formātā) pieejama šeit. 
 • Rīdigera Dalkes “Slimība kā simbols” , kas ir psihosomatika un integrālās medicīnas rokasgrāmata, kā arī
 • Valērijs Siņeļņikovs “Izproti savu slimību”

Ieraugot konkrētus skaidrojumus var nākt apjukums un neizpratne, ko ar to tālāk darīt. Tāpat jāpiemin, ka šie ir tikai pavedieni un katram emocionālajam cēlonim ir nianses. Jāsaka, kā ir – vienam iet cauri apziņas procesam ir grūti, lai neteiktu, ka neiespējami. Taču, ja būs patiesa vēlme izprast, palīdzīga roka vienmēr atradīsies. Kad ir gatavība, parādās arī iespēja.

Uzturs kā apsēstība

…un tad ap gadiem 22 nāca kaloriju skaitīšana, lapu ēšana un slēpšanās aiz “es taču ēdu veselīgi” saukļiem. Apakšā šim daudz iekšēji procesi, taču divi no tiem ir “es sev nepatīku un gribu sevi mainīt” un otrs saucas bailes. Apsēsta uzturvielu skaitīšana, lai tikai neapēstu kādu lieku tauku gabaliņu, iešana uz sporta zāli, lai “nopelnītu pusdienas”” un vienlaikus sevis vērošana spogulī ar tik pat lielu nepatiku kā pirms tam. Es ļoti labi saprotu to brīdi, kad prātam priekšā uzkrīt plīvurs un mēs savu spoguļattēlu redzam tikai caur saviem naida pilnajiem filtriem. Tas nebūt nav patiesais redzējums, tas nebūt nav tas, kā mūs redz Visums, kurš mūs rādījis savā būtībā pilnīgus. Neapzinoties šo filtru, mēs nespējam ne iedomāties, ne caur sirdi izlaist domu, ka katra mūsu šūna ir dievišķas enerģijas pilna. Tāpat saprotu, ka to darīju baiļu vadīta – lai būtu vesela, lai tikai vienmēr būtu gana daudz vitamīnu un stipra imunitāte, cenšoties nokontrolēt dzīvi. Kā jums šķiet, par kādu patiesu veselīgumu varam runāt, ja savas izvēles katru dienu izdarām balstoties uz bailēm? Taču nav vieta vainai – viss šis ceļš bija nepieciešams.

Tas bija laiks, kad neēdu nekādus pusfabrikātus un gatavoju maksimāli veselīgi. Patiešām – skatoties no tā viedokļa, kas atradās uz šķīvja, uzturs bija patiesi izcils. Un tomēr apjoma un kaloriju ziņā ne pietiekams jaunai, ļoti aktīvai sievietei. Es patiešām šajā laikā biju ļoti slaida – 47kg (tagad ir par 8kg vairāk, kas uz 164cm ir pietiekami daudz) un nereti mērīju un priecājos par tievākiem augšstilbiem. Tomēr pēc matiem, kas šķēlās kā izkaltuši salmi, kā arī auga ļoti lēnām, sapratu,ka tomēr kaut kas nav īsti riktīgi un ar savu “veselīguma” apsēstību esmu iebraukusi grāvī. Treknākais signāls no ķermeņa bija, kad pilnībā nojuka reproduktīvais cikls – tas sāka svārstīties līdz beidza būt pavisam. No psihosomatikas skatoties, amenoreja ir “Nevēlēšanās būt sievietei. Naids pašai pret sevi.”. Vai nešķiet brīnumaina sakritība? Tajā laikā es to nesapratu, bet ķermeni vienkārši ar mani sarunājās, viņš gribēja, lai ieraugu, kādas emocijas manī dzīvo un kā patiesībā par sevi jūtos. 

Šajā periodā izmēģināju būt arī par vegāni un veģetārieti. Es joprojām atbalstu abus šos virzienus – patiešām ticu, ka ar augu uzturu var nodrošināt savu ķermeni un arī šobrīd joprojām pārsvarā uzturā lietoju augu valsts produktus. Tomēr tas, kas mūs attālina vienu no otra, ir radikālisms, kad ar asinīm uz lūpām ir jāaizstāv viens vai otrs redzējums. Es ticu,ka cilvēks ir ārkārtīgi kompleksa un īpaša būtne, kur katru nevar pēc vienas mērauklas mērīt un vienā rāmī likt – katra iekšējie bioloģiskie procesi ir unikāli un kas vienam derēs, otram nederēs nemaz. Mēs varam vien dalīties pieredzē un caur to dot kādam citam iespēju atrast savu ceļu.

Manā skatījumā vienīgā atslēga ir mācīties ieklausīties savā ķermenī un vērot to – vērot sajūtas ēdot vienu ēdienu vai citu, vērot, kā ķermenis reaģē un mēģināt saprast kāpēc, vērot savus nolūkus, kāpēc kaut ko ēdam vai darām ar savu ķermeni. Jā, uzturs ir būtisks un konkrētām uzturvielām ir zināma pozitīva vai negatīva ietekme, taču tas maģiski neatrisinās mūsu problēmas, tāpat kā tas alerģiju gadījumā nav vainīgs pie mūsu iekšējām problēmām, kas manisfestējas fiziskajā plānā. Ceļš pie mīlošām attiecībām ar sevi, manuprāt, ir bezgalīgs un es joprojām tikai mācos ieklausīties un saprast. Tāpat lūkoju, lai ķermenis vienmēr kvalitatīvi paēdis un pilnīgi noteikti neaizliedzu sev arī našķošanos. Galu galā – normāla sviestmaizīte sākas tikai tad, ja neredz maizi apakšā. 🙂

Būt godīgam pret sevi, nebaidīties paskatīties iekšā, kā arī mīlēt sevi ar visām negatīvajām emocijām un sajūtām, pavisam paaaaamazām saprotot, ko tas viss man māca, ir mans ceļš pie kura Visums ļāva man nonākt pēc gadiem ilgiem meklējumiem riņķī un apkārt. Veidot mīlošas attiecības ar sev ir tas, ko mācos un tas, ko varu novēlēt arī jums. <3

 

Ja vēlies ar mani sazināties vai sekot līdzi manam ceļam pieseko manam Instagram kontam.

The post Ceļš uz veselīgām attiecībām ar sevi appeared first on Annijas virtuvē.

]]>
http://www.voila.lv/2020/03/11/cels-uz-veseligam-attiecibam-ar-sevi/feed/ 0
Siltie Marokas turku zirņu salāti http://www.voila.lv/2019/11/25/siltie-marokas-turku-zirnu-salati/ http://www.voila.lv/2019/11/25/siltie-marokas-turku-zirnu-salati/#comments Mon, 25 Nov 2019 05:55:40 +0000 http://www.voila.lv/?p=3441 Turku zirņi ir viens no tiem pākšpaugiem, kurš Latvijas tirgū, manuprāt, ļoti ilgi pat nebija nemaz īsti pazīstams. Šobrīd turku zirņu ir viens no tiem...

The post Siltie Marokas turku zirņu salāti appeared first on Annijas virtuvē.

]]>
Turku zirņi ir viens no tiem pākšpaugiem, kurš Latvijas tirgū, manuprāt, ļoti ilgi pat nebija nemaz īsti pazīstams. Šobrīd turku zirņu ir viens no tiem produktiem, kurus vienmēr cenšos turēt mājās. Protams, ideālā variantā tos vajadzētu izmērcēt un uzvārīt pašiem, tomēr nereti ļoti labi noder konservēti turku zirņi.

Tos var pagatavot gan kā uzkodu (cepeškrāsnī padarot kraukšķīgus), gan pagatavot humusu, gan izcept brauniju, gan arī vienkārši pagatavot salātos – ierasti svaigajos salātos, bet šoreiz tapa siltie Marokas turku zirņu salāti. Tie ir bagāti ar olbaltumvielām, kā arī kalcijs, kālijs, magnijs un citas vērtīgas minerālvielas.

Šie salāti ir fantastiski ar savu sildošo efektu – tie ne tikai ir silti, bet šo efektu dod arī fantastiskais garšvielu sajaukums, kas liek domās nokļūt saulainā ceļojumā Ziemeļāfrikas rajonā.

Kādas sastāvdaļas nepieciešamas, lai taptu turku zirņu salāti?

Mērcei: 

 • 3 ēdamkarotes extra virgin olīveļļa
 • 4 ēdamkarotes citrona sula
 • pus citrona miziņa (vēlams bio)
 • 2 ķiploka daiviņas (caur ķiplokspiedi izspiestas)
 • Sāls šķipsna
 • 1 kārtīga tējkarote medus
 • Pus tējkarote – 3/4 tējkarotes Ras-el-hanout garšviela jeb kumīns, melnie pipari, krustnagliņas, ingvers, koriandra sēklas, kurkuma, kardamons, kanēlis. *

Pārējam: 

 • 3 ēdamkarotes cepamās olīveļļas
 • Turku zirņi (piemēram, Globus zīmola) 300g
 • 2 šalotes sīpoli
 • 1 sauja rozīnes
 • 3 dateles
 • pusotra sauja pistāciju
 • pusotra sauja grauzdētas mandeles
 • Sauja pētersīļi vai koriandrs pēc gaumes (sakapāti)
Kas jādara, lai taptu turku zirņu salāti?

*Ras-el-hanout garšvielu Latvijā ir grūti atrast, taču to ir viegli pagatavot, jo sastāvdaļas mums ir pieejamas. Garšviela nāk no Āfrikas ziemeļvalstīm un attiecīgi tai ir dažādas receptes t.i. var būt nelielas atšķirības sastāvā, kā arī garšvielu attiecībā. Lai pagatavotu garšvielu, es izmantoju 1 tējkaroti kumīna sēklu , 5 krustnagliņas, apmēram 8-10 melnos piparus un pa kārtīgai šķipsnai no pārējām garšvielām.

 • Traukā, kurā gatavosi salātus vai citā mazā trauciņā sajauc kopā visas mērces sastāvdaļas. Tas aromāts man šķiet fantastisks! Protams, vari pielāgot savām garšu kārpiņām pēc vēlmēm. Man ļoti patīk spēcīgas, izteiktas un pikantas garšas, tāpēc es varētu, piemēram, pielikt vairāk garšvielu maisījuma vai vairāk ķiploka, bet tas, protams, individuāli.
 • Uz pannas viegli apcep sīki sakapātu šalotes sīpolu līdz tas kļūst caurspīdīgs. Pēc tam viegli apcep turku zirņus (4~min).
 • Kamēr sīpoli un zirņi cepas (atsevišķi!), sasmalcina grauzdētas mandeles un pistācijas (es to daru, ieliekot riekstus dvielī un sitot ar gaļas āmurīti).
 • Sajauc zirņus kopā ar mērci, pievieno sīpolus, rozīnes, sasmalcinātas dateles un pārber pāri ar riekstiem un svaigiem zaļumiem (pētersīļiem vai koriandru).

Siltie Marokas turku zirņu salāti tapuši sadarbībā ar Globus.

The post Siltie Marokas turku zirņu salāti appeared first on Annijas virtuvē.

]]>
http://www.voila.lv/2019/11/25/siltie-marokas-turku-zirnu-salati/feed/ 7
Oktobra produkti http://www.voila.lv/2019/10/08/oktobra-produkti/ http://www.voila.lv/2019/10/08/oktobra-produkti/#respond Tue, 08 Oct 2019 06:28:20 +0000 http://www.voila.lv/?p=3412 Rudentiņš bagāts vīrs un ir arī sakrājušies produkti, par kuriem gribu pastāstīt. Lasītāju ticamībai – šie raksti ir no manas brīvas gribas un rakstu tikai...

The post Oktobra produkti appeared first on Annijas virtuvē.

]]>
Rudentiņš bagāts vīrs un ir arī sakrājušies produkti, par kuriem gribu pastāstīt. Lasītāju ticamībai – šie raksti ir no manas brīvas gribas un rakstu tikai to, ko patiešām domāju. 🙂

 1. Dateļu šokolādes našķi 

Šīs dateļu-kakao bumbiņas tiešām ir lielisks, ērti līdzi paņemams našķis. Tiesa, viegli līdzi paņemams tas ir tāpēc, ka ir izmantots diez gan daudz iepakojums. Sastāvā patiešām nav nekā lieka un vienlaikus bumbiņas nav arī sevišķi saldas arī ar visu dateļu klātbūtni. Mana galvenā našķa mēraukla ir sastāvs un tas, vai tas garšo bērnam. Abos kritērijos varu likt desmitnieku.

Cena: ~2,50

Kur? Dabas Stacija

2. Eucerin Hyaluron Filler 

Es droši esmu no tām sievietēm, kuras nesaprot, kam ir vajadzīgi 7 dažādu nosaukumu krēmi, kā atšķiras konsīleris no fillera un vispār… Mans kosmētikas maksimums ir skropstu tuša, acu zīmulis, krēms un nu jau arī acu krēms. Līdz ar ko var nojaust, ka ļoti maz spēju novērtēt jaunus kosmētikas produktus. Kā gadījies kā ne, tiku uzaicināta uz Eucerin prezentācijas pasākumu (nebija ne jausmas, par ko būs stāsts),kurā man tika veikts ādas tests un tiku pie Fillera, kas pēc būtības pabaro un aizsargā ādu no ārējās vides (droši,ka arī no iekšējās, piemēram, stresa). Lietoju aptuveni nedēļu un tas, ko pamanu, ir, ka sejas āda jūtas patiešām svaigāka, dzīvāka, mirdzošāka. Cena nenoliedzami ir iespaidīga, taču, ja spēj abstrahēties no tās, tad produkts tiešām ir ļoti foršs un patīkams.

Cena: ~ 35 EUR

Kur? Aptiekās

3. Bauckhof Falafelu maisījums

Falafeli ir no Austrumiem nākošs olbaltumvielām bagāts ēdiens, kuru maisījumu var izmantot ne tikai bumbiņu gatavošanai, bet arī veģetāro burgeru gatavošanai. Tāpat maisījumu var izmantot kā “rīvmaizi” un lai biezinātu mērces. Falafelus no nulles pagatavot priekš steidzīgas ikdienas ir diez gan laikietilpīgi, līdz ar ko šis tiešām ir lielisks variants.

Cena: ~1,60-1,90 EUR

Kur? Biotēka & Dabas Stacija & pat Stockmann

4. Gemoss Just Nature līnija

Gemoss izlaidis veselu lērumu produktu, ar kuriem noteikti vērts papildināt savus virtuves skapīšus un kuri nav nemaz tik bieži atrodami – sorgo un sarkanais sorgo, melnās pupiņas, bio baltā kvinoja, sarkanā un melnā kvinoja un amarants, kā arī tādi biežāk pieejami produkti kā lēcas, turku zirņi, kuskuss, prosa, linsēklas. Produkti ir gan bio, gan bez bio marķējuma. Lielajos Rimi jau vairākas reizes esmu pamanījusi, bet nešaubos, ka var nopirkt arī Gemoss veikalā.

Cenas: dažādas, jo produkti atšķirīgi, taču kopumā cenas ir pieejamas.

Kur? Lielveikalos & Gemoss

5. Alce Nero citrona sula 

Ļoti ērti kulinārijai ir izmantot šo Alce Nero citronu sulu. Īpaši labi, jo produkts ir bioloģiskas kvalitātes. Lietoju klāt salātiem, kūkām un vienkārši tukšā dūšā no rīta iemalkojot siltu ūdeni.

Cena: 2,60 EUR

Kur? Biotēka

6. Pupuchi kaltētās cūku pupas

Ļoti feins produkts, kas ziemā atgādinās par augustu un šī droši bija pirmā reize veikalu plauktos, kad ieraudzīju tur kaltētas cūku pupas. Pagatavošana ir ļoti vienkārša – vāra aptuveni 20 minūtes, pievieno sāli un visu pārējo, ko sirds kāro. Es ēdu vienkārši ar sviestu un baudīju. 🙂

Cena: ~3,50 EUR par ~600g

Kur? Dabas Stacija

Iepriekšējie atklājumu raksti. 

The post Oktobra produkti appeared first on Annijas virtuvē.

]]>
http://www.voila.lv/2019/10/08/oktobra-produkti/feed/ 0
Augusta produkti http://www.voila.lv/2019/08/05/augusta-jaunumi/ http://www.voila.lv/2019/08/05/augusta-jaunumi/#respond Mon, 05 Aug 2019 10:43:19 +0000 http://www.voila.lv/?p=3397   Sapratu, ka ir iekrājušies daudzi produkti, par kuriem gribu jums pastāstīt. Šajā rakstā iekļāvu tikai dažus. Šajā un citos rakstos ir minēts mans personīgais...

The post Augusta produkti appeared first on Annijas virtuvē.

]]>
 

Sapratu, ka ir iekrājušies daudzi produkti, par kuriem gribu jums pastāstīt. Šajā rakstā iekļāvu tikai dažus. Šajā un citos rakstos ir minēts mans personīgais viedoklis, kas netiek cenzēts un kontrolēts, tāpat par to netiek arī maksāts. 😉 Dalos ar jums, jo man ir, pirmkārt, prieks, ka ir pieejamas aiz vien vairāk veselībai un garšu kārpiņām noderīgas alternatīvas, otrkārt, man ir prieks atbalstīt uzņēmumus, ar kuriem man ir līdzīgs domu gājiens, treškārt, jo ceru, ka jums noderēs.

1. Stēvijas pilieni

Šos pērku jau kādu gadu un esmu sajūsmā. Tiem ir krietni maigāka salduma garša nekā citiem stēvijas produktiem, ko esmu garšojusi t.i. ir grūtak atšķirt garšu no īsta cukura. Stēvijai, kā zināms, nav kalorijas un katra pudelīte ir tiešām diez gan ilgam laikam (protams, atkarīgs no paradumiem). Tā kā esmu riktīga saldummīle un ne pavisam negribu atradināties no šīs atkarības, tad stēvija ir ļoti laba alternatīva, lai nemocītu savu ķermeni ar rafinēto cukuru. Pieejama stēvija ar dažādām garšām. Pagaidām esmu lietojusi ar vaniļu un karameli – abi labi, bet karamelei noteikti ir jaudīgāks aromāts. Tas, vai tas ir labi, atkarīgs no gaumes.
Cena: 4,85 eur
Kur: Dabas stacija

2.Smiltsērkšķu, cidoniju un aroniju sīrupi no bioloģiskiem augļiem, kas auguši Latvijā

Man liels prieks, ka aiz vien vairāk produktu ir ar bioloģisko marķējumu un vēl lielāks prieks, ka tie ir auguši Latvijā. www.bcitrus.lv ir pieejami sīrupi un žāvēti augļi, kas lieliski der kā veselīgs našķis bērniem, limonāžu taisīšanā, desertu gatavošanā un vienkārši vitamīnu uzņemšanā.
Cena: Aroniju, cidoniju, smiltsērķšku sīrupi 500ml ~ 3,60 EUR
Sukādes 250g ~5 EUR
Kur: Bcitrus.lv

3. RAW ābolu etiķi – bez garšām un ar kurkumu&ingveru 

Biotēkas dāvanu maisiņā atradu šos etiķus. Lai gan salātiem ābolu etiķi izmantoju reti, tomēr ābolu etiķa izmantošanas iemesli ir dažādi. Man patīk to pievienot ūdenim tukšā dūšā no rīta, lai atmodinātu ķermeni. Ābolu etiķim piemīt antibakteriālas īpašības, cukura līmeni pazeminošas īpašības u.c. Zinu, ka nereti to izmanto arī, lai samazinātu svaru, taču šo es nevaru rekomendēt, jo visa pamatā, manuprāt, jebkurā gadījumā ir sabalansēts uzturs.

Šo etiķi gatavošanas laikā nesilda un nepasterizē, tāpēc tas ir saglabājis it visus nepieciešamos fermentus, kā arī pilnvērtīgu garšu un dabīgu, patīkamu smaržu.

Cena: 3,90 Eur (500ml)
Kur: Biotēka

4. Kokosmus kokosriekstu biezenis

Biju jau ēdusi tādu tikai cita ražotāja. Tagad, kad tas atkal nonāca manās rokās… ak vai. Kalorijas tur ir ļoti daudz (ap 750 uz 100g), bet katra ir tā vērta. 🙂 Biezenis sastāv tikai un vienīgi no bioloģiski audzēta kokosrieksta un ir garšo kā rafaello iekšējais krēms. Nu riktīga ņamma. Var likt klāt desertos, bet man šķiet, ka vislabāk ar karoti no burciņas.

Cena: Kaut kas pāri 3 eur. Precīzi neatceros
Kur: Dabas Stacija

5. Griķu spaghetti makaroni (jā, un arī lēcu makaroni, griķu makaroni utt)

Es nevaru vien izteikt prieku par to, ka ir pieejams tik plašs klāsts alternatīviem makaroniem. To cena, protams, krietni pārsniedz kviešu makaronu cenu, un, manuprāt, galīgi nav nepieciešams pavisam no tiem atteikties. Tomēr, ja bērns ir izteikts makaronu ēdājs, tad ir jauki, ja izdodas ēdienkarti dažādot… Liela priekšrocība šiem makaroniem ir tas, ka lēcu un zirņu makaronos ir vairāk olbaltumvielu nekā kviešu makaronos. Aptuveni par 10g vairak uz 100g produkta. Daļa makaroni ir 100% no alternatīvā graudauga, citi ir miksēti ar rīsu miltiem vai tiem pašiem kviešiem. Jāskatās, kas uz paciņas rakstīts. Attēlā redzami griķu makaroni, kuri ir 100% no griķiem.

Cena: Kaut kas ap 4 eur.
Kur: Dabas Stacija

 

Uz senākiem citiem atklājumiem. 

The post Augusta produkti appeared first on Annijas virtuvē.

]]>
http://www.voila.lv/2019/08/05/augusta-jaunumi/feed/ 0
Griķu kotletes ar sieru http://www.voila.lv/2019/07/14/griku-kotletes-ar-sieru/ http://www.voila.lv/2019/07/14/griku-kotletes-ar-sieru/#comments Sun, 14 Jul 2019 13:23:16 +0000 http://www.voila.lv/?p=3388 Griķu kotletes ar sieru ir ērti paņemt līdzi, ja nepieciešams doties pārgājienā (ar mērcīti atsevišķā trauciņā), taču vasaras laikā tās vienkārši ir pagatavot arī laivu...

The post Griķu kotletes ar sieru appeared first on Annijas virtuvē.

]]>
Griķu kotletes ar sieru ir ērti paņemt līdzi, ja nepieciešams doties pārgājienā (ar mērcīti atsevišķā trauciņā), taču vasaras laikā tās vienkārši ir pagatavot arī laivu braucienā, kad vēders sauc pēc sātīga, veselīga un silta ēdiena. Griķu kotletes atšķirībā no kotletēm ar gaļu ir daudz labāks variants ar to, ka laivu braucienā gaļa var siltumā viegli samaitāties, savukārt griķi ne tikai nesabojājas, bet tie nobriest pat vienkārši aplieti ar karstu ūdeni. Šīs receptes ietvaros gan ieteiktu vārīt, lai iegūtu viendabīgāku masu, taču tas ir gaumes jautājums. Jāpiemin, ka šis būs arī ļoti ekonomisks ēdiens, kā arī ļoti atgādinās klasiska mājas ēdiena garšu notis.

Jāatzīstas, ka jau sen biju redzējusi, ka kāds taisa kotletes no griķiem, bet pašai likās kaut kā.. garlaicīgi? Nu, lai arī tas ir patiešām riktīgs comfort food un pagatavošana ir gan lēta, gan vienkārša, tomēr sanāk tiešām garšīgi un īpaši labi un ērti līdzņemšanai veģetāriešu pusdienu kastītē. Noteikti vērts pamēģināt, lai dažādotu savu ēdienkarti.

Kas nepieciešams, lai pagatavotu griķu kotletes ar sieru?

   • Novārīti griķi (pusotra glāze novārītu griķu)
   • 2 olas
   • 1-2 t.k. kviešu miltu + apviļāšanai pirms cepšanas
   • 1 vidējs sīpols
   • 2 saujas rīvēta siera pēc izvēles (lietoju Maasdam, bet der arī Krievijas u.c)
   • 2 tējkarotes kausēta siera (iesaku ar baraviku garšu papildus aromātam)
   • Olīveļļa vai sviests
   • Sāls, pipari pēc garšas

  Kas jādara, lai pagatavotu griķu kotletes ar sieru?

 • Nomizo sīpolu un apcep uz pannas līdz tas kļūst zeltaini brūns.
 • Sarīvē sieru.
 • Novārītos griķus samaisa kopā ar olām, apceptajiem sīpoliem, rīvēto sieru, kausēto sieru un garšvielām.
 • Pievieno 1-2 tējkarotes miltu, lai masa labāk turētos kopā.
 • Veido mazas kotletītes, apviļā miltos un cep uz sakarsētas pannas olīveļļā vai sviestā (sviests vienmēr dod TO garšu).
 • Pasniedz ar mērcīti (izmantoju nesaldinātu tomātu mērci + krējumu + ķiploku + dilles + sāli + drusku cukuru).
 • Vēl kotletes var papildināt ar, piemēram, dillēm, sēnēm, rīvētu burkānu, šķiņki u.c. produktiem pēc preferencēm.

  Citi otrie ēdieni.

The post Griķu kotletes ar sieru appeared first on Annijas virtuvē.

]]>
http://www.voila.lv/2019/07/14/griku-kotletes-ar-sieru/feed/ 2
Rīsi ar teriyaki tofu http://www.voila.lv/2019/07/04/risi-ar-teriyaki-tofu/ http://www.voila.lv/2019/07/04/risi-ar-teriyaki-tofu/#comments Thu, 04 Jul 2019 17:56:34 +0000 http://www.voila.lv/?p=3382 Lai gan dažam nosaukums rīsi ar teriyaki tofu varētu likties nesaprotams (īpaši teriyaki un tofu 🙂 ) patiesībā šis ēdiens ir nepieklājīgi vienkāršs. To elementāri...

The post Rīsi ar teriyaki tofu appeared first on Annijas virtuvē.

]]>
Lai gan dažam nosaukums rīsi ar teriyaki tofu varētu likties nesaprotams (īpaši teriyaki un tofu 🙂 ) patiesībā šis ēdiens ir nepieklājīgi vienkāršs. To elementāri var pagatavot kā laivu braucienā, pēc dienas, kas pavadīta ceļā ar draugiem, gan uz ugunskura dārza ballītē, gan arī vienkārši, kad atnāc mājās no darba un steidzami gribas ēst. Ēdiens ir vegānisks, bet teriyaki mērces glazūra garantē to, ka pirkstiņus aplaizīs arī gaļēdāji.

Teriyaki mērci visbiežāk pērku Kikkoman, savukārt tofu pērku bez pievienotām garšvielām (piemēram, Rimi vai Dabas Stacijā). Varu teikt, ka tofu man pats par sevi nav mīļākais ēdiens, bet kraukšķīgi apcepts teriyaki mērcē tas kļūst par vienu no maniem mīļākajiem tā sauktajiem “komforta ēdieniem” jeb “comfort food“. Taču tofu iespējams, protams, aizvietot arī ar vistu (ar nosacījumu, ka tā tiek pagatavota kraukšķīga, nevis gumijota 🙂 ).

Kas nepieciešams, lai tiktu pagatavoti rīsi ar teriyaki tofu?

 • 125g rīsu (jeb viens maisiņš)
 • 200g kokosriekstu piena
 • 150g Teriyaki mērce (man īpaši patīk ar sezamu)
 • 100g tofu
 • 2 kārtīgas saujas spinātu
 • Sāls, cukurs pēc garšas
 • Olīveļļa

Kas jādara?

  • Rīsus novāra mīkstus (līdz paciņa ir pilnībā piebriedusi), pārber traukā un sajauc ar kokosriekstu pienu.
  • Sakarsē pannu ar olīveļļu. Sagriež 1x1cm kubiciņos tofu, ber uz pannas un viegli apcep (lai kļūst viegli zeltaini brūni gabaliņi).
  • Lej klāt teriyaki mērci un apcep līdz gabaliņi ir karamelizējušies. Mērce ar laiku sabiezēs un sāks spēcīgi lipt pie tofu gabaliņiem.
  • Iemaisa spinātus rīsos un pārber ar tofu gabaliņiem.*
  • Mājas apstākļos var papildus dekorēt ar sezama sēklām, lociņiem un citiem labumiem.

*Spinātus izvēlējos pievienot rīsiem tad, kad tie vairs nav tikko no uguns, lai tie pēc iespējas saglabātu savu svaigumu un zaļumu, bet tomēr kļūtu mazliet mīkstāki no rīsu izdalītā siltuma.Citi pamatēdieni.

The post Rīsi ar teriyaki tofu appeared first on Annijas virtuvē.

]]>
http://www.voila.lv/2019/07/04/risi-ar-teriyaki-tofu/feed/ 1
Teriyaki tofu ar dārzeņiem un stikla nūdelēm http://www.voila.lv/2019/04/10/teriyaki-tofu/ http://www.voila.lv/2019/04/10/teriyaki-tofu/#respond Wed, 10 Apr 2019 13:48:02 +0000 http://www.voila.lv/?p=3363 Kas tad ir teriyaki mērce pēc būtības? Tā vienkāršoti izsakoties tā ir sojas mērce ar piedevām. 🙂 Kādas tad mēdz būt piedevas? Piemēram, ananasu sula,...

The post Teriyaki tofu ar dārzeņiem un stikla nūdelēm appeared first on Annijas virtuvē.

]]>
Kas tad ir teriyaki mērce pēc būtības? Tā vienkāršoti izsakoties tā ir sojas mērce ar piedevām. 🙂 Kādas tad mēdz būt piedevas? Piemēram, ananasu sula, rīsu vīns mirin, brūnais cukurs, ķiploki, sezams u.c. gardumiem. Teriyaki mērcei kā jau nojaušams ir sena vēsture – kopš aptuveni 17. gadsimta. To, protams, iespējams pagatavot arī mājās pašam, bet ērtāk neapšaubāmi iegādāties veikalā.

Teriyaki mērci izmanto marinēšanai – piemēram, 30 minūtes pirms grilēšanas aplejot gaļu ar mērci. Taču uzmanīgi – nevajag pārforsēt, jo mērce ir diez gan jaudīga. Šajā receptē es izmantoju tofu un manā pieredzē tofu marinēšanai nav bijusi liela nozīme. Īpaši, ja gabaliņi ir nelieli. Tāpēc šajā reizē rīkojos citādāk.

Šī recepte lieliski derēs veģetāriešiem, taču iespējams tofu aizvietot ar jebkādu gaļu vai pat zivi. Taču ir jābūt uzmanīgam zivi pārāk spēcīgi marinējot – tā var “sadegt”.

Kas tad ir nepieciešams 2 personām?

Kas jādara?

 • Tofu sagriež kubiciņos un viegli apcep no visām pusēm eļļā. Pa to laiku aplej ar verdošu ūdeni stikla nūdeles,patur 5 minūtes un lieko ūdeni nokāš.
 • Kad tofu ir viegli brūns, pievieno apmēram 75g teriyaki mērces un ļauj lai viss nokaramelizējas.
 • Pievieno atlaidinātus dārzeņus, apmēram 50g ūdens un ļauj visam zem vāciņa viegli sasutināties. Dārzeņiem jāpaliek spilgtiem, košiem un viegli kraukšķīgiem.
 • Pievieno vēl 100g mērces, 2 minūtes pasutina un liek šķīvī. 🙂

*Raksts tapis sadarbībā ar Kikkoman.

*Vēl viena ideja, kur izmantot Teriyaki mērci un tofu.

The post Teriyaki tofu ar dārzeņiem un stikla nūdelēm appeared first on Annijas virtuvē.

]]>
http://www.voila.lv/2019/04/10/teriyaki-tofu/feed/ 0
Rīsu papīra rullīši http://www.voila.lv/2019/03/18/risu-papira-rullisi/ http://www.voila.lv/2019/03/18/risu-papira-rullisi/#comments Mon, 18 Mar 2019 10:29:32 +0000 http://www.voila.lv/?p=3351 Rīsu papīra rullīši ir Āzijas virtuvei raksturīgs ēdiens, ko iespējams pagatavot atbilstoši ikvienām garšu kārpiņām.  To galvenais pluss, protams, ir iespēja  pagatavot tos 100 dažādos...

The post Rīsu papīra rullīši appeared first on Annijas virtuvē.

]]>
Rīsu papīra rullīši ir Āzijas virtuvei raksturīgs ēdiens, ko iespējams pagatavot atbilstoši ikvienām garšu kārpiņām.  To galvenais pluss, protams, ir iespēja  pagatavot tos 100 dažādos veidos– tie var būt vegāniski, veģetāri, tie pēc būtības ir bez glutēna, tos var miksēt ar dažādām gaļām, riekstiem, sēklām, graudaugiem, dārzeņiem, augļiem, zivīm, garnelēm u.c. brīnumiem. Taču otra ne mazāk būtiskā priekšrocība šim ēdienam ir tā, ka tas ir ļoti veselīgs UN garšīgs.

Šis ēdiens visdrīzāk derēs kā viegla uzkoda, bet atkarībā no daudzuma un sastāvdaļām, var sanākt arī brīnišķīgas vakariņas. Pavasara rullīši ļoti jauki izskatās, tāpēc iespējams varētu nostrādāt, kā iespēja mazos pieradināt pie dārzeņiem? Par šo labprāt dzirdētu atsauksmes. 🙂

Rīsu papīra rullīši ir lielisks variants ļoti svaigai un veselīgai maltītei. Šī pie tam ir arī vegāniska, jo kā proteīna avotu izmantoju teriyaki mērcē apceptu tofu. Es galīgi neesmu tofu fans, bet ar teriyaki mērci itin nemaz nejutu to “papīra” garšu, kas man parasti nepatīk. Protams, izmantot var arī vistu, taču šoreiz tofu šķiet pat labāks variants.

Āzijas produktus lielākoties var iegādāties lielveikalos, taču, ja nepieciešams lielos daudzumos vai kādas īpašākas sastāvdaļas, iesaku apmeklēt www.cesars.lv lapu.

𝐊𝐨 𝐞𝐬 𝐢𝐳𝐦𝐚𝐧𝐭𝐨𝐣𝐮?

  • Rīsu papīrs,
  • Kikkoman Teriyaki mērce ar sezama sēklām,
  • 1 paprika,
  • 1 garš svaigs gurķis,
  • 2 burkāni,
  • mazliet savojas (lillā) kāposts,
  • spināti vai lapu salāti,
  • mikrozaļumi pēc izvēles,
  • 1-2 tofu iepakojumi,
  • mazliet kokosriekstu eļļa,
  • mīksts avokado.

𝐈𝐧𝐬𝐭𝐫𝐮𝐤𝐜𝐢𝐣𝐚:

Sagriež dārzeņus smalkās strēmelītēs.

 • Sagriež tofu 0,5cm lielos kubiciņos, nosusina un viegli apcep kokosriekstu eļļā.
 • Kad viegli apcepies, uzlej 3-4 ē.k.teriyaki mērces un ļauj, lai mērcīte viegli aprauj gabaliņus.
 • Paralēli liek mērcēties aukstā ūdenī rīsu papīru.
 • Jāmērcē 1min vai kamēr mīksta lapa.
 • Liek visus gardumus lapas viducī un sāk locīt. Vispirms no viena sāna, tad no augšas un apakšas un pēc tam cieši saspiežot visas sastāvdaļas, tin visu uz vaļējo pusi. Tiem, kuri suši taisījuši, liksies vieglāk .
 • Pārgriež katru rullīti uz pusēm un pasniedz ar mērcīti. Es izmantoju saldo čili mērci, bet klasiski šos ēd ar hoisin vai zemesriekstu mērci.

Avots: www.ascensionkitchen.com

The post Rīsu papīra rullīši appeared first on Annijas virtuvē.

]]>
http://www.voila.lv/2019/03/18/risu-papira-rullisi/feed/ 1